Jak poslat SMS zdarma do všech sítí

Adéla Ozomová

Publikováno 19. Června 2023

Obsah

Poslat SMS z internetu a stahovat SMS vyzvánění zdarma už není tak časté jako v devadesátých letech. V době komunikačních aplikací, době internetu dnes není běžné posílání SMS z internetu. SMS zdarma do všech sítí dnes nabízí většina tarifů od různých mobilních operátorů. Přestože se oblíbenost SMS bran zdarma snížila, stále se nabízí možnost posílat online SMS zdarma bez použití telefonu.

Krátké textové zprávy SMS a doba internetu

Psaní krátkých textových zpráv bylo populární v době prvních mobilních telefonů, v 90. letech. Délka jedné SMS zprávy byla omezená 160 znaky a mobilní telefony byly tou dobou tlačítkové. Zprávy SMS se mimo vzájemnou komunikaci mezi lidmi využívaly pro tzv. mobilní marketing (podporu služeb a produktů). Lidé si mezi sebou psali krátké zprávy o tom, co ten den dělali, jak se mají, ptali se na způsob přihlášení na úřadu práce, jak spočítat průměr známek a přáli si v období vánočních svátků a pro úspěšný vstup do Nového roku. Pomocí SMS zpráv bylo dále možné poslat dárcovské SMS (tzv. DMS), předplatit erotické linky, hlasovat v soutěži Česko hledá SuperStar. Dnes si díky SMSce můžeme koupit SMS jízdenku.

Tip: Někdy je potřeba zjistit, kdo mi volal. K tomu slouží webové stránky pro zadání telefonního čísla. Následně se zobrazí komentáře lidí mající s daným číslem zkušenosti.

V dnešní době si bez internetu málokdo dokáže představit svůj život. Na internetu se dá dohledat všechno, už se nemusíme ptát známých a kamarádů. Jak probíhá přihlášení na úřad práce, jak zjistit, kdo mi volal nebo jak spočítat průměr známek stačí zadat do internetového vyhledávače a během pár vteřin známe odpovědi. Není třeba hledat potřebné výtisky v knihovnách a listovat v knihách. Poslat SMS zdarma nebylo dříve běžné, zprávy by zpoplatněné. Dnes je mnohem častější používání celé řady komunikačních aplikací na našich chytrých telefonech (Telegram, Signal, WhattsApp, Messenger a jiné). Přes to všechno se však najdou lidé, kteří i dnes využívají posílání SMS zdarma do všech sítí. Pro ozvláštnění posílání zpráv si můžeme stáhnout SMS vyzvánění zdarma a různé další zvuky.

Jak poslat SMS zdarma bez registrace do všech sítí

Dnešní chytré telefony podporují posílání krátkých textových zpráv téměř neomezené délky. Místo SMS zprávy dlouhé 160 znaků můžeme poslat několik zpráv (téměř neomezeně dlouhých), které se pošlou jako jedna dlouhá zpráva. Online SMS zdarma nabízely mobilní operátoři. Poslat SMS zdarma bez registrace do všech sítí umožňoval Eurotel (od roku 2006 funguje pod názvem O2), T-Mobile i Vodafone. Veřejné SMS brány zdarma umožňují poslat SMS zdarma z internetu do všech sítí. Některé SMS brány zdarma požadují registraci uživatele.

SMS půjčky jsou půjčky sjednané pomocí telefonu. Dříve bylo možné sjednání formou SMS zprávy, odtud pochází i název. Via SMS půjčka patří mezi flexibilní nebankovní půjčky online. Klienti si mohou s Via SMS půjčkou půjčit od 1.000 Kč do 60.000 Kč.

Například T-Mobile aktuálně uzavřel SMS bránu zdarma pro nepřihlášené uživatele. Odeslat online SMS zdarma je stále možné, avšak jen na telefonní čísla T-Mobile a po přihlášení. Poslat SMS zdarma bez registrace do všech sítí a navíc jako SMS zdarma online je možné jak přes mobilní telefon, tak přes počítač. Dříve bylo pro poslání SMS zdarma bez registrace do všech sítí nutné sednout k počítači, dnes má chytrý telefon každý ve své kapse. SMS zprávy jsou dnes tak cenově dostupné, že mnoho lidí nevyužívá posílání SMS zdarma z internetu, z SMS bran zdarma.

Díky komunikačním aplikacím je ve své podstatě možné poslat SMS zdarma spolehlivě. Stačí jen připojení k internetu a příslušná aplikace v mobilu, což není s mobilními daty či připojením k wifi žádný problém. A klasické textové zprávy je možné vylepšit různými vtipnými zvuky. SMS vyzvánění zdarma a další zvuky je možné stáhnout z desítek webových stránek a změnit tak fádní upozornění na příchozí zprávy SMS.

SMS brána zdarma – online SMS bez použití telefonu

Odeslat online SMS bez použití telefonu se může zdát poněkud zvláštní (při představě, že mobilní telefony nosíme všude s sebou), je to však možné. Posílat SMS zdarma z internetu můžeme provést za pomoci veřejné SMS brány zdarma. Tyto brány jsou dostupné například na stránce smszdarma.cz, poslatsms.cz nebo sms-sluzba.cz. Některé SMS brány zdarma umožňují odeslání SMS zdarma do všech sítí v rámci České republiky i do zahraničí. Poslat SMS zdarma spolehlivě přes brány garantuje nastavení doručenky a odpovědi. Brány nabízející více služeb mohou mít SMS zpoplatněné několika haléři.

SMS zdarma spolehlivě od operátora

Mobilní operátoři umožňují poslat SMS zdarma spolehlivě v rámci svých telefonních čísel. Pro zprávy SMS zdarma online od T-Mobile je nutné se přihlásit nebo vstoupit do aplikace Můj T-Mobile. SMS zdarma do všech sítí není možné, T-Mobile umožňuje odeslání zprávy i mimo síť T-Mobile, služba je zpoplatněná podle zvoleného tarifu. Společnost O2 nepodporuje SMS zdarma online. Svým zákazníkům, zaměstnancům a dodavatelům nabízí hromadné SMS pomocí O2 SMS Brány. Opět je nutné přihlášení do webové aplikace O2 Brána.

SMS z internetu nejsou jedinou možností

Poslat SMS zdarma z internetu není to, co bychom využívali každý den. Přestože máme rádi služby a výrobky zdarma, SMS z internetu se zcela jistě neřadí k oblíbeným zdarma-službám. Mezi hodně oblíbené patří zaměstnanecké benefity jako stravenky, MultiSport karty apod. Přestože je MultiSport karta a stravenky forma zaměstnaneckých benefitů, někteří lidé to berou jako samozřejmost a jako téměř zdarma-službu.

V oblasti posílání zpráv je využíváno komunikačních aplikací a někteří si stahují SMS vyzvánění zdarma pro vylepšení notifikací na příchozí zprávy. Internet však vítězí. Zejména používání chytrých telefonů převyšuje používání počítačů a notebooků. Na telefonech můžeme sledovat Marvel filmy, kupovat letenky, převádět finance pomocí mobilního bankovnictví, poslouchat hodiny hudby různých žánrů nebo číst knihy. S telefonem v ruce si mnozí připadají jako hrdinové z Marvel filmů, bohužel i za volantem auta.