Konsolidace nebankovních půjček pro klienty bez zástavy

Adéla Ozomová

Publikováno 21. Října 2021

Obsah

Máte nastavených hned několik trvalých příkazů najednou? Ať už je to půjčka u nebankovní společnosti nebo u banky, ať se jedná o nebankovní půjčky s exekucí nebo o krátkodobé půjčky – řešením může být konsolidace. V tomto článku se zaměříme především na nebankovní společnosti a tedy na konsolidace nebankovních půjček. Odhalíme pojem konsolidace, význam a popíšeme druhy nebankovní konsolidace.

Konsolidace nebankovních půjček

Hned na začátku si vysvětlíme následující: konsolidace význam. Slovo konsolidace je latinského původu. Kdybychom význam slova přeložili, jedná se o sloučení, zde tedy sloučení nebankovních půjček. Nebankovní konsolidace je pro klienta velmi výhodná v několika směrech. Změní se podmínky půjček, sníží se pravidelné měsíční splátky, prodlouží se doba splatnosti a klient ušetří nezanedbatelné částky. To vše platí i pro nebankovní půjčky s exekucí, jež nabízí nebankovní společnosti.

Při sloučení půjček do jedné pochopitelně dojde i ke snížení plateb, klient bude platit jednu jedinou splátku. Konsolidace půjček nabízí i velké bankovní společnosti, můžeme jmenovat kupříkladu konsolidace půjček MONETA nebo konsolidace nebankovních půjček UniCredit Bank.

Refinancování a konsolidace
Refinancování a konsolidace není to samé. Konsolidace je sloučení několika půjček do jedné, klient získá výhody jako: platba jedné jediné splátky, snížení splátky, delší doba splatnosti a ušetření peněz. Refinancování je převedení jedné půjčky od jednoho poskytovatele A k jinému poskytovateli B. Výhody jsou zlepšení podmínek a nižší měsíční splátka.

Konsolidace nebankovních půjček od nebankovní instituce je vhodná u lidí, kteří neuspěli s konsolidací u banky. Hlavní podmínky u nebankovní konsolidace jsou:

  • Minimální věk 18 let
  • Klient musí mít minimálně 2 půjčky a více
  • Nutnost doložit 2 doklady totožnosti
  • Potřeba předložit trvalý příjem

Konsolidace půjček nebankovní a bankovní – rozdíly

Hlavním rozdílem mezi bankovní konsolidací a nebankovní konsolidací je poskytovatel konsolidace. Sloučení nebankovních půjček nabízí totiž i banky. Jednotliví poskytovatelé konsolidace mají různé podmínky, parametry a výši úrokových sazeb. Doporučujeme zvolit poskytovatele nejlépe s licencí od České národní banky a takového, jenž má solidní historii. V dnešní době je vyřízení konsolidace zpravidla řešené online cestou nehledě na poskytovateli.

Nebankovní konsolidace půjček – typy

Lidé s několika úvěry se mohou cítit na pokraji dluhové pasti. Rádi by si snížili měsíční splátky půjček, kreditních karet nebo kontokorentů. Naštěstí existuje několik variant nebankovních konsolidací půjček, díky kterým je možné ušetřit stovky až tisíce korun za měsíc. Konsolidace půjček nebankovní jsou:

  • Konsolidace půjček bez registru
  • Nebankovní konsolidace půjček bez zástavy
  • Konsolidace půjček bez doložení příjmu
  • Nebankovní konsolidace půjček bez ručení nemovitostí
1

Konsolidace půjček bez registru

Sloučení nebankovních půjček je možné i bez nahlížení do registru dlužníků. Konsolidace půjček bez registru je vhodná pro klienty s negativním záznamem v registru dlužníků nebo pro takové, kteří neuspěli s konsolidací u bankovní instituce. Klient, který není ,,zkontrolován“ v registru dlužníků, se jeví jako rizikový, a proto jsou nastavené vyšší úroky. Vyššími úroky si nebankovní společnosti kompenzují zvýšené riziko.

2

Nebankovní konsolidace půjček bez zástavy

Konsolidace pro problémové klienty bez zástavy existuje. Instituce poskytující nebankovní konsolidace půjček bez zástavy nabízejí možnost sloučení půjček bez nutnosti zastavení nemovitosti (bytu, domu či chalupy). Vyřízení takové konsolidace trvá většinou pár minut a vše je možné vyřídit online. Žadatel takové konsolidace musí počítat s omezeným limitem, tedy s maximální částkou, kdy je konsolidace poskytnuta a schválena. Je nutné splnit určité podmínky, které se mohou lišit v závislosti na poskytovateli. Nejčastěji se jedná o minimální věk 18 let, klient musí mít alespoň 2 půjčky, dokládá se trvalý příjem a 2 doklady totožnosti.

3

Konsolidace půjček bez doložení příjmu

Nechce se vám nebo nemůžete (z jakéhokoliv důvodu) doložit výši svých příjmů? Nevadí. Od toho je k dispozici konsolidace půjček bez doložení příjmu. Jako ostatní konsolidace, které mají benevolentnější podmínky oproti bankovním konsolidacím, je tato vykoupena vysokými poplatky a vyšší úrokovou sazbou. Vyrovná se tím případné riziko, jež by mohlo hrozit při řádném nesplácení měsíčních plateb ze strany klienta/žadatele.

4

Nebankovní konsolidace půjček bez ručení nemovitostí

Nebankovní konsolidace půjček bez ručení nemovitostí je často tím nejjednodušším řešením. Stačí vyplnit formulář a vyčkat na telefonát od nebankovní společnosti. Některé společnosti nabízejí osobní schůzku v kanceláři nebo u klienta doma. Po doložení platných dokladů a veškerých potřebných dokumentů k půjčkám bývá konsolidace schválena. Není nutné ručení nemovitostí a nevyžaduje se ani třetí osoba jako ručitel. Nevýhodou je zde vyšší úrok a poplatky.

Nejlepší konsolidace nebankovních půjček

V úvodu závěrečného odstavce musíme uvést, že není možné určit jednu jedinou konsolidaci jako tu nejlepší a nejvýhodnější. Každý případ je jiný a je proto třeba na něj pohlížet individuálně. Konsolidace pro problémové klienty bez zástavy dnes není potíží. I banky nabízejí nebankovní konsolidace, například konsolidace nebankovních půjček UniCredit Bank či konsolidace půjček MONETA. Na výběr je mnoho variant. Při rozhodování může klientovi pomoci srovnání konsolidací, hodnocení a jednotlivé recenze, které jsou k nalezení na internetu.

Výrazně doporučujeme vymezit si delší čas na prostudování podmínek. Před finálním podpisem smlouvy je dobré svůj případ porovnat v kalkulačkách konsolidací půjček. Pro každého potenciálního klienta bude rozhodující jiný faktor. Někdy to mohou být benefity konkrétních poskytovatelů, jindy výše úroků nebo doba splatnosti.