mHypotéka od mBank

Michal Hardyn

Publikováno 12. Dubna 2021

Obsah

mHYPOTÉKA Light je jedním z úvěrových produktů oblíbené online banky mBank. mHYPOTÉKA se navzdory svému názvu nedá nazvat klasickým hypotečním úvěrem. Tento zajímavý produkt v sobě spojuje několik úvěrů v jednom. Jak lze mHypotéku využít?

Jedná se o tzv. účelovou hypotéku, která má spoustu výhod. Pro její získání je nutné si sjednat schůzku na jedné z poboček.

mHypotéka – využití

Koupě nemovitosti – hypotéka je určena k financování tuzemských nemovitostí – rodinného domu nebo bytu, rekreačního objektu, stavebního pozemku nebo družstevního bytu. Za závazky bance se ručí jinou než kupovanou nemovitostí, která musí být v osobním vlastnictví žadatele.

Refinancování – mHypotéka může refinancovat nevýhodný hypoteční úvěr nebo úvěr ze stavebního spoření. Díky mHypotéce získáte lepší úrokovou sazbu, nemusíte platit žádné poplatky a úvěr vyřídíte s minimem administrativy (stačí předložit čestné prohlášení o výši příjmu, nemusíte předkládat nový odhad ceny nemovitosti — mBank bude akceptovat až 6 let starý odhad).

Výstavba nemovitosti – díky mHypotéce můžete jednoduše financovat stavbu rodinného domu nebo zaplatit rozsáhlejší modernizaci bydlení. Financovat můžete stavbu nebo rekonstrukci, kterou realizujete s dodavatelskou firmou či svépomocí. Čerpání úvěru je možné realizovat jednorázově nebo postupně. Při svépomocné stavbě stačí doložit bločky a faktury do 6 měsíců od čerpání úvěru.

Neúčelový hypoteční úvěr (americká hypotéka) – v tomto případě klient nedokládá účel použití finančních prostředků. mHypotéku neúčelovou můžete získat i bez dokládání příjmu do 30 % hodnoty zástavní nemovitosti ve celkové výši až 2 mil Kč.

Vypořádání společného jmění manželů a vyrovnání dědických podílů — je určeno na financování závazků vůči třetím osobám, přičemž mBank poskytne úvěr jen pod podmínkou, že hodnota vypořádání připadající na nemovitost musí být jasně označena.

  • a) Vypořádání společného jmění manželů je určeno na financování vypořádání nemovitého majetku nebo družstevních podílů, vypořádání ve smyslu zúžení společného jmění manželů za trvání manželství nebo na vypořádání majetku po rozvodu
  • b) Vypořádání dědických podílů — hypotékou můžete financovat vypořádání nemovitého majetku nebo družstevních podílů

mBank konsolidace s mHypotékou

Konsolidace znamená spojení předtím poskytnutých úvěrů z různých finančních institucí do jednoho úvěru. Konsolidací ušetříte peníze, zejména na poplatcích za vedení úvěrových účtů a s velkou pravděpodobností získáte i nižší úrokovou sazbu.

Prostřednictvím mHypotéky můžete konsolidovat půjčky z bank (kontokorentní úvěry, kreditní karty, půjčky účelové a neúčelové, americké hypotéky), konsolidovat můžete i závazky ze splátkových a leasingových společností.

Požádat můžete i o peníze navíc ke konsolidovaným úvěrům, a to maximálně do 30 % z objemu hypotéky — nejvíce 420 000 Kč. Peníze navíc můžete použít na cokoliv.