5 dobrých důvodů, proč je tak populární bydlet v modulárním bytě

Adéla Ozomová

Publikováno 09. Března 2022

Obsah

Určitě už jste si taky všimli toho, že majitelé pozemků bez ohledu na lokalitu často upřednostňují modulární dřevostavby. Vede je k tomu velká časová i finanční úspora, ale také zdravější klima dřevostavby nebo ekonomičtější provoz do budoucna.

1. Pevně daná cena

Každý, kdo někdy stavěl klasický zděný dům, ví, jak bývá jeho stavba nejistá z finančního hlediska a kolik víceprací se postupně nasčítá. U modulových domů se pracuje už od začátku s jasně danou pevnou cenou a žádné vícenáklady nevznikají, protože se stavba vyrábí v suchém a čistém prostředí výrobní haly.

2. Postaveno do čtyř měsíců

Modulární dřevostavba vzniká v prostředí výrobní haly, kde na její detailní precizní zpracování dohlíží celá řada kontrolních pracovníků. Během jediného dne je pak dopravena na pozemek a ukotvena na zemní vruty. Nevznikají žádné průtahy v souvislosti s běžnými nešvary počasí – zatékáním do rozestavěné stavby, přestávkám kvůli nízkým teplotám etc., a proto není nikdy nutné posouvat realizační termín.

3. Nízké náklady na provoz

Dřevostavba se poměrně rychle vytopí a díky rekuperačnímu větrání nedochází ke značným ztrátám tepla jako u zděných domů. Ve výsledku dělají její provozní náklady přibližně pětinu nákladů klasického zděného domu.

4. Kvalitní materiály

„Při našich realizacích klademe velký důraz na použitý materiál. Aby mohla dřevostavba v perfektním stavu sloužit mnoha generacím, nemůžeme v kvalitě dřevěných složek dělat kompromisy. Totéž platí i o dalších použitých materiálech,“ vysvětluje Vojtěch Juřenčák, specialista na modulární dřevostavby společnosti Eko modular.

5. Zdravé bydlení

Pobyt v modulární dřevostavbě má blahodárný vliv na celkové zdraví člověka, protože se jí vyhýbají plísně a roztoči. Díky rekuperačnímu větrání v ní neustále dýcháte čerstvý vzduch a zároveň si můžete užívat komfort na dotek příjemných teplých stěn. 

V České republice se modulárním dřevostavbám dlouhodobě věnuje společnost Eko modular, která platí za průkopníky a inovátory v této oblasti. Jejich ukázkové modulární domy můžete navštívit v Tvrdonicích poblíž Břeclavi nebo si realizace prohlédnout na webu www.ekomodular.cz