Nejlepší úrazové pojištění dětí diskuze a srovnání

Karolína Vondrová

Publikováno 17. Prosince 2021

Obsah

Úrazové pojištění dětí chrání jak děti samotné, tak především jejich rodiče před náhlými výdaji a výpadkem příjmů. Děti má smysl pojistit hlavně proti úrazu, jelikož právě úraz představuje u dětí největší riziko. Existuje úrazové pojištění dětí online nebo třeba krátkodobé úrazové pojištění dětí?

Úrazové pojištění dětí diskuze

Rodiče sjednávají svým potomkům životní a úrazové pojištění. Úrazové pojištění sice nekryje i další životní události, ale jeho cena je přiznivější. Navíc mnohé statistiky ukazují, že právě úrazy představují u dětí drtivou většinu hlášených pojistných údalostí. Každá rodina má jiné požadavky, proto se vyplatí projít si více nabídek pojišťoven a zvolit to nejlepší úrazové pojištění pro děti na trhu.

Úrazové pojištění dětí diskuze srovnává životní a úrazové pojištění pro děti a různá rizika, která mohou v životě dítěte nastat. Detailněji jsou popsány rizika pojistitelná v úrazovém pojištění.

RizikoŽivotní pojištěníÚrazové pojištění
Trvalé následky úrazuANOANO
Denní odškodné po dobu léčení úrazuANOANO
Ošetřovné dítěteANOANO
Závažná onemocněníANONE
InvaliditaANONE

Trvalé následky úrazu

Dětské úrazové pojištění poskytuje pomoc rodinám, které musí například v důsledku trvalých následků úrazu dítěte přestavět svou domácnost tak, aby byla bezbariérově přístupná. Takovéto přestavby jsou finančně velmi náročné, a právě pro takovéto případy slouží toto pojištění. Je nutné si uvědomit, že u dětí jsou úrazy častější a mnohdy závažnější než u dospělých, jelikož děti mají celý svůj život před sebou.

Denní odškodné po dobu léčení úrazu

Po vážnějším úrazu může být dítě indisponováno natolik, že musí zůstat po nějakou dobu v domácím léčení. V takovém případě je pro rodiče dětské úrazové pojištění tím nejlepším pomocníkem, jelikož zajistí potřebnou finanční podporu. Častokrát se stává, že jeden z rodičů zůstává s malým dítětem během léčení doma. Úrazové pojištění pro děti a denní oškodné pomáhá vykrýt část finančních ztrát.

Ošetřovné dítěte

Ošetřování dítěte stát podporuje do 9. dne léčení. V případě, že rodiče sjednali úrazové pojištění pro děti, podporu nadále poskytuje pojišťovna. Rodiče mohou se svým potomkem zůstat doma nebo si najmout hlídání. Jedná se o jedno z nejoblíbenějších připojištění na českém trhu, které rodiče svým dětem sjednávají.

Úrazové pojištění pro děti srovnání

Úrazové pojištění dětí srovnání poskytuje přehled nad současnými nabídkami pojišťoven. Obecně platí, že většina pojišťoven nabízí jak úrazové pojištění pro dospělé, tak i pro děti. Úrazové pojištění pro děti srovnává nabídky těch největších pojišťoven na českém trhu.

Název pojišťovnyÚrazové pojištění pro děti srovnáníPopis
Generali Česká pojišťovnaANOÚrazové pojištění pro celou rodinu.
Kooperativa ANOKrátkodobé i dlouhodobé pojištění.
AllianzNEPouze životní pojištění.
ČSOB PojišťovnaANOS investičním programem.
Česká podnikatelská pojišťovnaANOPojištění skupiny dětí i dospělých.
UNIQAANOKrátkodobé i dlouhodobé pojištění.

Úrazové pojištění dětí online

Bohužel ne všechny pojišťovny nabízejí sjednání úrazového pojištění online. Nicméně jak již bylo uvedeno výše, téměř u kterékoli z českých pojišťoven si klient může sjednat úrazové pojištění jak pro dospělé, tak i pro děti. Vyplatí se si projít nabídky pojišťoven online a po zjištění, jaké je nejlepší úrazové pojištění pro děti, zajít na pobočku vybrané pojišťovny a pojištění sjednat osobně.

Pokud chce klient získat lepší přehled o nabídkách pojišťoven, může vyzkoušet úrazové pojištění kalkulačka, jenž poskytují jak samotné pojišťovny, tak nezávislé weby na internetu. Úrazové pojištění srovnání je obdobný nástroj jako úrazové pojištění kalkulačka. Úrazové pojištění srovnání porovnává jednotlivé produkty, jejich cenu, pojistná rizika a možná připojištění.

Krátkodobé úrazové pojištění dětí

Takovéto pojištění lze sjednat například u pojišťovny Uniqa, která navíc za sjednání online nabízí 10 % slevu. Jedná se o úrazové pojištění, jenž lze sjendat pro celé rodiny i jednotlivce. Pojištění kryje krátkodobou naplánovanou sportovní nebo zážitkovou aktivitu a může platit po dobu až 356 dní v roce. U pojišťovny Uniqa si lze vybírat ze tří pojistných balíčků.

Někteří klienti mohou mít například během cestování zájem i o úrazové pojištění osob ve vozidle. S tímto pojištěním je zajištěna ochrana řidiče a dalších pasažerů nacházejícíh se v autě. Úrazové pojištění osob ve vozidle nabízí například denní odškodné za pobyt v nemocnici, trvalé následky úrazu nebo úmrtí způsobené úrazem.

Úrazové pojištění se spořením pro děti

Životní nebo úrazové pojištění pro děti s investicí nabízí například:

  • ČPP
  • ČSOB
  • UNIQA
  • KB

Takovéto pojištění kombinuje krytí pojištěných rizik společně s investováním. Úrazové pojištění se spořením pro děti nabízí více pojišťoven s různými investičními programy. Některé pojišťovny například odesílají část pojistného do podílových fondů, kde se peníze zhodnocují a klient tím pádem vyděláva.