mPŮJČKA plus

Michal Hardyn

Publikováno 12. Dubna 2021

Obsah

mPŮJČKA plus je neúčelovým spotřebním úvěrem z dílny mBank. Poskytuje se ve výši od 10 000 Kč do 500 000 Kč. Tato Qůjčka na cokoliv je úročena atraktivní úrokovou sazbou od 8,9% p.a. Maximální výše úroku však nepřesáhne úrokový strop 18,9% p.a. Jaké má mPůjčka parametry?

mPŮJČKU plus mohou získat stávající klienti banky, kteří mají v této bance vedený běžný účet — mKonto. Na základě obratů na účtu mKonto banka stanoví výši předschváleného úvěrového limitu a klientovi — majiteli mKONTO nabídne úvěr prostřednictvím zprávy v internet bankingu.

Zpráva obsahuje výši nabízeného úvěru a nabídka mBank není časově omezena. Pokud se rozhodnete nabídku přijmout, máte v zásadě 2 možnosti, jak si vyřídit půjčku. Můžete navštívit finanční centrum nebo mKiosek, kde smlouvu podepíšete.

Mnohem pohodlnější a rychlejší je vybavení mPůjčky z pohodlí domova prostřednictvím internet bankingu. V internetovém bankovnictví budete mít připravenou smlouvu, kterou po důkladném přečtení potvrdíte autorizační sms zprávou. Po potvrzení úvěrové smlouvy budou peníze ve výši předschváleného úvěrového limitu zaslány na Váš účet mKonto.

Splácení mPůjčky od mBank

mPŮJČKA se splácí v pravidelných měsíčních splátkách, které obsahují splátku jistiny a úroky. Dobu splácení si můžete zvolit samostatně dle vašich aktuálních finančních možností. Minimální doba splácení je 12 měsíců, splácet však můžete až do 60 měsíců.

Klient si může také sám vybrat den splátky, který mu vyhovuje (například pár dní po výplatě). Den měsíční splátky si můžete kdykoliv změnit.

Splácení je automatické — v den splatnosti měsíční splátky, který si sami vyberete se splátka automaticky inkasuje z osobního účtu mKonto ve prospěch úvěrového účtu mPůjčka plus.

V případě, že se dostanete do nepříznivé finanční situace, která Vám neumožní řádně splácení, například z důvodu ztráty zaměstnání nebo z důvodu nemoci trvající jeden měsíc a déle, můžete požádat o odklad pravidelných měsíčních splátek úvěru na dobu od 1-6 měsíců.

Během odkladu splátek budete platit jen úroky, čímž se sníží vaše finanční zatížení. Za tuto službu si banka účtuje jednorázový poplatek ve výši 300 Kč. O odklad splátek můžete požádat pouze jednou po celou dobu trvání úvěrového vztahu. Tuto možnost doporučujeme využívat pouze v nezbytných případech, protože se během odkladu nebude snižovat dlužná částka a cena úvěru se navýší o úroky.

Závěrem

mPůjčka je zajímavým úvěrem produktem, který získáte bez zbytečných poplatků (bez poplatku za vedení úvěrového účtu) a s atraktivní možností půjčku předčasně splatit kdykoliv bez poplatku.

Výhodou je rychlé vyřízení z pohodlí domova a možnost získat úvěr až do 500 000 Kč. Pokud byste potřebovali získat o něco vyšší částku — 600 000 Kč bez ručitele, tak v tom případě by V´vás mohla zajímat půjčka České spořitelny, která se poskytuje s úrokem od 8 % p.a.