Nejlepší pojištění domácnosti diskuze: na co si dát pozor

Adéla Ozomová

Publikováno 22. Prosince 2021

Obsah

Pojištění domu, bytu a pojištění stavby jsou široce doporučované druhy pojištění. Pojištění domácnosti srovnání pomůže klientům vyznat se v široké nabídce produktů od různých poskytovatelů. Článek pojednává o důležitém tématu pojištění domácnosti diskuze, na co se zaměřit ještě před uzavřením pojistné smlouvy.

Pojištění nemovitosti vs. pojištění domácnosti diskuze

Při zajišťování bydlení se často doporučuje pojištění domácnosti srovnání, tedy online kalkulačka produktů. Jaký je rozdíl mezi pojištěním nemovitosti a pojištěním domácnosti? Tyto dva pojmy se zdají být zaměnitelné, ale není tomu tak.

Pojištění nemovitosti kryje klienty v případě škody na pevné součásti stavby, tedy škody na stěnách, střeše, podlahách, stropech atd. Pojištění nemovitosti je možné uzavřít na byt, dům, chalupu, chatu, garáž i další stavby v osobním vlastnictví. Do pojistné smlouvy na pojištění nemovitosti lze zahrnout také zahradní kuchyně, bazén, domácí vířivky nebo sauny. Jelikož se jedná o dražší vybavení, je určitě na místě nad vhodným pojištěním přemýšlet.Pojištění chrání před škodami způsobenými požárem, přímým úderem blesku, výbuchem, pádem letadla, povodní, záplavou, vichřicí, krupobitím, sesuvem půdy či lavinou, pádem stromů, stožáru atd.

Historie pojištění majetku sahá do roku 1666, kdy došlo v Londýně k velkému požáru. Požár zničil přes 13 000 domů a napomohl tak vzniku pojišťovnictví. Vznikla první pojišťovna proti požárům, kdy si lidé mohli sjednat pojištění domu nebo pojištění stavby, avšak pouze na cihlové domy. Nikoliv dřevěné. V roce 1710 vznikla první pojišťovna zaměřující se na pojištění majetku a domácnosti.

Pojištění domácnosti, také nazývané pojištění majetku, je pojištění vnitřního vybavení. Je to neživotní pojištění pro soukromé pojištění věcí a jiného majetku. Pojišťovny nabízí ochranu majetku v případě zničení, odcizení nebo poškození. Do pojištění domácnosti patří vše, co se nachází v domácnosti nebo k ní přísluší, jedná se o:

 • Domácí spotřebiče
 • Nábytek
 • Malby, rozvody
 • Obrazy, šperky a sbírky
 • Oblečení a sportovní vybavení
 • Věci připevněné pevně ke zdi (kuchyňská linka, vestavěný nábytek, sprchový kout aj.)

Pojištění domácnosti kryje škody vzniklé na vybavení bytů, domů, garáží, sklepů, chalup atd. Pojištění přináší výhodu i lidem, kteří nejsou vlastníky dané nemovitosti. Pojištění domácnosti diskuze hovoří o velké výhodnosti pojištění bydlení, které má klient v pronájmu. Pro rychlé a přehledné porovnání produktů od různých poskytovatelů je vhodné využít online srovnání pojištění domácnosti.

Nejlepší pojištění domácnosti: cena, diskuze

V debatách se mluví o tom, zda je lepším ukazatelem cena či diskuze, kde se dají dohledat hodnocení od klientů. Týká se tedy nejlepší pojištění domácnosti ceny, diskuze? U každého klienta může být rozhodujícím faktorem něco jiného, přestože nejčastěji se jedná právě o cenu (nízkou) a o kvalitu produktu (zjištěnou převážně z diskuzí). Kupříkladu zadáme-li do internetového vyhledávače slovní spojení ,,pojištění domácnosti Allianz zkušenosti“, dá se dohledat mnoho užitečných rad a hodnocení klientů.

Allianz pojištění domácnosti pojišťuje automaticky klienty na 12 nejzávažnějších událostí (požár, vichřice apod.). Pokud má klient u Allianz sjednaný jiný typ pojištění, získá slevu. Allianz nabízí 3 balíčky pojištění domácnosti, které se mezi sebou liší cenou a krytím, jež nabízejí.

Pojištění domácnosti Direct nabízí maximální limity plnění u všech rizik. Nízké limity byly odstraněné, protože Direct chce nabízet klientům dostatečnou ochranu. U Direct je možné pojistit domácí spotřebiče, nábytek, oblečení a sportovní potřeby, dokonce zvířata chovaná doma nebo venku (psy, slepice, králíky atd.) a i dveře či obložení stěn.

Klienti se často ptají na možnost sjednat si pojištění domácnosti vytopení. Allianz jej nabízí ve dvou ze svých balíčcích a Direct pojišťovna zaplatí náklady na uniklou vodu a prasklé potrubí do pojistné částky. Pojišťovna Direct poskytuje také havarijní pojištění a povinné ručení auta.

Tip: Pokud si klient není jistý, pro jakého poskytovatele se rozhodnout, může pomoci srovnání pojištění domácností.

1

Pojištění domácnosti srovnání

Před podepsáním pojistné smlouvy doporučujeme pročíst si podmínky jednotlivých poskytovatelů a případně porovnat více produktů. Jednou z možností je využití pojištění domácnosti srovnání, což je online kalkulačka, jež zobrazí během pár minut času přehledně několik produktů pojištění. Druhá varianta je najít na internetu pojištění domácností zkušenosti nebo přímo na oficiálních stránkách pojišťoven dohledat pojištění domácnosti recenze.

Již zmíněná pojišťovna a její pojištění domácnosti Direct má na webových stránkách hodnocení od klientů. Allianz se rozhodla jít trochu jinou cestou, na svých stránkách má také sekci pro čtení komentářů od klientů, po kliknutí na odkaz dojde k přesměrování na stránku ekomi.cz, kde jsou k nalezení nejen pojištění domácnosti Allianz zkušenosti.

2

Pojištění domácnosti zkušenosti

Pro velkou část lidí hraje před finálním podepsáním smlouvy velkou roli pročtení hodnocení minulých i současných klientů, jedná se o pojištění domácností zkušenosti. Ne všichni potenciální klienti ovšem věří hodnocením na stránkách poskytovatelů služeb, nejsou pevně přesvědčeni o tom, že pojištění domácnosti recenze jsou od reálných klientů. Takový typ lidí dá přednost doporučení od svých přátel či rodinných členů.

Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP) získala ocenění Nejlepší pojišťovna 2020, přesto na stránkách pojišťovny nejsou uvedené ČPP pojištění domácnosti zkušenosti, ani žádná jiná hodnocení. Je zajímavé, že pojišťovna umístila na své stránky sekci ,,Stížnosti“, kde radí, jakým způsobem postupovat při řešení sporů. Klienti, kteří se rozhodují pro ČPP, si musí dohledat sami na internetu téma ČPP pojištění domácnosti zkušenosti . Na stránce Kooperativa pojišťovny je uvedeno, jak postupovat při řešení pojistné události. Pojištění domácností Kooperativa zkušenosti jsou k dohledání spíše na jiných stránkách než na oficiální stránce Kooperativa pojišťovny. Tam chybí.

Pojištění domácnosti: na co si dát pozor?

Ještě před uzavřením pojistné smlouvy je velmi důležité věnovat dostatek času studiu podmínek a výluk. Může se stát, že u pojištění domácnosti vytopení domu či bytu, od pojišťovny nic nedostanete. Nezáleží na tom, zda se jedná o Allianz pojištění domácnosti nebo o pojištění domácnosti Kooperativa, zkušenosti klientů mluví za vše. Pojištění domácnosti, na co si dát pozor:

 • Na prostudování všech možných výluk ze smluv
 • Plnění sjednat v nových cenách
 • Aktualizovat smlouvu přibližně jednou za 2 roky
 • Zda jsou pojistná rizika v základním pojištění či je nutné jejich připojištění
 • Komunikaci s pojišťovnou vést písemnou formou
 • Bude výhodnější zvolit si vyšší spoluúčast, která znamená levnější pojistku?
 • Na správné stanovení pojistné částky (podpojištění a přepojištění)

Několik klientů si domácnost podpojistili a při pojistné události svého rozhodnutí litovali. Znamená to, že pojistná částka, na kterou je daná nemovitost pojištěná, je nižší než částka, za jakou by se tato nemovitost znovu postavila. V případě totální škody by vyplacená částka nestačila klientovi na postavení podobné nemovitosti.

Jsou různé typy lidí, pro některé je důležitá cena pojištění, pro někoho hraje významnou roli kvalita. Týká se nejlepší pojištění domácnosti ceny, diskuze? Je to velmi individuální a nedá se obecně říci, na co se zaměřit více. Skvělým pomocníkem může být určitě prostudování zkušeností klientů, zaměřit se na pojištění domácností recenze, které mohou někdy odhalit mnohé nepříjemné situace, jež by mohly nastat. Srovnání pojištění domácností může být vynikajícím ukazatelem, který šetří čas, a přehledně ukáže, jaký poskytovatel bude vhodnější pro daného klienta.