Nejvýhodnější půjčka na rekonstrukci domu či bytu

Adéla Ozomová

Publikováno 05. Ledna 2022

Obsah

Půjčka na rekonstrukci bydlení se dá sehnat jak u nebankovních společností, tak u bankovních. Každá společnost však nabízí jiné podmínky i benefity, podle čeho vybrat tu nejlepší možnou variantu? Všechny potřebné informace vám prozradíme v následujícím článku.

Půjčka na rekonstrukci u bankovních společností

Mezi osvědčené bankovní společnosti, u kterých je k dostání půjčka na rekonstrukci domu či bytu, patří například Komerční banka, Česká spořitelna, Moneta Money Bank anebo Raiffeisen. Výhodou úvěrů sjednaných u bank je nižší úroková sazba a velký obnos peněz, o který můžete společnost požádat. Jak přesně si vedou výše zmíněné společnosti, u které je půjčka na rekonstrukci bytu nejpřijatelnější?

1

Půjčka na rekonstrukci domu či bytu u Raiffeisen

Aby společnost vyšla svým klientům maximálně vstříc, její nabídka úvěrů určených právě pro bydlení se různí. Na výběr máte ze tří možností:

  • Půjčka na družstevní bydlení, jak již napovídá název, tato půjčka na rekonstrukci bytu je určená pro ty družstevní.
  • Hyposplátka, druhá možnost se dá využít buď jako úvěr na rekonstrukci domu anebo úvěr na rekonstrukci bytu, stejně tak si díky Hyposplátce můžete pořídit zcela novou nemovitost.
  • Rekopůjčka, tato rekonstrukční půjčka je k dostání bez zbytečného papírování, skvělá je například pro renovaci jednotlivých místností.

Výše zmíněné finanční produkty firmy Raiffeisen spojuje několik základních bodů. Úvěry jsou doplněné přijatelnou úrokovou sazbou, která se pohybuje kolem čtyř procent. Pro získání lepší představy se na jednotlivých internetových stránkách nacházejí kalkulačky. Díky těm přesně zjistíte, na kolik peněz by vás daná půjčka vyšla. A všechny úvěry mají na starosti kvalifikovaní pracovníci společnosti, která je na českém trhu již mnoho let.

2

Půjčka na rekonstrukci bytu či domu od Monety

Možná ta nejvýhodnější půjčka na rekonstrukci je od Monety. V případě, kdy si totiž zažádáte o Expres půjčku, která je pro rekonstrukci jako vyšitá, získáte úrokovou sazbu, která se pohybuje kolem 3,9 procent. Celkově je vyřízení úvěru velmi rychlé, avšak s tím se pojí jedno minus. Maximální částka, o kterou si můžete zažádat, je totiž pouhých 800 000 Kč. Minimální částka je stanovená na 100 000 Kč.

Zajímalo by vás, jak se pohybují doby splácení? Minimální doba jsou tři měsíce a ta maximální 120 měsíců. Co se týče podmínek a rychlosti, tak by se Moneta rekonstrukční úvěr dal opravdu nazvat jako ta nejvýhodnější půjčka na rekonstrukci. Avšak málokomu stačí pro rekonstrukci pouhých pár tisíc korun.

3

Půjčka na rekonstrukci Česká spořitelna

Dalším vyhledávaným finančním produktem v oblasti rekonstrukcí je právě půjčka na rekonstrukci České spořitelny. Úroková sazba je o něco vyšší než v předchozím případě, a to 4,89 procent. Půjčka na rekonstrukci České spořitelny se dá vyřídit z pohodlí domova a za její zprostředkování nejsou účtovány žádné dodatečné poplatky. Za peníze, které vám budou poskytnuty, můžete mimo jiné pořídit i nábytek anebo spotřebiče.

Pro více informací o tom, jak půjčka na rekonstrukci Česká spořitelna funguje, navštivte internetové stránky společnosti.

4

Půjčka na rekonstrukci KB

Půjčka na rekonstrukci KB je zkrácené pojmenování pro rekonstrukci domu či bytu od Komerční banky. Kromě domu a bytu se však peníze dají použít i pro rekonstrukci provozovny, ve které máte své podnikání. Sjednat se dá půjčka na rekonstrukci KB buď návštěvou na pobočce, zavoláním na telefonní číslo nebo skrze internetové bankovnictví.

Doplňkovou službou, kterou si pro svůj úvěr na rekonstrukci bytu můžete zřídit, je pojištění. Konkrétně se jedná o pojištění schopnosti splácet. Ve chvíli, kdy se dostanete do finanční tísně, ať už ztrátou zaměstnání anebo onemocněním, banka potřebné peníze doplatí za vás. Zmiňované pojištění si může sjednat jak podnikatel, tak soukromá osoba.

Nebankovní úvěr na rekonstrukci domu

Nevídanou finanční službou však není ani nebankovní verze pro úvěr na rekonstrukci domu. Takováto půjčka vám bude s velkou pravděpodobností přiznána i v momentě, kdy se vaše jméno nachází na rejstříku dlužníků. Nebankovní společnosti obvykle nevyžadují informaci o tom, na co byl ve skutečnosti úvěr na rekonstrukci bytu využitý. Úvěr na rekonstrukci domu od nebankovní společnosti je tedy vyhledávaný především problémovými klienty, kterým banka peníze odmítla půjčit. Existují však výjimky, které nabízejí podobně výhodné nabídky jako bankovní společnosti. Právě proto je vždy důležité důkladně prozkoumat internet. Pro více informací neváhejte pročíst internetové diskuze, které vám jsou schopné poradit, jaký úvěr na rekonstrukci domu je v současné chvíli nejvýhodnější.

Nebankovní úvěr na rekonstrukci bytu od Cofidis

Zřejmě nejčastěji vyhledávaný je nebankovní úvěr na rekonstrukci od společnosti Cofidis. Maximální výše půjčky je stanovená na 1 milion korun. Jaké má tento úvěr na rekonstrukci výhody? Půjčka se dá kompletně vyřídit online, peníze jsou navíc na bankovní účet přiznány opravdu rychle. Za sjednání ani vedení úvěru si společnost Cofidis neúčtuje žádné poplatky.

Co se týká RPSN, to je poměrně vysoké, pohybuje se kolem 12,46 procent. Oproti bankovním půjčkám si o nebankovní úvěr na rekonstrukci bytu či domu mohou zažádat i matky na mateřské či důchodci. Předčasné splacení umožněné je, avšak váží se k němu drobné poplatky, se kterými je potřeba dopředu počítat.

Nebankovní Tesco půjčka

Tesco půjčka sice není prvotně určená pro rekonstrukci vašeho obydlí, avšak jedná se o neúčelovou půjčku, kterou můžete využít na cokoliv. Právě proto Tesco půjčka patří k vyhledávaným nebankovním půjčkám, které vám poskytnou potřebné peníze pro rekonstrukci bytu či domu. K tomu, aby vám byla Tesco půjčka přiznaná, musíte být starší osmnácti let a vlastnit české občanství. Stejně tak potřebné je, abyste měli trvalý přísun peněz. Tesco úvěr si přízeň klientů získal především proto, že je bleskově vyřízený. A můžete si ho rozšířit o řadu doplňků, jako je například pojištění schopnosti splácet.

Jak funguje úvěr na rekonstrukci bytového domu?

Úvěr na rekonstrukci bytového domu se nachází například v nabídce společnosti Moneta. Splatnost tohoto úvěru se pohybuje v rozmezí od pěti do třiceti let. Na výběr máte ze tří možností:

  • HypoRevit, tento úvěr je se zajištěním nemovitostí.
  • Revit, varianta bez zajištění nemovitostí s garancí splátky až 30 let.
  • TopRevit, opět bez zajištění nemovitostí, ale s garancí úrokové sazby na 3 až 5 let.

Využít tento konkrétní úvěr na rekonstrukci bytového domu můžete i pro zateplení anebo například výměnu oken. Stejně tak je vhodný pro zavedení alternativních zdrojů vytápění. Anebo Moneta úvěr na rekonstrukci bytového bytu uplatněte při připojení domu k veřejným sítím technického vybavení.

Jak vybrat ten nejlepší úvěr na rekonstrukci?

Ve chvíli, kdy sháníte úvěr pro svoji plánovanou rekonstrukci, je vhodné, aby se jednalo o půjčku na rekonstrukci bez zajištění. Co přesně znamená půjčka na rekonstrukci bez zajištění? To znamená, že ke schválení půjčky nebudete muset souhlasit se zástavním právem k nemovitosti. Jakmile se ujistíte, že se jedná o půjčku na rekonstrukci bez zajištění, zkontrolujte výšku úrokových sazeb, RPSN a poplatků. Stejně tak si zjistěte, jak se pohybuje doba splácení a pročtěte si všechny dostupné informace.

Hypotéka na dům a rekonstrukci

Obdobně, jako jsou na tom půjčky na rekonstrukci, tak si stojí i hypotéka na dům a rekonstrukci. Opět si o ni totiž můžete zažádat jak u bankovních, tak u nebankovních společností. Pro porovnání konkrétních nabídek je vhodné využít hypotéční kalkulačku. K tomu, aby vám byla hypotéka na dům a rekonstrukci přiznaná, budete ve většině případů potřebovat splňovat následující:

  • Doložit nějaký doklad o koupi nemovitosti.
  • Získat odhad kupní ceny.
  • Disponovat dostatečnou bonitou.

Další podmínky si stanovují jednotlivé společnosti, u kterých je hypotéka na dům a rekonstrukci v nabídce.

Hypotéka na dům v insolvenci

Hypotéka na dům v insolvencí možná je, ale pouze v několika málo případech. Žádná společnost vám nezaručí, že vám požadované peníze zapůjčí. Muselo by se na vás, laicky řečeno, usmát štěstí, aby vám byla hypotéka na dům v insolvenci schválená. Obvykle se totiž hypotéka schvaluje nejdříve pět let po úspěšném ukončení insolvenčního řízení. Ani tak vám ale žádná firma nezaručí, že vám peníze ve výsledku poskytne. Pořád jste pro ně velmi rizikovým klientem, který měl v minulosti značné problémy se splácením.

Hypotéka pro mladé

Velmi často dotazovaným druhem úvěru je i hypotéka pro mladé. Státní hypotéka pro mladé se dělí do tří kategorií. První je určená pro rekonstrukce, kdy si žadatel může půjčit maximálně 300 000 Kč. Druhou možností je koupě bytu, pro kterou vám bude poskytnuto až 1,2 milionu Kč. Třetí typ je pro koupi anebo stavbu domu, kde se finanční částka může vyšplhat až na 2 miliony Kč.

Hypotéka pro mladé však nepokryje celých sto procent ceny nemovitosti, ale maximálně osmdesát procent. Zbytek si žadatel musí doplatit sám. Každá společnost má své specifické podmínky, proto se předem ujistěte, jak je na tom hypotéka pro mladé právě u vámi zvolené firmy.

Hypotéka na družstevní byt

Další variantou je hypotéka na družstevní byt, která je samozřejmě také umožněná. Obvykle se tvrdí, že jsou družstevní byty o třicet procent levnější než byty v osobním vlastnictví. Právě proto se v posledních letech setkávají se značnou popularitou. Zřídit se dá hypotéka na družstevní byt jak u bankovní, tak u nebankovní společnosti. Oblíbenou bankovní společností je například Česká spořitelna. Na jejích internetových stránkách se dozvíte podrobnější informace, které se vám k hypotéce na družstevní byt mohou hodit.