Rychlá půjčka pro lidi po insolvenci

Michaela Oppitzová

Publikováno 10. Listopadu 2021

Obsah

Osobní bankrot neboli insolvenci máte úspěšně překonaný, ale peněžní situace vás stále drží krátce na uzdě? Jednou z možností, jak se můžete postavit na vlastní nohy, je půjčka po insolvenci. Musíte však před jejím sjednáním pozorně a detailně prostudovat podmínky, které se s půjčkou vážou. Velmi rychle byste se totiž mohli opět dostat do nechtěného zadlužení. V tomto článku vám přinášíme všechny důležité informace, které byste o rychlé půjčce pro lidi v insolvenci měli vědět, než si nějakou sjednáte.

1

Kde se dá sjednat půjčka po insolvenci?

Půjčka po insolvenci je dostupná u bankovních i nebankovních společností, je však mezi nimi určitý rozdíl. Tou nejvýraznější odlišností je fakt, že banka vám půjčku po insolvenci zprostředkuje až v momentě, kdy nejste uvedení na insolvenčním rejstříku. Na něm jste však uvedeni ještě pět let po úspěšném dokončení insolvenčního řízení. Právě proto dává většina klientů přednost nebankovním společnostem. U těch je půjčka po insolvenci pro zřízení daleko snazší. Z toho důvodu, že nebankovní společnosti běžně půjčují i rizikovým klientům, mají stanovené vyšší úrokové sazby než společnosti bankovní. Často se může stát, že vám bude půjčka po insolvenci schválená pouze v případě, kdy za řádné splacení budete ručit vlastním majetkem, nejčastěji domem či bytem.

2

Půjčka pro lidi po insolvenci od banky

Již výše jsme vám prozradili, že aby vám byla schválená půjčka pro lidi po insolvenci od bankovního subjektu, je nutné, abyste byli minimálně pět let vymazaní z insolvenčního rejstříku. Následně je nutné doložit, že máte pravidelné příjmy, tedy stálé zaměstnání, bez toho vám taktéž půjčka pro lidi po insolvenci schválená nebude. Jakmile tyto stanovené podmínky splňujete, je dost pravděpodobné, že vám půjčka pro lidi po insolvenci bude bankovní společností schválená. Vhodné bude žádat o nižší peněžní částku. V momentě, kdy po bance budete chtít půjčit několikaciferné částky, spíše nepochodíte. V případě, že to u banky z nějakého důvodu nevyjde, využijte služeb nebankovních společností, u kterých je půjčka pro lidi po insolvenci na denním pořádku.

3

Rychlá půjčka po insolvenci od nebankovní společnosti

Rychlá půjčka po insolvenci (po oddlužení) je u nebankovní společnosti k dispozici dříve, něž jak je tomu u bank. Přídavek ‚rychlá‘ půjčka získala proto, jelikož je obvykle vyřízena během jednoho dne. Peníze tak máte k dispozici téměř ihned a může vám rychlá půjčka po insolvenci pomoci efektivněji splatit nahromaděné dluhy či třeba nezaplacené faktury. Častokrát vybraná společnost do rejstříku dlužníků vůbec nenahlíží, a tak jsou podmínky opravdu daleko benevolentnější než u bank. Rychlá půjčka po insolvenci se dá vyřídit snadno, a to pomocí internetového formuláře. Není nutné docházet někam na pobočku. Zažádat si můžete o půjčku v hodnotě několika tisíc korun. Čím méně peněz si chcete půjčit, tím větší pravděpodobnost je, že vám bude rychlá půjčka po insolvenci uznána.

4

Půjčka lidem po insolvenci: co je dobré vědět

Existuje dokonce taková půjčka lidem po insolvenci, která dlužníkovi zajišťuje první půjčku peněz zdarma. Pokud si v blízké době neplánujete zapůjčit další finanční obnos, mohla by být takováto půjčka lidem po insolvenci tou správnou volbou. Jaké společnosti v České republice půjčku lidem po insolvenci nabízejí první půjčku zdarma?

  • Kamali, půjčit si můžete až 15.000 Kč a splatit je nejpozději do 14 dní.
  • Via SMS, tato nebankovní společnost zprostředkovává půjčku lidem po insolvenci do 16.000 Kč.
  • Zaplo půjčka, zde je maximální peněžní částka na první půjčku zdarma stanovená na 16.000 Kč.

Společností, které nabízejí první půjčku peněz zdarma, však existuje daleko více než Zaplo či Via SMS, stačí se detailněji porozhlédnout po internetu. Zároveň je vhodné pročíst uživatelské recenze, kde se dozvíte, u jaké společnosti byli klienti spokojení. A kde naopak půjčka lidem po insolvenci není doporučována.

Půjčka po skončení insolvenci: shrnutí

Jaké tedy minusy a plusy půjčku po skončení insolvence má? Přinášíme vám přehledný seznam všeho, co je o tomto druhu půjčka dobré vědět.

Některé společnosti poskytují půjčku po skončení insolvence zdarma.

U nebankovních společností je rychlost schválení.

Půjčka je obvykle spojena s vyšší úrokovou sazbou.

Bankovní společnost peníze půjčí až 5 let po výmazu z insolvenčního rejstříku.

Nedá se zažádat o půjčení velkého obnosu peněz.

Půjčka v insolvenci

Půjčka po skončení insolvence (po konci oddlužení) je v tomto článku detailně popsaná, jak ale funguje půjčka v insolvenci? Opět jedinou možností, kde se dá půjčka v insolvenci sehnat, je nebankovní společnost. Pro banku jste velmi rizikovým klientem, kterému peníze odmítne půjčit. Půjčka v insolvenci je však velmi riziková i pro vás, jelikož v době probíhajícího insolvenčního řízení člověk žije z životního minima. Každý další výdaj je pro splacení velmi náročný, a tak by půjčka v insolvenci měla být opravdu tou poslední volbou. Tento druh půjčky se zároveň pojí s vysokou úrokovou sazbou. Jestliže nemáte stálé zaměstnání, půjčka v insolvenci vám nebude schválená.

Kdy zažádat o ukončení insolvence

Podmínky, které půjčka v insolvenci stanovené, jsme vám již prozradili a kdy zažádat o ukončení insolvence? Možné je to ve chvíli, kdy máte splaceno 100 % všech pohledávek. Insolvence vám skončí v momentě, když tak uzná soud. Učiní tak na základě zprávy od vašeho insolvenčního správce. Kdy zažádat o ukončení insolvence? Ihned, jakmile budete vědět, že jste splatili vše, co po vás věřitelé vyžadovali. Pokud tomu tak opravdu je, soud vaši insolvenci zruší a s tím skončí i její pravidla. Dostanete-li se do situace, kdy s vámi insolvenční správce nekomunikuje, požádejte soud o přezkoumání jeho činnosti. Po úspěšném oddlužení je pro vás k dispozici půjčka pro lidi po insolvenci, kterou poskytují především nebankovní společnosti.

Předčasné ukončení insolvence

Pokud se vám peněžní prostředky na splacení dluhů povedlo nastřádat v kratším období, než bylo plánováno, je možné zažádat o předčasné ukončení insolvence. Podmínky, které s sebou předčasné ukončení insolvence nese, jsou ve své podstatě stejné jako u běžného ukončení insolvence. Jakmile budou všechny pohledávky splacené, váš insolvenční správce pošle k soudu příslušnou zprávu. Konečné rozhodnutí o tom, zda je vaše insolvence považována za ukončenou, nastává v momentě, kdy tak učiní soud. Předčasné ukončení insolvence nemá žádné časové milníky, které musíte dodržet, je možné ho využít kdykoliv v průběhu vaší insolvence.

Půjčka na vyplacení insolvence

Bankovní půjčka na vyplacení insolvence možná není, jelikož by došlo k porušení stanovených zákonů. Využít se dá pouze nebankovní půjčka na vyplacení insolvence, která je velmi nebezpečná. Je tak tomu hned z několika důvodů:

  1. Půjčka na vyplacení insolvence je charakteristická vysokou úrokovou sazbou.
  2. Pokud půjčku nebudete schopní splatit, čekají vás enormní pokuty či zabavení majetku.
  3. Půjčka na vyplacení insolvence ohrozí úspěšné dokončení celého insolvenčního řízení.

Tento druh půjčky je téměř jistou cestou za dalšími dluhy. Nevyužívejte ho tak ani v momentě, kdy najdete společnost, která vám bude ochotná zapůjčit finanční obnos, ačkoliv momentálně zápolíte s insolvencí.

Která banka půjčí se záznamem v registru?

Jak jsme již zmínili výše, problémy s žádosti o půjčku se s vámi vezou ještě minimálně dalších pět let po úspěšném skončení insolvence. Možná vás tak napadá otázka, která banka půjčí se záznamem v registru. Sice neexistuje žádný zákon, který by bankám znemožňoval zapůjčit peníze někomu, jehož jméno se nachází v registru, ale to neznamená, že získat půjčku od banky bude v této chvíli jednoduché. A tak která banka půjčí se záznamem v registru? Stručně řečeno: zkusit to můžete u všech, spíše však počítejte s vysokou pravděpodobností s neúspěchem. Pro banku jste příliš rizikovým klientem, proto bude bezpodmínečně vyšší úspěšnost u některé z nebankovních společností. U těch již podmínky pro schválení půjčky nejsou tak náročné.

Hypotéka po insolvenci

Stejně, jako má určité podmínky půjčka po insolvenci, se stanovenými pravidly řídí i hypotéka po insolvenci. Můžete ji získat u bankovních i nebankovních společností, avšak u těch nebankovních je to daleko snazší. Banky totiž vyžadují kolem pěti let od úspěšného ukončení insolvenčního řízení, bez toho vám peníze nepůjčí. Oproti tomu hypotéka po insolvenci, kterou svým klientům nabízejí nebankovní společnosti, toto pravidlo stanovené nemá. Na rozdíl od bankovní hypotéky jsou zde však stanovené daleko vyšší úrokové sazby, které kompenzují riziko spojené s vaší předešlou platební neschopností. Pokud chcete být klidnější, je vhodnější pár let počkat, než si o hypotéku zažádáte. A až poté využít hypotéku po insolvenci u banky. Jestliže to ale situace neumožňuje, máme tu pro vás více informací o tom, jak funguje nebankovní hypotéka po insolvenci.

Nebankovní hypotéka po insolvenci

Společností, u kterých se dá sehnat nebankovní hypotéka po insolvenci, existuje na území České republiky několik. Co firma, to jiné podmínky, vesměs je ale pojí vysoká úroková sazba. Podmínky jsou obvykle dost komplikované, proto je nutné, abyste detailně prostudovali smlouvu. Zároveň musíte počítat s tím, že za nebankovní hypotéku po insolvenci budete ručit svým majetkem, nejčastěji domem nebo bytem. Zažádat si o tento druh hypotéky můžete z pohodlí domova, tedy online. Schválení probíhá rychle a peníze tak můžete získat již v blízkém časovém horizontu. Určitým způsobem je však nutné doložit, že máte nějaký stabilní příjem, ze kterého budete nebankovní hypotéku po insolvenci splácet. Předem si dobře rozmyslete, zda budete schopní vše poctivě splatit, abyste se opět nedostali do finanční tísně.

Rychlá půjčka bez registru

Rychlá půjčka bez registru je označení pro finanční produkt, který klientovi poskytnou pouze nebankovní společnosti. Společnost nenahlíží do registru dlužníků a je tak vysoká pravděpodobnost, že vám bude rychlá půjčka bez registru schválená. Opět se jedná o rizikovou půjčku, která se pojí s vysokými úrokovými sazbami. Rychlá půjčka bez registru patří dokonce k těm nejdražším půjčkám, které se na našem trhu vyskytují. Nemusíme vám proto ani zdůrazňovat, že je vhodnější těchto služeb u nebankovní společnosti vůbec nevyužívat. Pokud tak přeci jenom učiníte, ujistěte se, že má rychlá půjčka bez registru pozitivní recenze od jiných problémových klientů, kteří ji již v minulosti využili. Zažádat si o půjčku můžete online a schválená, či odmítnutá je obvykle během chvíle.

Půjčka ihned na ruku

Jednou z půjček, která je bleskově vyřízená, je půjčka ihned na ruku. Vhodná je především pro klienty, kteří nemají zřízený žádný bankovní účet, a přesto chtějí zažádat o půjčku. Peníze můžete získat na pobočce společnosti, anebo některé firmy dokonce nabízejí možnost doručení k vám domů, práce či na určené výdejní místo. Nutno zmínit, že půjčka ihned na ruku je produktem nebankovním společností, u banky s tímto druhem z 99 % nepochodíte. Nepopiratelnou výhodou, kterou půjčka ihned na ruku nabízí, je její rychlost vyřízení. A stejně jako u předchozích půjček, tak i půjčka ihned na ruku je spjatá s vysokou úrokovou sazbou. Znovu se jedná o velmi drahou záležitost, proto je jistější, když zvolíte jiný druh půjčky, než kterým je půjčka ihned na ruku.