Anonymní bankovní účet a předplacená karta

Adéla Ozomová

Publikováno 20. Února 2022

Obsah

O anonymní bankovní účet mívají zájem majitelé úspěšných firem za účelem optimalizace zisku. Naopak platební karta bez účtu či anonymní platební karta se může hodit úplně komukoli, dokonce i dětem. Jak funguje předplacená kreditní karta či anonymní kreditní karta a jak založit anonymní bankovní účet?

Anonymní bankovní účet

Anonymní účet není v České republice legislativně povolen z důvodu rizika provádění trestné činnosti, jako je třeba praní špinavých peněz nebo financování terorismu. Úspěšní majitelé firem si často zakládají tzv. anonymní účet neboli offshore účet mimo Českou republiku, aby se vyhli odvádění vysokých daní. Anonymní bankovní účet je v podstatě běžný účet bez jména.

Ochrana soukromých informací

Multiměnové možnosti

Bezpěčné místo pro finance

Jak založit anonymní bankovní účet

Bankovní účet bez jména není možné u českých bank založit. Pro ty, které i přesto zajímá, jak založit anonymní bankovní účet, pomohou tzv. offshorové banky. Tyto banky se specializují na zachování bankovního tajemství a legální zabezpečení klientova bankovního účtu. Kromě banky se nikdo jiný nemůže dostat k informacím týkajícím se daného účtu. Pouze vláda a finanční úřad mohou vydat soudní příkaz a požádat o zpřístupnění citlivých údajů.

Anonymní bankovní účet diskuze

V České republice mnoho lidí pohlíží na účet bez jména spíše negativně. Lidé, kteří si takotvýto účet chtejí založit, budí podezření z páchání trestné činnosti. Nicméně nemusí to být pravda. Takovýto bankovní účet poskytuje legální zabezpečení financí a vysokou míru soukromí v době se zvyšujícími se požadavky na zvěřejňování údajů. Anonymní bankovní účet diskuze vyvolává i přesto spíše záporné rekace.

Produkt půjčka bez účtu využívají především klienti, kteří nechtějí čekat na provedení bankovních převodů, anebo nemají zřízený žádný bankovní účet. Hotovostní půjčka bez účtu je tak pro ně jedinou dostupnou možností. Skrze půjčku na ruku je možné požádat o půjčku v řádu tisíců. Každá společnost má nastavené vlastní smluvní podmínky, sjednané výše úroků i dobu splácení.

Anonymní platební karta

Na českém trhu existují debetní, kreditní a anonymní platební karty. Na rozdíl od debetní nebo kreditní karty, anonymní karta není vázána k žádnému bankovnímu účtu. Platební karta bez účtu má dvě velké výhody, a to snadné sjednání a vysoká míra soukromí. Anonymní kreditní karta či předplacená kreditní karta bohužel neexistují, jedná se pouze o smíšení pojmů.

Snadné sjednání

Vysoká míra soukromí

Vhodná jako nosič kapesného pro děti

Limit zhruba 6 250 Kč měsíčně (útraty i zůstatek)

Malá nabídka anonymních karet

Pouze polovina Čechů dokáže vysvětlit, co je kreditní a debetní karta, přičemž alespoň jednu z těchto platebních karet má v peněžence téměř každý. Hlavní rozdíl, co je kreditní a debetní karta, tkví v tom, kolik peněz lze z karty čerpat. V případě kreditní karty se peníze dají čerpat do mínusu. Debetní karta povolí využívaní pouze takového množství peněz, jenž je uložené na bankovním účtu.

V současné době nabízí předplacené platební karty společnosti FreePay, ČSOB a MOPET. Anonymní karta ztratila v minulých letech jednu ze svých velkých výhod, a to neomezenost zůstatku a limitů pro útraty. Aby se dalo předcházet páchání trestné činnosti, byl nastaven limit pro předplacené kreditní karty. Tento limit dosahuje výše zhruba 6 250 Kč nebo 250 €.

  • BLESK peněženka
  • ČSOB partnerská předplacená karta
  • FreePay MasterCard

Nebankovní půjčky s exekucí nejsou k dostání u všech nebankovních společností. V zásadě platí jedno základní pravidlo, a to pokud se jedná o seriózní nebankovní společnost, nebankovní půjčky s exekucí ve své nabídce nemá. Exekuce sama o sobě je velmi náročná, natož když si k ní přimyslíme ještě půjčku navíc.