Refinancování hypotéky GE Money Bank

Michal Hardyn

Publikováno 10. Dubna 2021

Obsah

Tak jako každá banka na českém trhu, také GE Money bank se snaží získat nové klienty na refinancování hypotéky. O co se jedná?

Refinancování hypotéky je v poslední době velmi oblíbený finanční produkt. Při troše snahy ze strany klienta, je možné splatit stávající hypotéku a nahradit ji novou s výhodnějšími podmínkami.

Proč refinancovat hypotéku?

Většina zájemců o tenhle produkt se řídí podle výše úrokové sazby — s radostí změní banku, pokud jim nabídne lepší úrokovou sazbu. Pouze malé snížení úrokové sazby může pro klienta znamenat ušetřené desetitisíce.

Dalším důvodem pro změnu banky bývá i prodloužení splatnosti, čímž se klientovi sníží měsíční splátky a uvolní se tak finanční zátěž.

V neposlední řadě bývá důvodem pro změnu banky i nespokojenost zákazníka s poskytovanými službami. Ať už jsou důvody jakékoliv, na refinancování byste se měli informovat v dostatečném předstihu, abyste si stihli udělat průzkum trhu.

Refinancování se vyplatí hlavně v době končící fixace úrokové sazby, kdy banky odpouštějí poplatek za předčasné splacení. Právě v tomto čase je nejvhodnější období na změnu banky. V tomto článku představíme refinancování hypotéky přes GE Money Bank.

Základní parametry refinancování GE Money Bank

GE Money bank refinancuje účelové hypotéky a úvěry ze stavebního spoření ve výši od 300 000 Kč do 80 % z ceny nemovitosti.

Doba splatnosti je od 5 do 30 let. Podobně jako u ostatních konkurenčních finančních produktech, také v této bance získáte hypotéku na refinancování bez poplatku za poskytnutí úvěru. Banka akceptuje i původní odhad ceny nemovitosti, čímž ušetříte peníze na vypracování nového.

Pokud splácíte existující hypotéku déle než 11 měsíců, nemusíte předkládat ani potvrzení o výši příjmu. Všechny ostatní parametry produktu jsou stejné, jako u klasické hypotéky z GE Money bank. To znamená, že noví a stávající klienti banky mají stejné podmínky a úrokovou sazbu.