Provident půjčka diskuze a recenze

Michaela Oppitzová

Publikováno 19. Ledna 2022

Obsah

Provident půjčka je často vyhledávaným druhem úvěru, se kterým již mají zkušenost miliony zákazníků napříč Evropou. Půjčka od Providentu je pro nové zákazníky oproštěna od úrokových sazeb a přijatelná je i doba splácení. Jaké další informace je vhodné předem znát?

Základní informace o Provident půjčce

Provident půjčka je v nabídce stejnojmenné společnosti, tedy Provident Financial. Zapůjčit si klient může finanční prostředky v rozmezí od 3 000 do 170 000 Kč, přičemž maximální doba splatnosti je nastavená na 48 měsíců. Značnou výhodou, kterou půjčka od Providentu má oproti konkurenci, je možnost výplaty jak na bankovní účet, tak v hotovosti přímo na ruku. S tímto činem se však pojí vyšší úrokové sazby, kterými se vyvažuje riziko, ke kterému během hotovostní půjčky dochází. První půjčka, o kterou si jako zájemce zažádáte, se pojí s nulovými úroky. Provident druhá půjčka je již doplněná zmiňovanou vysokou úrokovou sazbou.

Výhody Provident půjčky

Provident půjčka na účet je obvykle vyplácená rychleji než ta hotovostní. Jelikož je k dostání Provident půjčka online, je ji tak možné kompletně vyřídit z pohodlí domova a neztrácet tak zbytečně čas cestou na pobočku. Kromě toho je půjčka od Providentu doplněná minimálními administrativními úkony. Žádost o půjčku je velmi jednoduchá na vyplnění, zvládne ji opravdu každý. Pro nové zákazníky je navíc v nabídce takzvaná Provident Start půjčka, která má výhodnější podmínky. A jaké se s daným úvěrem naopak pojí nevýhody? Především jsou to již zmiňované vysoké úrokové sazby.

Provident půjčka kalkulačka

Přímo na internetových stránkách společnosti se nachází Provident půjčka kalkulačka. O co se jedná? Tento online nástroj uživateli po vyplnění několika málo informací přesně prozradí, na kolik by ho vybraná půjčka vyšla a jaké RPSN by se k ní vztahovalo. Do kalkulačky Provident půjčky je nutné zadat dvě informace:

  1. Kolik peněz si chce dlužník půjčit.
  2. Jaká je jeho představa o výši měsíční splátky.

Zároveň kalkulačka Provident půjčky napomůže k lepšímu rozplánování plateb, a to tak, aby byly pro dlužníka cenově co nejpřijatelnější.

Co je to Provident Start půjčka

Provident Start půjčka je označení úvěru, který je určený pouze novým zákazníkům. Jedná se o krátkodobý úvěr s dobou splatnosti tři měsíce. Maximální peněžní suma, o kterou si zájemce může zažádat, je 16 000 Kč. Naopak minimální částka jsou 3 000 Kč. Opět se jedná o Provident půjčku online, ke které se váže minimum povinné administrace.

Největší lákadlo, které Provident Start půjčka nabízí, jsou nulové úroky. Jedná se tak trochu o zkušební půjčku, která klientům názorně ukáže, jak to u společnosti Provident Financial funguje. Je nutné, aby bylo žadateli minimálně osmnáct let, prokázal se platnými doklady totožnosti a doložil, že má pravidelný příjem.

Provident půjčka recenze a zkušenosti

Informace dostupné na různých internetových fórech prozrazují, že Provident půjčka recenze jsou pro 50 % klientů pozitivní, pro druhou polovinu negativní. Pozitivní Provident zkušenosti vyzdvihují fakt, že je možné první půjčku sjednat bez přidaných úroků. Další pozitivní diskuze Provident půjčky zmiňují výhodu v podobě hotovostní platby.

Negativní recenze Provident půjčky si stěžují na enormně vysoké úrokové sazby, které se pojí s následujícími žádostmi o půjčku. Často tak člověka diskuze Provident půjčky odkáží na konkurenci, kterou jsou především prověřené bankovní společnosti. Summa summarum pozitivní Provident zkušenosti jsou převážně u první sjednané půjčky.

Shrnutí pravidel Provident půjčky

Jaké jsou tedy kompletní výhody a nevýhody půjčky u nebankovní společnosti Provident Financial?

První Provident půjčka je bezplatná.

Vše je možné spočítat dopředu, a to pomocí kalkulačky Provident půjčky.

K dostání je Provident půjčka online i na pobočce.

Vyplatit se může Provident půjčka na účet či v hotovosti.

Půjčka se pojí s vysokými úroky i RPSN.

Provident půjčka pro nezaměstnané není možná.

Doba splácení je poměrně krátka.

Alternativní varianty nebankovních půjček

Nebankovních společností se na českém trhu nachází spousta. Každá společnost se pojí s jinými podmínkami i benefity pro své žadatele. Jaké další nebankovní produkty by dlužníka mohly zaujmout v momentě, kdy mu byla například půjčka od Providentu zamítnutá?

1

Rychlá půjčka pro nezaměstnané od Ferratum Credit

Zatímco Provident půjčka pro nezaměstnané možná není, u konkurenční nebankovní společnosti, kterou je Ferratum Credit, je v nabídce i rychlá půjčka pro nezaměstnané. Pro získání požadovaného finančního obnosu tak společnosti není nutné dokládat stálý příjem. Rychlá půjčka pro nezaměstnané je dokonce k dostání v poměrně velké výši, a to až 80 000 Kč. Minimální částka, o kterou si může dlužník zažádat, je 2 500 Kč. Minimální věková hranice, kterou musí žadatel splňovat, je 20 let. Potřebný pro rychlou půjčku pro nezaměstnané není ani ručitel nebo zástava majetku.

2

Rychlá půjčka bez příjmu od NinjaPůjčka

Další nebankovní společností, která má na svém seznamu rychlou půjčku bez příjmu, je NinjaPůčka. Finanční obnos, o který si dlužník může zažádat, je nízký. Na bankovní účet rychlá půjčka bez příjmu zašle maximálně 10 000 Kč. Bohatá je však úroková sazba, která je více jak 34 procent. Na splacení rychlé půjčky bez příjmu má člověk 45 dní. Kromě toho, že společnost NinjaPůjčka nevyžaduje potvrzení příjmů, stejně tak nekontroluje ani registry dlužníků. Peníze budou zároveň poskytnuty bez nutnosti ručení majetkem.

3

Bezúročná půjčka Twisto

Úvěr od společnosti Twisto není klasická bezúročná půjčka. V mnoha případech se jí tak však přezdívá, jak tedy tato bezúročná půjčka funguje? Zákazníci, kteří mají zřízený Twisto účet, mají možnost každý měsíc obdržet až 15 000 Kč na útratu. Na 45 dní je tento finanční obnos zcela zdarma, odtud se také odvodilo označení „bezúročná půjčka“, nicméně po uplynutí zmíněné doby je peníze nutné splatit, a to včetně poplatků. K vytvoření Twisto účtu, kde je tato funkce k dispozici, postačí pouze občanský průkaz a přibližně 5 minut času.