Havarijní pojištění: online kalkulačka bez osobních údajů

Adéla Ozomová

Publikováno 28. Ledna 2022

Obsah

Pojištění vozidel patří mezi nejčastěji sjednávané pojistky v České republice. Že mezi tato pojištění patří povinné ručení, není nijak překvapující. Co ale takové havarijní pojištění? Jaké jsou jeho výhody a proč by nad ním měli majitelé vozidel uvažovat? Povinné a havarijní pojištění kalkulačka přináší vysvětlení nejdůležitějších pojmů a představuje výhodné produkty na trhu autopojištění.

Povinné a havarijní pojištění kalkulačka

Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma typy pojištění tkví v tom, komu pojišťovna uhradí škody na vozidle. Povinné ručení je zákonné pojištění auta, tzn. pojišťovna hradí škody za vlastníka vozidla, který svým vozem způsobil škodu někomu jinému. Havarijní pojištění je dobrovolné. Pojišťovna v tomto případě hradí škody na vozidle majitele.

Povinné ručeníHavarijní pojištění
Způsobení újmy na zdraví nebo usmrceníHavárie (střet s jiným autem, překážkou, zvířetem)
Způsobení škody na věci nebo ušlém ziskuOdcizení
Přírodní živel
Vandalismus

Povinné ručení havarijní pojištění kalkulačka počítá se sjednáním obou pojištění najednou. Nezávazné povinné ručení + havarijní pojištění kalkulačka nabízí k vyzkoušení mnohé velké pojišťovny. Výpočet ceny pojištění auta podle SPZ je jednou z variant těchto kalkulací. Pro výpočet výše měsíční platby potřebují pojišťovny znát většinou tyto údaje:

Registrační značka (pojištění auta podle SPZ)

Aktuální hodnota vozidla

Druh vozidla

Parametry vozidla

Fyzická/právnická osoba

Osobní údaje

Během letních měsíců stoupá zájem o krátkodobé havarijní pojištění, tedy o tzv. havarijní pojištění na dovolenou. Takovéto pojištění se hodí komukoli, kdo cestuje autem do zahraničí a nechce se během cesty strachovat o své vozidlo. Některé pojišťovny umožňují uzavřít havarijní pojištění na dovolenou na libovolně dlouhou dobu.

Povinné ručení havarijní pojištění kalkulačka cena

Pojistné jak na zákonné pojištění auta, tak na havarijní pojištění závisí na několika faktorech. Hlavní vliv na cenu povinného ručení mají technické parametry vozidla, kdy se cena vypočítává dle objemu motoru vozidla, značky, roku výroby a tak dále. Podstatný je i profil řidiče, tedy zdali patří do rizikové skupiny pod 25 let nebo nikoliv. Podledním určujícím faktorem ovlivňujícím cenu je lokalita bydliště řidiče.

Povinné ručení + havarijní pojištění kalkulačka počítá i s jízdou bez nehod, za kterou bývají řidiči odměněni slevou.

Kalkulačka havarijní pojištění

Kalkulačka havarijní pojištění je k nalezení na webových stránkách pojišťoven a různých internetových srovnávačů. Havarijní pojištění online kalkulačka vyžaduje povětšinou stejné údaje jako při kalkulaci ceny povinného ručení. Pro výpočet je nutné zadat i několik osobních informací, jelikož kalkulačka potřebuje znát profil řidiče. Nicméně existuje i havarijní pojištění kalkulačka bez osobních údajů.

Havarijní pojištění kalkulačka Kooperativa

Jako příklad lze uvést tuto pojišťovnu a její havarijní pojištění kalkulačka Kooperativa, která je k nalezení na webových stránkách pojišťovny. Kooperativa nabízí zajímavé slevové ohodnocení 50 % při jízdě bez nehod, až 6 % v případě, že má klient u této pojišťovny sjednanou i nějakou další smlouvu a 7 % slevu za preferovaný postup likvidace.

Havarijní pojištění online kalkulačka

Zajímavé slevy

Havarijní pojištění motocykl kalkulačka (dále i nákladní automobil nebo přívěs)

Široká nabídka doplňkových pojištění

Leasing na auto kalkulačka spočítá, která půjčka se vyplatí nejvíce a která je zbytečně drahá. Tzv. úvěrová kalkulačka vypočítá nejvýhodnější půjčku na rekonstrukci, vybavení domácnosti, auto nebo na cokoli, co klient právě potřebuje. Leasing na auto kalkulačka zprostředkovává mnoho internetových srovnávačů.

Havarijní pojištění motocykl kalkulačka

Pojištění motocyklu se vztahuje na havárie, odcizení, poškození živly a vandalismus. Havarijní pojištění auta kalkulačka umí povětšinou spočítat ceny jak pro auta, tak pro motocykly. Některé pojišťovny nabízí i sezónní havarijní pojištění, což znamená, že mimo sezónu není nutné platit určitá rizika.

Jak funguje havarijní pojištění kalkulačka bez osobních údajů?

Havarijní pojištění auta kalkulačka bez osobních údajů spočítá cenu i bez toho, aby znala jméno, příjmení nebo rodné číslo majitele vozidla. Kalkulace je tedy anonymní, avšak bydliště a datum narození se vyplnit musí za jakýchkoli podmínek. Většina těchto srovnávačů požaduje i telefonní číslo nebo email, aby mohl klientský pracovník zájemce kontaktovat a pomoci s výběrem nejvýhodnějšího pojištění.

Nejlevnější operativní leasing má velkou výhodu v tom, že na rozdíl od běžného leasingu je o mnoho levnější. Jedná se v podstatě o dlouhodobý pronájem vozu. Nabídek na nejlevnější operativní leasing existuje mnoho, proto může výběr té nejlepší trvat nějakou dobu.

Netradiční povinné ručení Pillow je stála více oblíbené mezi řidiči.