Mobilní půjčka: SMS půjčka ihned

Adéla Ozomová

Publikováno 18. Října 2022

Obsah

SMS úvěr je spíše historická záležitost, kdy stačilo napsat zprávu přes mobil v určitém tvaru na příslušné telefonní číslo a žadatel tímto požádal o SMS půjčku ihned. Obrovská výhoda půjčky přes SMS spočívala v tom, že žadatel nemusel navštívit žádnou pobočku poskytovatele úvěru. SMS půjčka je dnes využívaná nejčastěji jako krátkodobá půjčka do výplaty a sjednání SMS půjčky není nutně přes SMS zprávu. Půjčka SMS je poskytována jako půjčka na cokoliv, což je její velká výhoda. Jak probíhá sjednání půjčky přes SMS a který poskytovatel schválí SMS půjčku ihned úplně každému?

Co je SMS půjčka do výplaty

SMS půjčka ihned na účet byla novinkou přibližně před patnácti lety. Půjčku SMS poskytovala společnost Ferratum Bank prostřednictvím SMS zpráv. Tato rychlá půjčka do výplaty byla pro klienty dosti nevýhodná, pokud si několikrát prodloužili SMS úvěr. S odkladem splátky krátkodobé půjčky SMS museli klienti platit pokutu za každý týden prodloužení a navíc jednorázový poplatek za prodloužení SMS půjčky.

Dnešní SMS úvěry není nutné sjednávat výhradně přes textovou zprávu prostřednictvím telefonu. Většina půjček SMS se sjednává kompletně online bez nutnosti navštěvovat pobočky poskytovatelů. SMS půjčka do výplaty se řadí mezi krátkodobé půjčky online. Nejčastěji je poskytována se splatností do jednoho měsíce. Mnoho poskytovatelů však nabízí splatnost SMS půjčky až 3 měsíce. Poskytovatelé úvěrů dávají klientům možnost sjednat SMS půjčku na cokoliv bez nutnosti sdělovat účel využití peněz.

SMS půjčky ihned jsou někdy poskytované jako první půjčky zdarma, kdy klient zaplatí tolik, kolik si půjčil – bez úroků. Ještě častější forma SMS půjček však je, že si klient může půjčit poprvé do určité finanční hranice a až při druhé půjčce může využít maximální možnou částku nabízenou poskytovatelem. Například SIM půjčka poskytne klientovi u první půjčky 10.000 Kč a u Via SMS půjčky je to hranice 16.000 Kč.

Via SMS půjčka nepožaduje od klientů zástavu nemovitosti nebo osobu ručitele. SMS půjčky se liší jedna od druhé ve výhodách a podmínkách v závislosti na poskytovateli. Žadatel o mobilní půjčku může hledat konkrétní vlastnosti SMS úvěru, například zda se jedná o hotovostní půjčku na ruku, jestli může předčasně splatit celý úvěr bez poplatků či jestli je možnost využít první půjčku zdarma. SMS půjčky do výplaty jsou hojně využívané na řešení akutních životních situací (kvůli nepojízdnému autu, nefunkční ledničce či zdravotním komplikacím).

Sjednání půjčky přes SMS

Sjednání SMS půjčky je jednoduché a poměrně rychlé, podobně jako u dalšího typu krátkodobých půjček online, kterým jsou půjčky na OP (půjčky na občanský průkaz). Žadatel o mobilní půjčku vyplní online žádost, kam zadá celkovou výši půjčky, zvolí si splatnost a vyplní své kontaktní údaje. Poskytovatel půjčky následně kontaktuje potenciálního klienta a sdělí mu, zda byla půjčka ihned schválena či nikoliv.

Klient doloží svůj občanský průkaz a na základě podmínek daného poskytovatele i další náležitosti (například potvrzení o příjmu). Půjčka přes SMS je v případě schválení poslána na bankovní účet klienta maximálně do 2 pracovních dní. SMS půjčka ihned úplně každému častěji posílá peníze v ten samý den, kdy klient zažádal o SMS úvěr. Společnost Via SMS posílá peníze na účet klienta už do 15 minut. Několik mobilních půjček na trhu je možné sjednat i jako hotovostní půjčku na ruku.

SMS půjčka bez registru může mít jiné náležitosti pro sjednání mobilní půjčky. Vždy záleží na poskytovateli spotřebitelského úvěru. Na webových stránkách mají půjčkové produkty i online kalkulačku procent, která klientovi ukáže výši splátek a úroků. Před jakýmkoliv sjednáním půjčky je doporučováno důkladné pročtení podmínek půjčky, provést výpočet RPSN sazby a výpočet úrokové sazby. Na základě zjištěných informací by měl klient zvážit, zda je schopný SMS půjčku řádně splatit bez zatížení svého finančního rozpočtu.

Kdo schválí SMS půjčku ihned úplně každému?

Rychlá půjčka do výplaty v podobě SMS půjčky ihned je pohodlná. Tím, že klient nemusí osobně navštívit žádnou z poboček poskytovatele úvěru, dochází k navození pocitu u klienta, že se jedná o všední záležitost. Klienti dnes ani nemusí podepisovat smlouvy osobně, často stačí online podpis na dálku. Půjčení peněz je však závazné. Klient by měl využít situace, kdy si vybírá půjčku SMS z pohodlí domova a má dostatek času. Měl by použít výpočet úrokové sazby a výpočet RPSN. Online kalkulačka procent může pomoci při výběru vhodného produktu.

Krátkodobá půjčka online je oblíbeným půjčkovým produktem. Žadatel má peníze ihned na účtu a poskytovatel získá půjčené peníze rychle zpět, navíc s náležitými úroky a poplatky. SMS půjčka ihned úplně každému je obvykle zdarma. Klienti neplatí žádné poplatky za sjednání a poskytnutí mobilní půjčky. Rozmezí částek, o které mohou klienti požádat, se liší opět v závislosti na poskytovateli. Via SMS půjčka má maximální výši půjčky ve výši 60.000 Kč, Ferratum Bank půjčuje maximálně 80.000 Kč a SIM půjčka 20.000 Kč. SMS půjčky na cokoliv jsou mnohokrát nabízené bez nutnosti sdělovat účel použití peněz.

Kdo schválí SMS půjčku ihned úplně každému? Ne každý poskytovatel nahlíží do registru dlužníků, přestože by ze zákona měl. Každá společnost také důkladně neprověřuje klientovu bonitu a poskytnutí SMS půjčky ihned úplně každému se může klientovi zdát jako záchrana z jeho potíží. SMS půjčky bez registru patří ke dražším půjčkám a ve finále by mohl klient mobilní půjčku několikrát přeplatit. Proto je více než důležité číst podmínky jednotlivých půjček a promyslet schopnost splácet SMS úvěr.

Další typy krátkodobých půjček

Mezi nejvíce oblíbené krátkodobé půjčky na trhu patří již zmíněné půjčky na OP. Půjčky na občanský průkaz požadují od klientů pouze doklad totožnosti a minimální věk 18 let. Půjčka na OP je půjčka na cokoliv a nepožaduje doložení příjmů (příkladem je půjčka od COOL CREDIT). Nejpočetnější krátkodobá půjčka online na úvěrovém trhu je:

První půjčka zdarma
Okamžitá půjčka pro dlužníky
Expres půjčka bez doložení příjmu
SMS
půjčka ihned na účet

Půjčka od společnosti COOL CREDIT je půjčka na cokoliv. To znamená velkou výhodu pro zájemce, nemusí totiž dokládat účel použití financí. Společnost COOL CREDIT nabízí klientům peníze od 1.000 Kč až do 20.000 Kč s dobou splatnosti od 5 dnů do jednoho měsíce. Půjčka od COOL CREDIT je typickou krátkodobou půjčkou před výplatou.

První půjčka zdarma se vyskytuje i mezi SMS půjčkami ihned. Ne všichni poskytovatelé ji nabízí, pro klienta je však výhodná. Klient splatí přesně takovou částku, kterou si reálně půjčil. První půjčka zdarma je nejčastěji poskytovaná do určité částky a klient ji musí splatit do 14 dní. Okamžitá půjčka pro dlužníky je specifická půjčka pro lidi v exekučním řízení. Lidé, kteří mají exekuci, nemají šanci získat úvěr od banky. Musí se proto obracet na nebankovní společnosti poskytující okamžité půjčky pro dlužníky, u kterých nevadí, že má klient záznam v registru dlužníků nebo je na něho vedena exekuce.

Expres půjčka bez doložení příjmu je další rychlá půjčka. Žadatel nemusí dokládat výši svých příjmů. Expres půjčku bez doložení příjmu využívají i malí podnikatelé, kteří s podnikáním teprve začínají a nemají, jak doložit své příjmy. Půjčky bez doložení příjmů (případně SMS půjčky bez registru) využívají lidé, kteří mají rádi své soukromí a nechtějí prokazovat výši svých příjmů.