Americká hypotéka GE Money Bank

Michal Hardyn

Publikováno 05. Dubna 2021

Obsah

V nabídce úvěrů od GE Money Bank nesmí chybět ani neúčelový úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti, tedy americká hypotéka. V čem spočívají její výhody?

Díky americké hypotéce si můžete půjčit vyšší částku s nižší úrokovou sazbou, kterou vám banka poskytne protože ručíte nemovitostí, tím pádem pro banku představujete nižší úvěrové riziko. Nízká úroková sazba znamená i nízké měsíční splátky.

O americké hypotéce se dá říci, že je mnohem výhodnější než spotřebitelský úvěr, ale dražší než klasická hypotéka.

Pokud si tedy chcete půjčit na cokoliv (bez nutnosti bance předkládat doklady a faktury dokládající, na co jste peníze použili) a vlastníte nemovitost, kterou byste mohli ručit za své závazky, tak je pro vás americká hypotéka ideálním řešením.

Základní informace o produktu

GE Money Bank poskytuje tento bezúčelový úvěr ve výši od 200 000 Kč až do 1 500 000 Kč, přičemž banka poskytne finanční prostředky maximálně do výše 50 % z tržní hodnoty nemovitosti.

Klient si může vybrat dobu splatnosti od 5 do 20 let. Při podpisu smlouvy si žadatel samostatně stanovuje den splátky, který lze kdykoliv během trvání úvěrového vztahu změnit za malý poplatek.

Nevýhodou tohoto jinak dost atraktivního produktu je, že potřebujete mít účet v GE Money Bank. Účet sice stojí jenom pár korun měsíčně, ale i malé poplatky se počítají a navyšují cenu úvěru. Čerpání americké hypotéky je jednorázové a peníze jsou po podpisu smlouvy převedeny na váš běžný účet.