Podnikatelský úvěr nejen pro začínající podnikatele

Adéla Ozomová

Publikováno 16. Října 2021

Obsah

Podnikatelský úvěr je typem finančního produktu, který nesmějí využívat soukromé osoby, je určen opravdu pouze pro podnikatele. Zažádat si o podnikatelský úvěr může firma nebo živnostník, a to například z důvodu opožděných plateb od odběratelů. Půjčka pro podnikatele je v nabídce jak bankovních, tak i nebankovních společností, s každou institucí se pojí jiné smluvní podmínky. Zažádat si o podnikatelskou půjčku můžete buď z pohodlí domova, anebo na pobočce příslušné instituce.

1 Podnikatelský úvěr

Zisk je pro podnikatele a firmy jedním z hlavních faktorů, proč začít podnikat. Někdy je pro zisk potřeba více financí. Podnikatelský úvěr má v České republice trojí základní dělení. Jednotlivé druhy se liší tím, na co se zapůjčené peníze využijí.

  1. Investiční podnikatelský úvěr: díky němu si klient může rozšířit podnikání, jedná se například o nákup nových prostor, nového vybavení nebo technologií.
  2. Provozní podnikatelský úvěr: zprostředkovává financování běžného provozu společnosti, pokryje náklady spojené s pokrytím pohledávek či pořízením nového materiálu.
  3. Kontokorentní podnikatelský úvěr: doplněk k běžnému bankovnímu účtu, který podnikateli umožní čerpat peníze i do minusu.
2 Podnikatelský úvěr kalkulačka

Úvěr je podstatným finančním rozhodnutím, které byste měli pořádně promyslet. Důvodem k podnikání často bývá zisk. Podnikatelský úvěr kalkulačka vám s tím může efektivně pomoci. Jaké informace po vás bude podnikatelský úvěr kalkulačka vyžadovat?

  • Výši úvěru
  • Roční úrokovou sazbu
  • Počet let splácení

Pomocí těchto tří faktorů vám podnikatelský úvěr kalkulačka vyčíslí výši splátek. Díky tomu se můžete snáz rozhodnout, zda se vyplatí zažádat si o tento druh úvěru, anebo se raději ještě porozhlédnout u jiné společnosti, ať už bankovní, nebo nebankovní.

3 Podnikatelský úvěr pro začínající podnikatele

Pro rozjezd podnikání je mezi lidmi poměrně oblíbený podnikatelský úvěr pro začínající podnikatele. Díky zapůjčeným penězům můžete investovat do potřebného vybavení, reklamy, prostor a podobně. Podnikatelský úvěr pro začínající podnikatele se často pojí s řadou výhod, nejběžněji se jedná o bezplatnou platební kartu. Maximální částka, kterou si skrze podnikatelský úvěr pro začínající podnikatele zapůjčit, se společnost od společnosti liší. Stejně tak se různí i roky splatnosti. Zažádat si o tento druh půjčky tedy může jak začínající firma, tak i živnostník. V případě, že již nějakou dobu podnikáte, věnujte pozornost běžné podnikatelské půjčce. K uznání podnikatelského úvěru pro začínající podnikatele budete kromě jiného potřebovat občanský průkaz a výpis z obchodního rejstříku nebo živnostenský list.

4 Podnikatelský úvěr bez daňového přiznání

Půjčky pro podnikatele mohou být v řadě případů poměrně komplikované. Jako podnikatel totiž musíte doložit spoustu dokladů. Jednou z dostupnějších variant je tak podnikatelský úvěr bez daňového přiznání. Využít se dá v prvním měsíci podnikání, kdy vám třeba potřebné doklady dokonce scházejí. Spíše než u bankovní společnosti seženete podnikatelský úvěr bez daňového přiznání u nebankovní instituce. Taktéž si není možné půjčit vysoký obnos peněz, jako je tomu například u klasického podnikatelského úvěru pro začínající podnikatele. Další výhodou je rychlejší vyřízení než v případě běžného úvěru.

Pozor na slovní spojení obchodní úvěr. Jsou lidé, kteří si pletou obchodní úvěr a podnikatelský úvěr. Oba dva názvy mohou evokovat jednoduše podnikatelské a byznysové prostředí. Obchodní úvěr je však specifický druh úvěru. Typickým příkladem je šek, směnka nebo nejčastější faktura. Obchodní úvěry poskytují dodavatelé svým odběratelům. Často se jedná o bezúročné druhy úvěrů.

Nebankovní půjčky recenze

K tomu, abyste se dozvěděli podrobnější informace o nebankovních půjčkách, je vhodné prostudovat nebankovní půjčky recenze. Velmi kladným hodnocením se pyšní půjčka od Zonky, která zprostředkovává obnos peněz v rozmezí od 10 do 150 tisíc a maximální doba splácení je stanovena na 120 měsíců. Stejně tak dobře nebankovní půjčky recenze vyhodnotily Cofidis, kde je úroková sazba kolem 5 procent, tedy o 2 procenta vyšší než u Zonky, a zažádat si můžete až o jeden milion korun. Nebankovních společností, které zahrnují nebankovní půjčky recenze do svého hodnoticího seznamu je však daleko více. Mezi další řadíme například Home Credit, půjčku od Acema společnosti, Kamali, VITACREDIT nebo Provident.

1 Moneta podnikatelský úvěr

Moneta podnikatelský úvěr je finančním produktem bankovní společnosti, který se dá využít na kvalitní nastartování podnikání. V případě Monety se podnikatelské úvěry dělí na dva tábory, investiční úvěr a provozní úvěr.

Investiční úvěr je vhodné využít pro rozšíření podnikání, pořídit tedy například výkonnější stroje nebo zrekonstruovat prostory. Oproti tomu provozní úvěr zafinancuje běžné výdaje spojené s provozem společnosti. Jednat se může o nákup materiálu či pokrytí krátkodobých pohledávek.

Moneta podnikatelský úvěr však pro své uznání potřebuje doložit, že disponujete kvalitním podnikatelským záměrem a potřebnými doklady. Více informací o Moneta podnikatelském úvěru se dozvíte na webových stránkách společnosti nebo přímo na pobočce Moneta Money Bank.

2 Podnikatelský úvěr Česká spořitelna

Společnost poskytuje jak půjčku pro začínající podnikatele, tak i běžný podnikatelský úvěr Česká spořitelna. Půjčit si pro své podnikání můžete téměř tři miliony korun, u kterých je možné splácení nastavit až na 96 měsíců. Podnikatelský úvěr Česká spořitelna se hodí například na pořízení nového nábytku do kanceláře, investici do výkonnějších strojů nebo třeba refinancování půjček. Úroková sazba se pohybuje od 4,9 % výš a jako klient u České spořitelny můžete využít například odklad první splátky. Kromě toho se podnikatelský úvěr Česká spořitelna pyšní snadným vyřízením.

Půjčka pro podnikatele

Uceleně si tedy shrňme, co je to půjčka pro podnikatele a k čemu slouží.

  • Finanční produkt od bankovní či nebankovní společnosti.
  • Půjčka pro podnikatele není určena soukromým osobám, pouze firmám a OSVČ.
  • Podnikatelský úvěr pomůže nastartovat podnikání nebo třeba podnik dostat z dluhů.
  • Maximální částka, kterou si můžete zapůjčit, se společnost od společnosti odlišuje.
  • Půjčka pro podnikatele se dá zprostředkovat jak online, tak přímo na pobočce.

Některé půjčky pro podnikatele dokonce nabízí bezplatné předčasné splacení zapůjčených peněz. Výběru toho nejvhodnějšího úvěru věnujte dostatek času, abyste se s výběrem zprostředkovatele zbytečně neunáhlili. Dobře si předtím, než podepíšete smlouvu, přečtěte stanovené podmínky a úroky, které na sebe půjčka pro podnikatele váže.

Podnikatelská pojišťovna

Jestliže se zajímáte o úvěry pro podnikatele, zaujmout by vás mohla i Podnikatelská pojišťovna společně se svými produkty. Zažádat si o některý z produktů mohou podnikatelé i třeba zaměstnanci. Mezi oblíbené služby, které Podnikatelská pojišťovna svým zákazníkům nabízí, patří pojištění vozidel, s tím spojené povinné ručení či havarijní pojištění. Kromě toho Podnikatelská pojišťovna zprostředkovává cestovní pojištění, které je vhodné mít při každém výjezdu do zahraničí, nebo pojištění majetku. Podnikatelská pojišťovna se řadí k jedněm z nejmladších pojišťoven v České republice, ale i tak si za tu dobu získala spoustu spokojených klientů.

Bezúročná půjčka

Bezúročná půjčka je takovým druhem půjčky, u které neplatíte žádný úrok. Půjčíte-li si tedy skrze úvěry pro podnikatele 10 000 Kč, 10 000 Kč opět splatíte. S takovýmto produktem se u banky běžně nesetkáte, jelikož by se jim bezúročná půjčka vůbec nevyplatila. Dříve ji například nabízel stát jako podporu pro právě vzniklé rodiny, aby se mohly snadněji postavit na vlastní nohy. V současné době je tedy bezúročná půjčka záležitostí nebankovních společností, které po vás možná nebudou vyžadovat úroky spojené s úvěry pro podnikatele, ale nachytají vás jiným způsobem. Například vám vyměří velmi tučné poplatky nebo pokuty, proto se bezúročným půjčkám snažte spíše vyhýbat.

Výpočet splátky úvěru

Pro výpočet splátky úvěru, ať už podnikatelského nebo nějakého jiného, je nejvhodnější použít úvěrovou kalkulačku, která všechny potřebné úkony vypočítá za vás. Výpočet splátky úvěru vám mimo jiné pomůže se snazším rozhodováním, u jaké bankovní, či naopak nebankovní společnosti úvěr sjednat. Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, úrokové sazby spojené s podnikatelskými či jinými, běžnými úvěry se značně různí. Zatímco u jedné společnosti úroková sazba vychází na 5 procent, u jiné to může být klidně 20 procent. Právě proto je vždy nutné číst všechny dostupné informace a pro výpočet splátky úvěru používat úrokovou kalkulačku.