Allianz pojištění domácnosti pojistné podmínky

Adéla Ozomová

Publikováno 16. Ledna 2022

Obsah

Pojištění stavby a domácnosti, stejně tak jako pojištění domu nebo bytu, jsou jedny z nejdůležitějších pojištění, na které by se nemělo v žádném případě zapomínat. Během roku dochází k tisícům požárů a krádeží, přičemž až třetina domácností není pojištěná. V takovém případě je nutné uhradit škody z vlastní kapsy. Pojištění domácnosti chrání pojištěnce před mnoha nepříjemnými situacemi. Jaké jsou tedy Allianz pojištění domácnosti pojistné podmínky?

Allianz pojištění domácnosti pojistné podmínky

Allianz pojišťuje soubor předmětů, které tvoří zařízení domácnosti a slouží jejímu provozu (např. nábytek, elektronika) nebo uspokojování osobních potřeb pojištěného a osob žijících s ním ve společné domácnosti (např. oblečení nebo sportovní potřeby). Podmínky pojištění jsou nedílnou součástí pojistné smlouvy, včetně případných dodatků a doložek.

Pojištění domácnosti Allianz – co všechno lze pojistit

Přesněji se jedná se o soubor předmětů, které tvoří zařízení trvale nebo přechodně obývané domácnosti a slouží jejímu provozu nebo uspokojování osobních potřeb pojištěného a osob žijících s ním ve společné domácnosti (tzv. pojištěné osoby). Předmětem pojištění jsou věci ve vlastnictví pojištěných osob i cizí věci užívané pojištěným, které tvoří zařízení domácnosti. Mimo jiné se vztahuje i na:

Elektronické a optické přístroje sloužící k výkonu povolání nebo k výdělečné činnosti

Stavební součásti přiléhající k vnitřním prostorám bytu nebo vedlejšího prostoru, a to pouze pokud byly pořízeny na vlastní náklad (o malby, podlahové krytiny, vestavěné skříně)

Zvířata

Věci vnesené návštěvou

Připojistit je možné například věci na zahradě a prostory a věci v autě, v ubytovacích zařízeních a odložené věci na místě k tomu určeném. Pojišťovna Allianz má v nabídce i povinné ručení na auto.

Pojištění domácnosti Allianz – co nelze pojistit

Nelze pojistit například věci podnájemníků, věci převzaté do úschovny nebo za účelem poskytnutí služby, individuálně vytvořené záznamy uložené na informačních nosičích, autorská a jiná práva k nehmotným statkům, ztrátu hodnoty věci zvláštní obliby, věci k podnikání jiné než elektronické a optické přístroje a tak dále. Celý seznam je dostupný na webových stránkách pojišťovny Allianz v sekci dokumenty a formuláře.

Kromě pojištění domu, bytu, stavby a domácnosti je důležité mít sjednaná i další pojištění, a to především životní a úrazové pojištění Allianz. Při smluvení jednoho produktu získává klient slevu na další pojištění. Pro lepší představu, na kolik korun měsíčně úrazové pojištění vyjde, je možné vyzkoušet úrazové pojištění Allianz kalkulačka, jenž vše snadno a rychle spočítá.

Balíčky Allianz pojištění domácnosti

Pojištění lze sjednat ve třech variantách. Allianz pojištění domácnosti varianta Normal, jinak také balíček Komfort, je základní balíček pro ty, kteří nechtějí za pojištění utratit příliš. Balíček Extra se hodí komukoli, kdo chce mít majetek lépe chráněný proti náhodným jevům, které nezpůsobují lidé. Allianz pojištění domácnosti Exkluziv, jinak také balíček Max, nabízí širokou ochranu majetku a odpovědnosti, včetně pojištění krádeže či zkratu elektrozařízení.

Poskytnuté krytíAllianz pojištění domácnosti varianta NORMALAllianz pojištění domácnosti EXTRAAllianz pojištění domácnosti EXKLUZIV
ZákladAnoAnoAno
Přírodní událostiAnoAnoAno
AsistenceAnoAnoAno
OdpovědnostAnoAnoAno
Další nákladyAnoAnoAno
Vodovodní škodyNeAnoAno
SklaNe AnoAno
KrádežNe NeAno
VandalismusNe NeAno
ElektroNe NeAno

Allianz pojištění domácnosti Exclusive

Jako příklad lze uvést nabídku Allianz pojištění domácnosti Exclusive. Klient se rozhodne pojistit si domácnost v bytě o rozloze 79 metrů čtverečních v Praze. Pojistnou částku si nastaví na 450 000 Kč. V balíčku Max (neboli Exclusive) má zahrnuté téměř všechna rizika a měsíčně zaplatí 231 Kč.

Cena pojištění domácnosti Allianz

Allianz pojištění domácnosti kalkulačka se nachází na webových stránkách pojišťovny Allianz. Stačí zadat informaci, co přesně si klient přeje pojistit – domácnost, budovu nebo budovu a domácnost. Pokud si přeje pojistit pouze domácnost, je nutné zadat údaje o majetku a své osobní údaje. Po zadání částky, na jakou si klient přeje domácnost pojistit, mu Allianz pojištění domácnosti kalkulačka ukáže finální nabídku. Podle balíčku a připojištění je klientovi kalkulována výsledná cena pojištění domácnosti Allianz.

Úrazové pojištění Allianz má za úkol chránit pojištěnce před útrapami spojenými s nečekaným úrazem. Takovéto pojištění ocení lidé, jenž potřebují zabezpečit sebe a svou rodinu před výpadkem příjmů v případě jakéhokoli vážnějšího úrazu. Úrazové pojištění Allianz kalkulačka se hodí komukoli, kdo uvažuje nad sjednáním tohoto pojištění.

Pojištění domácnosti diskuze

Pojištění domácnosti od Allianz nabízí tři balíčky, které zahrnují různá rizika. Základní balíček Komfort kryje živelní rizika, včetně povodně a záplavy. Zahrnuje ale také asistenční službu a pojištění odpovědnosti. Balíček Extra rozšiřuje pojištěná rizika o vodovodní škody a rozbité sklo. Balíček rizik Max kryje také krádež, loupež, vandalismus. Jsou v něm obsažena i rizika spojená s elektrickým proudem. Pojištění domácnosti diskuze je přehlednější formou výhod a nevýhod:

Pojistit lze domácnost v domě, bytě i na chatě

Vhodné i pro osoby žijící v nájmu

Možnost si sjednat Allianz pojištění domácnosti online

Zemětřesení není obsažené v žádném balíčku (lze pouze připojistit)

Rizika spojená s elektřinou a vodou nejsou v základním balíčku

Pojištění domácnosti Allianz zkušenosti

Allianz pojišťovna patří v České republice dlouhodobě mezi největší pojišťovny na trhu a působí velice seriózním a stabilním dojmem. Pojištění domácnosti Allianz zkušenosti klientů zmiňují především zvýhodnění dalších produktů formou slevy a možnost sjednání Allianz pojištění domácnosti online. Obecně se doporučuje jednou za čas zrevidovat pojistku, aby nevznikla situace, kdy je pojistka stanovena na nižší částku, než je skutečná hodnota domácnosti. Klienti si občas stěžují na horší komunikaci s touto pojišťovnou.

Pojištění stavby se vztahuje na nemovitost spojenou se zemí pevným základem. Stavbu ochrání při živelných pohromách, haváriích i proti zlodějům. Pojištění stavby a domácnosti si lze sjednat u většiny velkých pojišťoven jako je například Allianz, ČSOB, UNIQUA a tak podobně.