Spořící účet hit od Equa bank recenze

Adéla Ozomová

Publikováno 11. Prosince 2021

Obsah

Equa bank spořící účet HIT si může založit kdokoli, kdo má vedený svůj běžný účet u této banky. Equa bank působí na českém trhu od roku 2011. Její popularita každoročně stoupá, jelikož sází na jednoduchost a srozumitelnost. Equa spořící účet HIT je jedním z velmi oblíbených produktů hlavně z toho důvodu, že při splnění podmínek nabízí zajímavou bonusovou sazbu. O jaké podmínky se jedná a jak vysoký bonus lze očekávat?

Equa bank spořící účet HIT

Spořící účet je bankovní účet, jenž umožňuje jeho majiteli shromažďování finančních prostředků. Equa spořící účet HIT si může založit klient, který má u Equa bank vedený svůj běžný účet. Zřízení a vedení tohoto účtu je zcela zdarma, stejně jako internetové bankovnictví a převody mezi klientovými účty u Equa bank.

Klientům se nabízí dvě možnosti, jak vložit peníze na účet Equa bank. První možností je vklad hotovosti prostřednictvím Equa bank vkladomatů a následně převod na spořící účet. Druhá možnost, jak vložit peníze na účet Equa bank, je vklad hotovosti přímo na spořící účet prostřednictvím jakékoliv pobočky České pošty. Equa bank vkladomatů je po České republice přes 130.

Spořící účet HIT diskuze

Pro ty, kteří si chtějí zřídít spořící účet HIT Equa bank a ještě nemají běžný účet, zabere rychlé vyřízení online jen pár minut. Smlouvu následně doručí kurýr zdarma. Stávající klienti si mohou spořicí účet HIT dodatečně otevřít v internetovém bankovnictví nebo zajít do kterékoli pobočky Equa bank. Tato banka vede spořící účet HIT v Kč.

Při vkladu do 200 000 Kč na spořící účet HIT equa bank je tato suma úročena sazbou 0,1 % p.a. Pokud však klient splní jednu z následujících dvou podmínek, může k základní sazbě získat bonus 1,4 % p.a:

Měsíčně provést 3 platby kartou

Mít aktuální hodnotu investice k poslednímu dni v měsíci alespoň 50 000 Kč

Spořící účet Equa bank HIT a MAX

Equa bank spořící účet HIT umožňuje samozřejmě i vyšší vklad, než je 200 000 Kč. Nicméně úrokové sazby se od této sumy mění. U částek nad 200 000 Kč lze získat úrokovou sazbu 0,1 % p.a. Pokud si chce klient uložit částku větší než 500 000 Kč, vyplatí se zřídit si spořící účet MAX.

Příklad: Klient má vedený Equabank spořící účet HIT s částkou 300 000 Kč a splňuje podmínky pro získání bonusové sazby. Prvních 200 000 Kč je úročeno sazbou 1,5 % p.a. a zbylých 100 000 Kč sazbou 0,1 % p.a.

Spořící účet MAX úročí do 500 000 Kč sazbou 0,1 % p.a. a vše nad tuto částku úročí sazbou 1,0 % p.a. Klient může vybrat své uložené peníze kdykoli, stejně jako to nabízí spořící účet Equa bank HIT. Rozdíl se nachází v založení tohoto účtu. Neklient musí dojít do kterékoli pobočky Equa bank, aby si spořící účet MAX založil.

Equa bank spořící účet HIT recenze

Klienti, kteří mají vedený Equabank spořící účet HIT, mohou své peníze z tohoto účtu kdykoli a zdarma vybrat. Opačným příkladem je termínovaný vklad. Další výhodou je, že tato banka nevyžaduje pravdidelné ukládání peněz. Souhrn všech pozitiv a negativ je následující:

Zřízení, vedení a převod peněz mezi klientovými účty je zdarma

Snadné založení online

Zajímavá úroková sazba

Výběr kdykoli a bez poplatků

Není vyžadováno pravidelné ukládání peněz

Nutnost vedení běžného účtu

Vyžadováno splnění podmínek pro získání bonusové sazby

Debetní kartu lze získat jen k běžnému účtu

Spořící účet HIT v Kč (vedení pouze v českých korunách)

Komukoli, kdo zvažuje založení tohoto účtu, se doporučuje přečíst si spořící účet HIT diskuze nebo Equa bank spořící účet HIT recenze. Díky zkušenostem ostatních klientů je možné získat skvělou představu, jak tento účet funguje v praxi a hlavně, jak s ním jsou lidé spokojení.

Equa půjčka

Dalším oblíbeným produktem je Equa půjčka, přesněji řečeno Minutová půjčka, kterou mnozí znají jako Equa bank reklama z televizních obrazovek. Tuto půjčku lze získat online ihned se sazbou 3,8 % p.a. Equa bank svým klientům půjčí od 5 000 Kč do 800 000 Kč a splátky je možné rozložit od 3 měsíců do 10 let. Poskytnutí půjčky je zdarma bez skrytých poplatků.

Místo oslovin raději Minutová půjčka od Equa bank.

Equa bank reklama