Nejlepší kreditní karty a jejich srovnání

Adéla Ozomová

Publikováno 11. Ledna 2022

Obsah

Kreditní karty jsou společně s těmi debetními běžným doplňkem ke každému bankovnímu účtu. Nabízejí je jak bankovní, tak dokonce i nebankovní společnosti, přičemž každá svým klientům určuje jiné podmínky i benefity, které mohou čerpat. Z toho důvodu jsme pro vás vytvořili kreditní karty srovnání, které vám pomůže se snazším rozhodováním, kde si kreditku nakonec zřídit.

Co je to kreditka?

Kreditní karta je označení pro platební kartu, která vám umožní čerpat peníze i v minusu. Právě tímto rysem se kreditka odlišuje od debetní karty, která minusové čerpání neumožňuje. Ve chvíli, kdy pomocí své kreditky platíte v minusu, čerpáte od společnosti, která vám kreditku poskytla, úvěr. Ten jí později za stanovených podmínek vrátíte. Kreditní karta tedy svému majiteli poskytuje určitou finanční jistinu, dostane-li se například do chvilkové peněžní tísně. To však zdaleka není všechno. Kreditní karty srovnání vám představí, jaké benefity můžete vlastnictvím určité kreditky získat a že jich není zrovna málo.

Platební kreditní karty srovnání

Na následujících řádcích vám platební kreditní karty srovnání poskytnou informace o několika společnostech. Zaměříme se na kreditní karty například od ČSOB, Billy nebo Mallu. Jak můžete vidět, srovnání platebních kreditních karet vám poskytne informace jak o bankovních kreditkách, což je ten častější případ, tak o nebankovních kreditních kartách.

1

Kreditní karta ČSOB

Častým platebním prostředkem od bankovních společností je kreditní karta ČSOB. K jejímu vlastnictví bezplatně získáte dva druhy pojištění. Tím prvním je pojištění prodloužené záruky +1 rok a druhým je pojištění proti rozbití a krádeži zboží. Lákadlem kreditní karty ČSOB je pro nové zákazníky bezúročné období, které je stanovené na šest měsíců. Během půl roku se tak můžete snadněji naučit, jak přesně vaše kreditní karta ČSOB funguje.

Jaké další benefity si platební karta pro své majitele přichystala?

  • V prodejně iStyle vám na rok bez úroků zapůjčí iPhone SE, řeknete-li jim kód ‚ČSOB‘.
  • Za poplatek 200 Kč si můžete od společnosti nechat navrhnout vlastní design pro svoji kreditní kartu ČSOB.
  • Možnost nastavení automatických splátek za platební kartu.

Co se týče podmínek a plateb za služby, vychází kreditní karta ČSOB následovně: Úroková sazba, kterou budete splácet, jakmile se dostanete do minusu, je 19,90 procent. Za výběr hotovosti si společnost účtuje 50 Kč a měsíční poplatek za služby činí 30 Kč.

2

RB kreditní karty online

Zřídit se dají RB kreditní karty online, na výběr máte z několika různých druhů. Mezi ty nejzákladnější zahrnujeme tři.

  • První je „kreditní karta EASY„, u které můžete využít úvěrový limit až 100 000 Kč. Měsíční poplatky jsou nulové, vedení karty je zcela bezplatné.
  • Druhou variantou, kterou představují RB kreditní karty online, je „kreditní karta STYLE„. Zde je úvěrová sazba značně vyšší, čerpat můžete peníze až do výše 300 000 Kč. Při uhrazení menšího poplatku vám bude umožněn vstup do letištních salonků v Praze, Bratislavě a ve Vídni. Co se týče měsíčních poplatků za držení platební karty, tak jsou stanovené na 50 Kč.
  • Poslední typ je „kreditní karta RB PREMIUM„. Její úvěrový limit je opět o něco vyšší, a to 500 000 Kč. Na rozdíl od „STYLE kreditní karty“ vám PREMIUM umožní bezplatný vstup do výše zmíněných letištních salonků.

Společné mají všechny uvedené platební karty to, že je jejich bezúročné období 55 dní a že umožňují bezkontaktní platby.

3

Billa kreditní karta

Billa kreditní karta je partnerskou platební kartou, kterou klientům opět nabízí společnost Raiffeisenbank. Jedná se o kreditku, která vám vrátí jedno procento z každé platby touto kartou. V případě obchodu Billa dokonce procenta tři. Vlastnictvím Billa kreditní karty zároveň získáte přístup k exkluzivním slevám, které uplatníte přímo na prodejně.

Dále vás Billa kreditní karta může nalákat na fakt, že vám umožní bezplatný vstup do salonku na vídeňském letišti a za menší poplatek i do pražského a bratislavského letištního salonku. Maximální úvěrový limit, který Billa kreditní karta má, je 600 000 Kč.

4

Era kreditka

Sjednat se dá tato kreditní karta zdarma, a to na internetových stránkách společnosti Poštovní spořitelna. Era kreditka svým majitelům nabízí šestiměsíční pojištění zakoupeného zboží proti poškození, krádeži anebo rozbití. Nalákat by vás mohli i úrokové prázdniny, které trvají půl roku. Během půl roku si tak můžete Era kreditku pořádné osahat a naučit se, jak funguje. Bezúročné období má Era kreditka 55 dnů. Pokud zapůjčené finanční prostředky splatíte v uvedeném rozmezí, nebudou vám účtovány žádné dodatečné poplatky. Sjednat se tedy Era kreditka dá online, ale i pomocí telefonního hovoru či návštěvou příslušné pobočky.

5

Mall kreditní karta

Další nebankovní kartou, kterou si představíme, je Mall kreditní karta. Jejím asi největším lákadlem je vrácení dvou procent z každého uskutečněného nákupu. Stejně jako například Billa kreditní karta, tak i Mall kreditní karta je v prvé řadě k dostání u společnosti Raiffeisenbank. Po úspěšném vyřízení žádosti o platební kartu obdržíte slevovou poukázku v hodnotě 1 000 Kč určenou pro nákupy právě na Mall.cz. K tomu, aby vám byla Mall kreditní karta zprostředkována, však musíte mít měsíční příjem minimálně dvanáct tisíc korun a být plnoletý.

6

ESSOX kreditní karta

Poměrně netradičním benefitem, který ESSOX kreditní karta nabízí, je sleva 0,40 Kč/litru u EuroOil. Umožněný je výběr hotovosti i u bankomatů Komerční banky. ESSOX kreditní karta se řadí k těm, které umožňují bezkontaktní platby a při finančních částkách do 500 Kč ani nemusíte zadávat svůj PIN. Jelikož se jedná o Mastercard, získáte přístup ke slevám zahrnutým v programu „Můj Mastercard“. Každý měsíc si k ESSOX kreditní kartě můžete zažádat o bezplatné elektronické výpisy.

Jaká je nejlepší kreditní karta?

Mezi dvě nejznámější společnosti, které na území České republiky poskytují kreditní či debetní karty, patří Visa a MasterCard. Obě zmiňované firmy pocházejí ze Spojených států amerických a svým klientům umožňují co nejbezpečnější platby. Ale jaká je nejlepší kreditní karta, MasterCard, nebo Visa?

Kreditní karta Visa

Společnost Visa zprostředkovává nejenom kreditní karty, ale i debetní, firemní nebo předplacené karty. Nejvíce výhod kreditní karta Visa poskytuje prémiovým zákazníkům, kteří vlastní například kartu „Visa Gold“. Sleva, kterou ocení všichni knihomolové, se vztahuje na nákup knih. Prémiová kreditní karta Visa vám dokonce poskytne skupinu asistentů, kteří vám pomohou s rozvržením financí k vybranému projektu. Dalším, a to velmi oblíbeným benefitem, je sleva, kterou kreditní karta Visa umožňuje při pobytu v partnerských hotelech. Kromě nižší ceny za pobyt například získáte i bezplatnou snídani.

Kreditní karta MasterCard

Oproti tomu kreditní karta MasterCard řadu slev a výhodných nabídek nabízí i pro držitele běžného typu kreditní karty. V mnoha obchodech také díky platbě kartou MasterCard získáte určitý cashback z provedené platby. Obvykle platí, že čím více kreditní kartou MasterCard platíte, tím větší množství různých slev se vám otevírá. Aby toho nebylo málo, v cizině získáte přístup k exkluzivním zážitkům, kterým je například let vrtulníkem. V případě držení prémiové karty „MasterCard Premium“ získáte bezplatný vstup do letištních salonků. Máte už tedy jasno v tom, jaká je nejlepší kreditní karta?

Kreditní karta od nebankovní společnosti

Jak je z článku patrné, kreditní karta od nebankovní společnosti je běžnou záležitostí. Výhodou oproti těm bankovním je rychlost vyřízení, obvykle je kreditní karta ihned k dispozici. Většina nebankovních společností ani nenahlíží do rejstříku dlužníku. Naopak nevýhodou, kterou kreditní karta od nebankovní společnosti má, jsou vysoké úrokové sazby. Tím si totiž společnosti eliminují rizika spojená s poskytováním těchto druhů platebních karet.

Kde se dá v současnosti sehnat kreditní karta od nebankovní společnosti? Nejlepším místem, kde tuto kartu hledat, je samozřejmě internet. Nebankovní karty jsou například: Biip, Cetelem, Tesco anebo Cofidis. Každá společnost má stanovené jiné podmínky i benefity, pro více informací tak prostudujte jejich internetové stránky.

Předplacená karta

Předplacená kreditní karta funguje jako anonymní platební karta, která není vázaná k žádnému bankovnímu účtu. Díky tomu není předplacená karta vedená ani pod konkrétním jménem, proto svému vlastníkovi poskytuje dostatek soukromí. Vzhledově je tento typ naprosto stejný jako kreditka či debetka. Zřídit se dá předplacená kreditní karta jak u Visy, tak u MasterCard. Největší využití anonymní platební prostředek nalezne při platbách na internetu, a to především v zahraničí. Server totiž získá pouze očekávanou platbu, ale nepodaří se mu zjistit žádné informace přímo o vaší osobě.