Úvěr Garant Komerční banka

Michal Hardyn

Publikováno 05. Dubna 2021

Obsah

V nabídce půjček Komerční banky se nachází i americká hypotéka, tedy neúčelový úvěr zajištěný nemovitostí, který banka nabízí prostřednictvím Úvěru Garant. Získáte ho ve výši od 200 000 Kč do 10 000 000 Kč. Výše poskytnuté americké hypotéky je omezena hodnotou zastavené nemovitosti. V KB je tak možné získat úvěr pouze do výše 70% hodnoty nemovitosti sloužící k nepodnikatelským účelům. Jaké jsou podmínky získání úvěru?

Americkou hypotéku lze použít na cokoliv, ale pouze pod podmínkou, že peníze budou použity na soukromé, tedy nepodnikatelské účely.

Americká hypotéka KB – parametry

Všechny americké hypotéky, také v konkurenčních finančních institucích, mají tu výhodu, že na ně díky zabezpečení nemovitostí získáte mnohem výhodnější úrokovou sazbu než při klasickém neúčelovém spotřebitelském úvěru.

Komerční banka ji poskytuje s úrokovou sazbou od 7,9 % ročně, ale třeba počítat s tím, že většina žadatelů bude mít vyšší úrok.

Pro zjištění skutečné úrokové sazby budete muset navštívit jednu z poboček KB, kde vám na základě vašich čistých příjmů, výdajů a hodnoty nemovitosti posoudí vaši bonitu a rizikový profil a na základě těchto údajů se dozvíte přesnou výši úroku, výši měsíční splátky a roční procentní sazbu nákladů.

Výhodou americké hypotéky je dostatečně dlouhá lhůta splatnosti, a to až 20 let. Pokud se rozhodnete pro co nejdelší lhůtu splatnosti, tak můžete získat úvěr na velkou sumu peněz a malými splátkami, které nezatíží váš rodinný rozpočet.

Cenou za nízké splátky bude to, že úvěr přeplatíte na úrocích. Každý má však možnost vybrat si lhůtu splatnosti, jaká mu nejvíce vyhovuje. Minimální počet splátek je 12.

Den splátky si můžete vybrat jakýkoliv, podle toho, který vám nejvíce vyhovuje (například po výplatě). Výhodou tohoto produktu je možnost úvěr kdykoliv předčasně splatit nebo si alespoň snížit část dluhu mimořádnou splátkou.