Provident financial a zkušenosti

Adéla Ozomová

Publikováno 14. Listopadu 2021

Obsah

Provident Financial je významnou nebankovní společností, která svým klientům zprostředkovává hotovostní i bezhotovostní půjčky. Na českém trhu působí déle jak dvacet let a za tu dobu si získala značné množství spokojených i těch méně spokojených klientů. Na následujících řádcích se zaměříme nejenom na historii a základní informace o firmě Provident. Zároveň vám poskytneme více detailů, jaké konkrétní finanční produkty společnost nabízí a jaké se s nimi pojí podmínky.

Historie firmy Provident Financial

Firma Provident Financial vznikla ve Velké Británii, odkud se postupně rozšířila dále do světa. V České republice se v současnosti jedná o jednu z nejvýraznějších, tudíž nejvyhledávanějších nebankovních společností. S velkou oblibou se taktéž Provident Financial setkává v Polsku, kde je znám jako Prowident. Jedná se o jednu z prvních nebankovních společnosti, která v ČR získala licenci od České národní banky. Podle statistiky uvedené na internetových stránkách firmy bylo s jejími službami spokojeno celkem 87 procent zákazníků. Provident Financial se nezaměřuje pouze na finanční služby, podílí se i na prospěšných projektech. Zaměstnanci mají během roku dokonce 2 dny placeného volna, které stráví pomocí například přírodě.

Jaké Provident nabízí finanční služby?

Základní finanční službou, kterou vám Provident zprostředkuje, je Provident půjčka. Další variantou je Půjčka 10+1 a v neposlední řadě Půjčka online, jinak známá také pod jménem Creditea. Mezi vyjmenovanými půjčkami platí různá pravidla a podmínky, jaké to jsou?

1

Půjčka Provident

Jak již bylo zmíněno výše, nejběžnější finanční službou, které je u firmy k dostání, je Půjčka Provident. Jaké základní informace byste měli vědět?

 • Peníze si můžete půjčit na cokoliv.
 • Je možné zažádat až o 170 000 Kč.
 • Splatnost půjčky je 48 měsíců.
 • Finanční obnos je možné získat bezhotovostně, či hotovostně.

Zároveň je na výběr ze dvou druhů Provident půjčky, jedna je základní a druhá možnost je rozšířená o balíček Plus. Ten zahrnuje výhody v podobě splátkových prázdnin, ochrany před poplatky z prodlení nebo pomoc osobního finančního asistenta. Na webu společnosti si pomocí splátkové kalkulačky můžete vmžiku vypočítat, na kolik vás vyjde celková částka půjčky.

2

Půjčka 10+1

Druhým finančním produktem, který společnost zprostředkovává, je Půjčka 10+1. Oproti Provident půjčce se liší hned v několika směrech:

 • Maximální finanční obnos, který si můžete půjčit, je 30 000 Kč.
 • Zástupce krátkodobých půjček.
 • Splátku je možné odložit.

Vyřídit tuto nebankovní krátkodobou půjčku můžete online, a to pomocí internetového formuláře. Půjčka se pokryje 11 splátkami, přičemž 10 splátek vrátí společnosti peníze, o které jste si zažádali, a 11. půjčka pokryje stanovenou úrokovou sazbu. Tuto půjčku je možné kdykoliv předčasně splatit a nejsou za to účtované žádné poplatky.

3

Online půjčka Creditea

Online půjčka Creditea vás zachrání především ve chvílích, kdy vás postihnou nečekané výdaje. Společnost Provident slibuje její rychlé schválení, co dalšího by vás mohlo zajímat?

 • Peníze na vašem účtu již za 15 minut.
 • Možné je zažádat o finanční sumu až v hodnotě 150 000 Kč.
 • Úrok již od necelých 10 procent.

Splátky je možné nastavit v rozmezí od pouhého jednoho dne do 3 let. Na rozdíl od základní Provident půjčky se tato vyplácí pouze bezhotovostně. Vše se vyřídí během chvíle online, nemusíte tedy docházet nikam na pobočku společnosti. Žádosti o půjčku se vyřizují pouze ve všední dny.

Provident předčasné splacení úvěru

Další důležitou otázkou, která vás nejspíš v souvislosti s půjčkami sjednanými u Providentu napadá, je to, zda je možné předčasné splacení úvěru. Provident předčasné splacení úvěru svým klientům umožňuje. Můžete tak učinit buď částečně, nebo zcela, a to kdykoliv v průběhu splácení. Za tuto akci nejsou společností účtované žádné dodatečné poplatky. Pokud by vás zajímalo ještě více informací, jak půjčky u Providentu fungují, je nutné detailně prostudovat jejich webové stránky, kde mají k nahlédnutí i ukázky smluv.

Provident kariéra

Pokud vás společnost opravdu zaujala a nechcete s ní být v kontaktu pouze jako zákazník, mohla by vás zaujmout Provident kariéra. V současné době pro firmu pracuje kolem 400 zaměstnanců, a tak se můžete stát jedním z nich. Zaměstnanecký poměr je možné zvolit na plný pracovní poměr, nebo pouze na zkrácený. Z jakých pozic můžete například vybírat?

 • Business Relationship Manager, ten vede tým obchodních zástupců.
 • Specialista zákaznického servisu, stará se o zákazníky a jejich požadavky.
 • Process analyst, analyzuje obchodní procesy.
 • Recepční, komunikativní osoba, která usnadňuje práci svým kolegům.

Mezi benefity, kterých mohou zaměstnanci využívat, patří dny volna navíc pro novopečené otce, zkrácený pracovní týden, bezplatné nápoje na pracovišti, uvolněný dress code a podobně.

Provident zkušenosti

Prokousali jsme se několika weby a pročetli, jak jsou na tom klienti a Provident zkušenosti. Dalo by se říct, že spokojenost a nespokojenost zákazníků se pohybuje v rozmezí 50/50. Nejčastější stížnost putuje na enormně vysoké úrokové sazby, o kterých však společnost dopředu informuje. Z tohoto důvodu lidé většinou doporučují zvolit nějakou bankovní společnost, u které jsou úroky značně nižší. Co je v diskuzích naopak vychvalováno, je to, že za vámi měsíčně přijede člověk, který vybere splátku, a tak ji nemusíte posílat na bankovní účet. Stačí se domluvit na konkrétním místě a času předání. Stejně tak chvála padá na to, že společnost nenahlíží do registru dlužníků, a tak je u ní poměrně snadné půjčku opravdu získat.

Provident Brno

Jednou z poboček, kde je možné začít u Providentu pracovat, anebo se ucházet o půjčku, je Provident Brno. Nachází se přímo v centru našeho druhého největšího města. Konkrétní adresa je: Vídeňská 89A, 639 00 Brno-střed. A jaká je otevírací doba pobočky? Otevřeno má v pondělí, ve středu, ve čtvrtek a v pátek. O víkendu a v úterý není možné Provident Brno navštívit. Co se týká uživatelských recenzí, ty příliš pozitivní nejsou. Pro více informací o pobočce využijte některý Provident kontakt, který máte vypsaný níže v článku.

Provident Most

Další možností, kde se dá sjednat například Provident půjčka, je Provident Most. Finanční instituce se nachází na adrese: Jaroslava Průchy 1682, 434 01 Most. Otevírací pobočka je stejná, jako má Provident Brno, tedy o víkendu a v úterý je pobočka zavřená. Z toho důvodu v tyto dny veškeré své dotazy směřujte na e-mailovou adresu či telefonní číslo firmy. Pokud patříte k lidem, kteří věci a především finanční produkty vyřizují raději osobně, nikoliv na internetu, Provident Most i Provident Brno jsou tu pro vás. Další pobočky se nacházejí v Praze, Plzni, Ostravě, Olomouci, Hradci Králové a v Českých Budějovicích.

Provident kontakt

Provident kontakt je buď skrze telefonní číslo, anebo přes e-mailovou adresu.

 • Telefonní číslo, které je určené pro zákazníky: 800 660 666
 • Telefonní číslo, které je určené pro žadatele o půjčku: 800 153 153
 • E-mailová adresa společnosti: zakaznicky.servis@provident.cz

Provident kontakt je bezplatný a funguje jak ve všední dny, tak i během víkendů. Případně má společnost speciální e-mailovou adresu určenou nikoliv pro zákazníky, ale pro zvídavé novináře.

Půjčka online bez potvrzení příjmu

Půjčka online bez potvrzení příjmu je vyhledávaným finančním produktem u značně zadlužených osob. To, že společnost nevyžaduje potvrzení o stálém příjmu, se váže s výhodou i nevýhodou. Pokud nejste zaměstnaní, je nemožné sehnat půjčku u bankovní společnosti, proto vás nejspíš zaujala nebankovní půjčka online bez potvrzení o příjmu. Nevýhodou je, že jste momentálně osobou, která je bez příjmu, proto byste si měli dobře promyslet, zda jste vůbec schopní půjčku splatit. Jelikož se jedná o půjčku online, není možné ji využít hotovostně. Nutný je převod peněz na bankovní účet. Než učiníte finální rozhodnutí, myslete na to, že je půjčka online bez potvrzení příjmu opravdu velmi riziková.

Půjčka online bez registru

Mezi rizikovými klienty vyhledávanou nebankovní půjčkou však není pouze půjčka online bez potvrzení příjmu. Dalším zástupcem je i půjčka online bez registru, která se pojí s obdobnými podmínkami. I v tomto případě je nutné pečlivě zvolit zprostředkovatele, především hleďte na stanovenou výši úrokové sazby. Půjčka online bez registru je opět velmi riziková a těžko splatitelná. Právě proto, že společnost nenahlíží do registru, tak se jedná o velké riziko i pro ni. Většinou je tak půjčka online bez registru spojená s ne příliš vysokou částkou, o kterou si jako dlužník můžete zažádat. Je možné také to, že za půjčku online bez registru budete ručit svým majetkem. Tento druh půjčky je možný i během exekuce, Provident exekuce neakceptuje a peníze vám nepůjčí.