Je půjčka bez úroku výhodná půjčka na měsíc?

Adéla Ozomová

Publikováno 20. Října 2022

Obsah

Půjčka bez úroku se řadí k několika dalším půjčkám do výplaty na krátkou dobu. Bezúročné půjčky jsou zpravidla půjčky na měsíc od nebankovních společností. Některé nejlepší nebankovní půjčky poskytují klientům možnost odložení splátek. Půjčka bez poplatku a půjčka zdarma jsou značně hledaná hesla na půjčkovém trhu. Co znamená půjčka bez úroku a je skutečně tak výhodná, jak tvrdí poskytovatelé bezúročných půjček?

Bezúročná půjčka do výplaty

Jako rychlá půjčka do výplaty je klienty využívána bezúročná půjčka, která není vždy zcela zdarma. Aby byla půjčka zdarma, neměla by obsahovat poplatky, ani úroky. Bezúročnou půjčku je možné získat od přátel nebo rodinných příslušníků. Obchodníci nejčastěji poskytují půjčky bez navýšení na domácí elektrospotřebiče. Ani v tomto případě nemusí být půjčky bez navýšení výhodné a může se stát, že zákazník přeplatí zakoupenou lednici nebo pračku. O půjčkách zdarma je více informací dále v tomto článku.

Bezúročná půjčka patří ke krátkodobým úvěrům jako většinová část půjček do výplaty a nejčastěji je poskytují nebankovní společnosti. Jsou to půjčky na 30 dní nebo na 14 dní. Někteří poskytovatelé úvěrů umožňují klientům odložit splátky za náležitý poplatek. Klienti si rádi udržují své soukromí a je-li to možné, zvolí raději půjčku na cokoliv, než aby museli sdělovat účel využití financí. Oblíbená půjčka na cokoliv je nebankovní půjčka od společnosti COOL CREDIT.

Přestože se nejedná o půjčku bez úroku, klienti si ji volí jako častou půjčku do výplaty. Společnost COOL CREDIT nabízí peníze v rozsahu od 1.000 Kč do 20.000 Kč a klientům slibuje poslání financí do 10 minut. Při výběru bezúročné půjčky je pro klienta velice důležité, aby byla půjčka bezpečná a nebyla drahá. Ve všech případech se doporučuje prověřit vzor smlouvy o půjčce, pročíst si podmínky úvěru a výše úroků, RPSN sazby či případných poplatků a pokut. V ojedinělých případech se stává, že klient, který zvolí půjčku bez úroku, ve finále zaplatí mnohem více, než kdyby zvolil běžný spotřebitelský úvěr.

Bezúročná půjčka zaměstnanci

Bezúročná půjčka může patřit mezi zaměstnanecké benefity. Asi nejznámější zaměstnanecký benefit je MultiSport karta, na některých pracovních pozicích služební auto a ve velkých korporacích mají zaměstnanci téměř jistý nárok na stravenky. MultiSport karta je oblíbeným zaměstnaneckým benefitem, díky kterému mohou zaměstnanci vyzkoušet širokou škálu pohybových aktivit a relaxačních míst.

Služební auto poskytují zaměstnavatelé manažerům a lidem, kteří ho využijí na služebních cestách. Zaměstnanci mohou za určitých podmínek využívat služební auto i pro osobní účely. Nárok na stravenky nemá automaticky každý zaměstnanec. Záleží výhradně na zaměstnavateli, zda poskytne svým zaměstnancům stravenky nebo třeba závodní stravování.

Méně známým benefitem v práci je bezúročná půjčka zaměstnanci. Není to klasická půjčka do výplaty, ale pro zaměstnance se jedná určitě o půjčku s nejnižším úrokem. Vzor smlouvy o půjčce bez úroku napoví, zda je bezúročná půjčka zaměstnanci půjčka na měsíc nebo je nastavena delší splatnost. Bezúročná půjčka zaměstnanci bývá poskytována do výše 300.000 Kč jako půjčka na cokoliv, nad tuto částku je nutné peníze zdanit. Půjčka bez úroku pro zaměstnance není stejný typ úvěru jako státní půjčka známá také pod názvem novomanželská půjčka. Státní půjčka je účelová půjčka na bydlení.

Je půjčka bez úroku půjčka zdarma?

Půjčka bez úroku neznamená, že je zcela půjčka zdarma. Půjčky bez úroků se prezentují jako půjčky s nejnižším úrokem na trhu. Výpočet úroků z půjčky by prokázal, že půjčka bez úroku má skutečně úrok ve výši 0 % p.a. Bezúročná půjčka do výplaty není vždy půjčkou bez poplatku. Půjčky s nejnižším úrokem (0 %) mohou mít poplatky za půjčené peníze. Poplatek za sjednání půjčky se pohybuje v různé výši v závislosti na poskytovateli půjčky bez úroku. Klient by si měl před sjednáním jakékoliv půjčky prohlédnout vzor smlouvy o půjčce a pročíst si podmínky.

Naopak půjčka bez poplatku může být první půjčka zdarma. Zejména nebankovní společnosti nabízí svým klientům půjčky zdarma. Půjčka bez poplatku nevyžaduje od klientů poplatky za sjednání nebo vedení úvěru a má proto titul nejlepší nebankovní půjčka. První půjčka zdarma bývá v nabídkách půjček na měsíc. Klient se zaváže, že půjčenou částku splatí do jednoho měsíce (půjčka na 30 dní) a bude mít půjčku zdarma. Takové půjčky na cokoliv jsou limitované svou splatností a maximální částkou, kterou může klient získat, aby měl první půjčku zdarma. V zásadě se jedná o půjčky na měsíc nebo na 14 dní.

První půjčka zdarma

Zaplo půjčka je typickou první půjčkou zdarma za určitých podmínek. Pokud klient využije první půjčky zdarma, získá půjčku bez úroku. Aby byl výpočet úroků z půjčky nulový, klient by si musel půjčit maximálně 16.000 Kč. Zaplo půjčka umožňuje nastavení splatnosti v rozmezí 7 až 30 dní. Pokud klient potřebuje rychlé peníze ihned a ví, že je schopný za pár dní dluh vrátit, může si nastavit 7denní splatnost. Pokud by si klient vzal rychlou půjčku do výplaty, nejspíše by nastavil splatnost půjčky na měsíc. Zaplo půjčka je v každém případě půjčka bez poplatku (za sjednání úvěru). Při půjčce na 30 dní ve vyšší částce než 16.000 Kč už klient platí úroky a RPSN.

Další známá první půjčka zdarma je Kamali půjčka. Kamali spadá pod společnost Home Credit, a.s. a mezi klienty se jedná o jednu z nejlepších nebankovních půjček. Vzor smlouvy o půjčce se doporučuje v každém případě prověřit společně s podmínkami konkrétní půjčky do výplaty. Kamali patří mezi půjčky s nejnižším úrokem na trhu. Pokud klient splatí půjčku Kamali do 14 dní, bude úrok ve výši 0 %, RPSN sazba bude 0 % a poplatek bude taktéž nulový. Půjčka Kamali má u první půjčky limit ve výši 15.000 Kč. Až u druhé půjčky je klientovi schváleno půjčení peněz v maximální částce 20.000 Kč.