Nebankovní půjčky bez registru a bez doložení příjmu

Adéla Ozomová

Publikováno 30. Září 2021

Obsah

Někdy v životě nastanou okolnosti, ve kterých kdokoli z nás bude potřebovat půjčit peníze. Může a nemusí to tak být, jistě. Proč ale nemít jistotu, že takovou situaci zvládneme s grácií ještě než tato skutečnost nastane? Půjčky a úvěry poskytují banky, to je nejznámější věc. Čím dál častěji lidé žádají o půjčky u nebankovních institucí. Nebankovní instituce je kterákoliv jiná instituce než banka – ať už soukromá osoba, anebo nebankovní společnost.

Co je potřeba při žádosti o nebankovní půjčku? Jaké typy nebankovních půjček existují na trhu? Na závěr článku přiblížíme i rady, kterými se řídit při výběru té nejvhodnější půjčky.

Dlouhodobá půjčka bez registru, recenze

Běžně se poskytovatelé půjček úvěrů při rozhodování o schválení žádostí o půjčky řídí mnoha parametry. Jedním z nich je například registr dlužníků a nahlížení do něho. Zejména bankovní společnosti zjišťují o jednotlivých klientech mnoho informací. Registr dlužníků shromažďuje záznamy o dlužnících, jejich minulých a aktuálních půjčkách. Záznamy se evidují jak negativní, tak pozitivní.

Pozitivní záznamy jsou takové, které o klientovi tvrdí, že se se splátkou neopozdil a řádně splácel. Naopak negativní záznamy ukazují na nespolehlivost klientů, kteří spláceli nepravidelně, opožděně atd. Bankovní půjčky jsou pro část populace nedostupné – klient nedostáhne na vysoké požadavky pro schválení půjčky. Pro takové případy jsou na trhu nebankovní půjčky poskytované nebankovními společnostmi, například dlouhodobá půjčka bez registru. Instituce v některých případech do registru dlužníků vůbec nenahlížejí a pokud ano, je to jen takové zběžné informování se. Záznamy se neberou nijak vážně.

Nejoblíbenějšími nebankovními půjčkami jsou půjčka Home Credit, Zonky půjčka nebo třeba Zaplo. Půjčka Home Credit (dříve fungovala pod názvem Tesco půjčka jako Tesco finanční služby) nabízí flexibilní úvěr do výše 250.000 Kč na cokoliv. Od 1. 4. 2023 nefunguje Tesco půjčka pod svým názvem, přestože poskytovatel byl vždy Home Credit. Zonky půjčka je úvěr od lidí do částky 1.200.000 Kč a Zaplo půjčka je krátkodobá půjčka do výše 30.000 Kč. Každému klientovi vyhovují jiné podmínky a parametry půjček. Nebankovní trh s půjčkami je široký.

poskytovatelé mohli nabízet takový produkt, jakým je dlouhodobá půjčka bez registru, upraví si cenu. V realitě to znamená, že půjčky bez registru patří k nejdražším půjčkám na trhu vůbec, aby se tím vyrovnalo nebezpečí nesplácení půjček u rizikových klientů. Tesco půjčka bez registru je ukázka takové půjčky, kterou můžeme uvést pro příklad.

Rizikový klient v této terminologii znamená člověka s půjčkami, které například nedokáže pravidelně splácet, banky zamítli předchozí žádosti o půjčky aj. Dlouhodobá půjčka bez registru je výhodná v možnosti splácet (poměrně nízké) měsíční splátky, nevýhodou může být právě vysoká sazba RPSN, vyšší úroky a poplatky spojené s konkrétními půjčkami. Nyní se podíváme na typy nebankovních půjček.

Nebankovní půjčky bez registru

Zákon nařizuje povinnost každému poskytovateli půjček nahlížet do registru dlužníků, aby došlo k ověření bonitě klientů. Bonita je schopnost klienta řádně platit své dluhy – půjčky, úvěry. Nebankovní půjčky bez registru poskytují takové instituce, které do registru nenahlížejí a pokud ano, tak evidovaným záznamům nepřikládají velkou důležitost. Pro klienty, kteří jsou již v potížích, se nabízejí kupříkladu nebankovní půjčky s exekucí. Nebankovní půjčky s exekucí se na první pohled zdají nesmyslné, protože exekuce je soudem nařízený výkon, jehož účelem je zbavení dluhů.

Brát si další půjčku, když jsem v exekuci je i dost obtížné. Banky nemohou poskytnout půjčku klientům v exekuci. Další produkt hotovostní půjčka bez registru je pohodlným řešením rychlé půjčky bez nutnosti vlastnit bankovní účet. Po zdárném schválení žádosti o půjčku přijede ke klientovi domů obchodní zástupce a vyplatí domluvenou částku v hotovosti.

Půjčka online schválení – to je heslo, které nejčastěji hledají žadatelé o půjčky, když nechtějí nebo časově nemohou navštívit osobně obchodního manažera dané společnosti. Velmi podobným typem půjčky, jako je hotovostní půjčka, je bezhotovostní půjčka bez registru, kdy k vyplacení financí dochází převodem na bankovní účet, například Tesco půjčka bez registru. Jistá půjčka bez registru je možná výhradně u nebankovních společností. Na trhu jsou tyto nebankovní půjčky bez registru:

1

Dlouhodobá půjčka bez doložení příjmu a registru

Dlouhodobá půjčka se obvykle poskytuje na delší časové období, bývá to od 12 měsíců do několika desítek let. Výše dlouhodobých půjček se velmi liší, začínat mohou na částce 10.000 Kč a končí obvykle v řádech milionů korun. Dlouhodobá půjčka bez doložení příjmu a registru je zpravidla vyřízená rychle. Půjčky bez nutnosti dokládat příjem jsou dostupné online a do pár minut má klient peníze na bankovním účtu. Dlouhodobá půjčka bez doložení příjmu a registru má i nevýhody, hlavní je vysoká úroková sazba a RPSN.

2

Rychlá půjčka bez registru

Je vhodná pro klienty, jejichž platební morálka není ukázková. Rychlá půjčka bez registru (jistá půjčka bez registru) je oblíbeným produktem i z důvodu sjednání online formou. Klient si přečte podmínky půjčky z pohodlí domova v klidu, bez nutnosti docházet do pobočky, jako je tomu u mnoha bank. Jak schvalovací proces, tak finální převod financí probíhá online a velmi rychle. Může se jednat také o hotovostní půjčku bez registru, kdy jsou peníze vyplacené v hotovosti. Dlouhodobá půjčka bez registru recenze, toto heslo si vyhledejme, pokud si chceme ověřit důvěryhodnost konkrétních půjček na trhu.

3

Půjčka online bez registru

Půjčka online schválení je dnes téměř jakákoliv půjčka. Velká část poskytovatelů půjček nabízí celý proces online cestou. Odpadá tak povinnost podepsat osobně smlouvu o půjčce. Půjčka online bez registru je jedním z nejoblíbenějších produktů, protože poskytovatel půjčky nenahlíží do registru dlužníků a vyřízení půjčky je rychlé. O půjčku online bez registru se žádá pomocí online formulářů – klient zadá délku splatnosti a celkovou částku půjčky.

Následně jsou vygenerovány podmínky půjčky a pokud s nimi klient souhlasí, stačí jen zaslat potřebné dokumenty k ověření totožnosti a smlouvu elektronicky podepsat. To je jistá půjčka bez registru. Jestli mám kupříkladu negativní záznam v registru dlužníků, nemusí na něho být brán zřetel a jistě si vyberu vhodnou půjčku mezi mnoha nebankovními společnostmi.

4

Půjčka bez registru a zástavy

Nebankovní půjčka bez registru a zástavy je určená pro klienty, jež mají zápis v registru dlužníků, mají už několik půjček na své jméno, nejsou spolehliví v pravidelných splátkách aj. Jedná se také o klienty, kteří nechtějí půjčky oproti zástavě majetku. Buď nechtějí ručit nemovitostí, anebo nemají dostatek majetku, kterým by ručili. V případech, kdy klient nedisponuje vysokými měsíčními příjmy, jsou požadované zástavy majetku. Nebude-li daná půjčka řádně splácena, poskytovatel půjčky sáhne na zástavu a tím dojde k uspokojení půjčky.

Jaká je nejlepší půjčka – rady a tipy

Obecná rada od nás zní: než si o půjčku závazně zažádáme, promysleme si, zda je nezbytně nutné o půjčku žádat. Není půjčka jako půjčka, ovšem všechny půjčky se ve finále přeplatí. RPSN sazba, úroky a poplatky spojené s půjčkami navyšují celkovou částku, již vrátíme poskytovateli půjček. Není rozumné půjčovat si peníze například na dovolené, oblečení, postradatelnou elektroniku a dárky. Důvod, který by měl vést k tomu půjčit si finance, by měl být nutný, až akutní. Sem můžeme zařadit třeba opravu nepojízdného auta, opravu rozbité pračky a další nečekané výdaje, které výrazně omezí fungování domácnosti. Takové okolnosti jsou vhodné pro dlouhodobou půjčku bez registru.

Důkladně si pročtěme podmínky jednotlivých půjček ještě před podpisem smlouvy. Vybírejme raději z několika produktů než ze dvou, ze tří. Jednotlivé půjčky se mohou výrazně lišit, zejména v úrokových sazbách a RPSN. Přejeme mnoho štěstí při výběru té nejlepší půjčky.