Rychlá půjčka pro lidi v insolvenci

Adéla Ozomová

Publikováno 24. Října 2021

Obsah

Insolvence, jinak známá také jako platební neschopnost, nastává v momentě, kdy dlužník není schopen splácet svoje dluhy. Konkrétně se jedná o druh soudního řízení, které má za cíl uspokojit co nejvíce věřitelů. Je proto dobré vědět, jak insolvenci vyhlásit a co konkrétně obnáší rychlá půjčka pro lidi v insolvenci. Všechna pravidla spojená s insolvencí upravuje insolvenční zákon.

1

Půjčka v insolvenci

Řekněme si narovinu, že půjčka v insolvenci není příliš efektivním řešením, jak se dostat z dluhů. Osoby, které jsou v insolvenci, totiž mají státem omezené výdaje. Téměř všechny ve výsledku směřují na splacení stávajících dluhů, a tak člověk žije dlouhých pět let jen z životního minima. Právě proto půjčka v insolvenci není příliš vhodná, může vás dostat do daleko větší finanční tísně, než ve které jste se nacházeli na začátku.

Půjčka v insolvenci se pojí se dvěma pravidly:

  1. Musíte mít stálé zaměstnání.
  2. Do 5 let je třeba splatit alespoň 30 % nezajištěných dluhů.

Jakmile budete tyto dvě podmínky splňovat, můžete si o půjčku v insolvenci zažádat.

2

Půjčka pro lidi v insolvenci

Jestliže si chcete zapůjčit pouze malý obnos peněz, díky kterému se vám například povede zaplatit nájem, anebo třeba opravit počítač potřebný k práci, pak je pro vás půjčka pro lidi v insolvenci jedním z možných řešení. Avšak v momentě, kdy byste si chtěli půjčit větší obnos peněz, je pro vás půjčka pro lidi v insolvenci značným rizikem. Hrozí totiž, že když se opozdíte se stanovenou splátkou, soud vaše insolvenční řízení zruší. V tomto momentě je opravdu obtížné své nastřádané dluhy jednou provždy splatit. Dobře si tak předem rozmyslete, zda chcete podstoupit hrozby, se kterými se půjčka pro lidi v insolvenci váže.

3

SMS půjčka v insolvenci

Půjčka pro lidi v insolvenci je k dostání různými způsoby. Zažádat si o ni můžete na internetových stránkách společnosti, skrze telefonát anebo přímo na pobočce. Další možností je i SMS půjčka v insolvenci, která dlužníkům slibuje rychlost vyřízení. SMS půjčka v insolvenci je službou nebankovních společností, jelikož pro banku by byla půjčka pro lidi v insolvenci příliš riziková. Dopředu počítejte s tím, že SMS půjčka v insolvenci nabízí pouze nízký obnos peněz, o který si můžete zažádat. Obvykle se jedná pouze o pár tisíc. Výhodou je určitě to, že SMS půjčka v insolvenci nevyžaduje velké množství papírování, a tak její vyřízení a schválení, případné odmítnutí, zabere pouze chvíli.

4

Rychlá půjčka v insolvenci

Rychlá půjčka v insolvenci sice existuje, ale opět se jedná o službu, kterou nabízejí pouze nebankovní společnosti. Peníze si můžete nechat zaslat na bankovní účet, nebo vyplatit přímo na ruku. Záleží na podmínkách jednotlivé společnosti, u které se pro uzavření rychlé půjčky v insolvenci rozhodnete. Obvykle postačí, když na internetu vyplníte dotazník složený z několika otázek a do pár minut vám přijde vyhodnocení, zda vám byla rychlá půjčka v insolvenci uznána, či nikoliv. Jedná se o bezúčelovou půjčku, a tak po vás nebankovní firma nebude chtít vysvětlení, k čemu se vám rychlá půjčka v insolvenci hodí.

5

Krátkodobá půjčka v insolvenci

Specifika, která obnáší krátkodobá půjčka v insolvenci, jsou jednoduchá. Od předchozích půjček se liší v tom, že se peníze obvykle splatí pomocí jedné splátky. Krátkodobá půjčka v insolvenci se tedy hodí pro malé, akutní výdaje, které budete vzápětí schopní splatit. Splátka je nejčastěji stanovena na 30. den od zapůjčení finančního obnosu. Zároveň je krátkodobá půjčka v insolvenci velmi rychlá na vyřízení, a tak můžete mít peníze na svém bankovním účtu již do jedné hodiny. Stejně jako rychlá půjčka v insolvenci nebo SMS půjčka v insolvenci i krátkodobá půjčka v insolvenci je záležitostí nebankovních společností. Navíc velmi často jde o krátkodobou půjčku v insolvenci zažádat pomocí internetového formuláře nonstop.

Půjčka v insolvenčním řízení a její zprostředkovatelé

Zadáte-li si do vyhledávače ‚půjčka v insolvenčním řízení‘, vyjede vám několik zprostředkovatelů, u kterých si o půjčku můžete zažádat. Jací to například jsou?

  • Mando.cz, půjčka v insolvenčním je možná až do výše jednoho milionu Kč a vyřízení je do několika minut.
  • Skypujcka.cz, u této společnosti je půjčka v insolvenčním řízení možná pouze do výše 100 000 Kč.
  • 7finance jsou známí svojí rychlostí vyřízení a zažádat si o peníze můžete online, z pohodlí domova.

Kromě výše zmíněných společností však existuje několik dalších, u kterých si o půjčku v insolvenčním řízení můžete zkusit zažádat. Obvykle je schválení peněz, případně odmítnutí peněz, velmi rychlé, a tak se podle toho můžete zařídit. Není ani nutné chodit někam na pobočku, vše lze vyřídit pomocí internetu.

Půjčka v insolvenci ihned

Půjčka v insolvenci ihned je možná, ostatně jak jsme již zmínili výše. Avšak myslete na to, že peníze možná dostanete na ruku, případně na účet okamžitě, ale neznamená to, že jste se zároveň zbavili všech svých problémů. Půjčka v insolvenci ihned vám sice může pomoci, ale musíte se opravdu snažit. Kromě stálého zaměstnání si najděte zdroj pasivního příjmu, brigádu, zkrátka cokoliv, co vám s nastávající situací může pomoci. Půjčka v insolvenci ihned vás totiž velmi snadno může zadlužit ještě více. Nejenom, že je půjčka v insolvenci na ruku nebo na účet spojená s vysokou úrokovou sazbou, ještě navíc se splatnost pohybuje ve velmi brzkém čase. Neostýchejte se o pomoc požádat prvně členy rodiny, případně blízké přátelé. Pokud tato cesta nevyjde, až poté následuje půjčka v insolvenci ihned či půjčka v insolvenci na ruku.

Bezúročná půjčka v insolvenci

Bezúročná půjčka v insolvenci je číslem jedna, kterému se v případě tohoto druhu půjček máte vyhnout obloukem. Možná vás nebankovní společnost naláká na to, že vám zprostředkuje půjčku bez úroků, avšak vyberou si to jinde. Stanoví vám například přehnaně vysoké poplatky nebo pokuty, které nakonec dosáhnou daleko vyšších částek než úroková sazba. Bezúročná půjčka v insolvenci tedy rozhodně není vhodnou volbou, spíše byste se kvůli ní dostali do daleko horší peněžní situace. Raději zvolte jiný druh půjček, jakým je například půjčka pro dlužníky.

Jak funguje půjčka nebo hypotéka po insolvenci?

1

Půjčka po insolvenci

Půjčka po insolvenci je již schůdnější variantou, kterou je možné získat u bankovní i nebankovní společnosti. Dopředu však počítejte s tím, že u banky je půjčka po insolvenci obvykle možná nejdříve tři roky po úspěšném ukončení insolvenčního řízení. Stále se totiž jistým způsobem jedná o půjčku pro dlužníky, a tak je to pro banku poměrně rizikové. Z toho důvodů více klientů pomoc hledá u nebankovních společností, u kterých je vyšší pravděpodobnost, že vám peníze zapůjčí. Znovu ale počítejte s vyšší úrokovou sazbou a krátkou dobou splatnosti. Zařídit se dá půjčka po insolvenci online, skrze telefonní hovor nebo návštěvou přímo na pobočce firmy.

2

Hypotéka po insolvenci

Jestliže jste se v minulosti potýkali s insolvencí, mohlo by vás zajímat více informací o tom, jak funguje hypotéka po insolvenci. Sehnat hypotéku po insolvenci možné je, musíte být ale minimálně pět let po skončení insolvenčního řízení. Po uplynutí této lhůty je hypotéka po insolvenci k dispozici u bankovních i nebankovních společností. Pro více informací, jak v případě hypotéky po insolvenci postupovat, se vyplatí kontaktovat hypotéčního poradce, který s vámi danou problematiku pořeší. Budete se totiž muset řídit řadou podmínek, které zajišťují bezplatný průběh hypotéční půjčky i v momentě, kdy vaše peněžní minulost nebyla zrovna růžová.

Půjčky pro problémové klienty

Řadíte-li se k osobám, které mají problém se splácením anebo třeba aktuálně nemáte stálé zaměstnání, tak jsou pro vás možné půjčky pro problémové klienty. U banky je samozřejmě neseženete, je nutné se porozhlédnout u nebankovních společností. Půjčky pro problémové klienty jsou spjaté s vysokou úrokovou sazbou a obvykle krátkou dobou splatnosti. Abyste měli jistotu, že jste si vybrali ty nejvhodnější půjčky pro problémové klienty, pročtěte si na internetu různé diskuze, které vám s rozhodováním mohou značně pomoci. Samozřejmostí je i prostudování všech dostupných informací na stránkách nebankovní společnosti nabízející právě půjčky pro problémové klienty.

Půjčka pro nezaměstnané

Stejně jako půjčky pro problémové klienty nebo půjčka v insolvenci na ruku, tak i půjčka pro nezaměstnané je finančním produktem nebankovních společností. Z toho důvodu dlužník opět musí počítat s vyšší úrokovou sazbou a nižšími částkami, které je možné půjčit. Půjčka pro nezaměstnané je charakteristická právě tím, že k jejímu schválení není potřeba doložení pravidelného příjmu. Hodit se tento typ půjčky může hodit pro okamžité zaplacení nájmu nebo pro nákup podstatných věcí. Určitě se půjčka pro nezaměstnané nevyplatí v momentě, kdy za získané peníze chcete nakoupit vánoční dárky a podobně.

Moneta půjčka

Moneta půjčka je produktem, který využívají především osoby schopné splácet. Máte-li stabilní zaměstnání a neúčastníte se v této chvíli insolvence, Moneta půjčka by mohla být to pravé pro vás. Zažádejte si o ni online, nebo na pobočce Moneta Money Bank. Úroková sazba, kterou Moneta půjčka nabízí, je oproti nebankovním společnostem přijatelná a splácení peněz tak bude daleko snazší. K tomu, aby vám byla Moneta půjčka schválená, budete kromě jiného potřebovat dva doklady totožnosti, tedy například občanský průkaz a cestovní pas, případně řidičský průkaz. Sjednání půjčky je navíc zcela bezplatné.