Online škola Primát láká studenty na zábavné učení

Adéla Ozomová

Publikováno 24. Června 2022

Obsah

Studenti mají dnes výhodné studentské tarify, studentské půjčky a studentské účty. Online škola Primát cílí na zábavné učení a pro studenty škol má trochu jiné výhody. Studenti mezi sebou sdílí dokumenty a studijní materiály, zlepšují tím nejen své studium, ale i české školství. Primat.cz umí mnohem více než sdílení učiva a zlepšení průměru známek.

Online škola? Studenti mají rádi být online

Závislost na telefonech a sociálních sítích je problém dnešní doby, především mezi mladší generací. Primát cílí právě na mladou generaci, na studenty, a snaží se zaujmout online cestou. Primát je jakási online škola, jež studentům poskytuje výhody ve formě snazšího učení, seznámení se s jinými studenty a mimoto zlepšuje české školství.

Studenti mají k dispozici slevy na jízdenky, studentské tarify, studentské účty u bank a studentské půjčky. Díky studentskému webu primat.cz mají i online školu a mnoho jiných výhod zdarma. Primát má také seznam škol a celou řadu studijních materiálů ke stažení. Studenti mohou psát lépe úvahy a jiné slohové útvary. Zábavné učení se lépe pamatuje a jen potvrzuje staré známé ,,škola hrou“.

Primát je k dispozici všem zdarma. Online škola vznikla s cílem změnit české školství k lepšímu. Tento úkol nechává primat.cz na samotných studentech, kteří táhnou za jeden provaz, motivují se navzájem a získávají cenné kontakty.

Co Primát nabízí

V některých případech není plat vysokoškolského učitele natolik motivující, aby svým studentům předával maximum a udělal studijní látku zábavnější a přístupnější. Studenti, kteří se setkají s takovým učitelem, si navzájem pomáhají sdílením materiálů a pokud je učitel na webu primat.cz, udělí mu hodnocení. Tím upozorní další studenty.

Primát není jen online škola, která ukazuje jiný způsob, jak se učit. Je to komunita studentů, kteří si vyměňují zkušenosti, předávají cenné informace ke studiu a udělují hodnocení vyučujícím, školám nebo jednotlivým studijním materiálům. U studentů dochází ke zlepšení průměru známek díky Primátu. Úvahy studentů na Primat.cz jsou vesměs pozitivní, závěr si však musí udělat každý sám.

Primat.cz má svou vlastní měnu – banány. Banány se dají buď koupit, anebo získat za sdílení materiálů, za udělené hodnocení atd. Díky banánům si mohou studenti koupit zábavné učení ke studiu. Nákup banánů za peníze dává možnost, jak se učit i těm, kteří sami žádné materiály nesdílejí.

Online škola Primát umožňuje zlepšovat karmu komunitě studentů. Karma je na webu primat.cz jakýsi ukazatel užitečnosti daného uživatele pro další studenty. Jaký je počet jejich sdílení, jak hodnotí školství a profesory aj. Díky vysoké karmě ušetří student část banánů při stahování učení ke studiu.

V neposlední řadě Primát vystavuje seznam škol. Na webu je nyní přes 1 500 škol: vysokých škol, gymnázií, středních škol či jazykových škol. Každý profil školy má svou vlastní diskuzi, hodnocení, seznam studentů i vyučujících, předměty, testy a materiály.

Jakým způsobem funguje studium na primat.cz?

Plat vysokoškolského učitele nemusí být vždy hlavním důvodem, proč jít učit na vysokou školu. Povolání učitel nebo profesor mnozí berou jako poslání a ukazují svým studentům, jak se učit efektivně, zlepšují kvalitu českého školství a posouvají možnosti studentů i své vlastní.

Primat.cz umožňuje jiným uživatelům zjistit, jaký je konkrétní učitel. Je to možné díky hodnocení a komentářům. Pro udělení hodnocení je nejprve třeba vyhledat vyučujícího a poté udělit nejlépe kvalitní a objektivní hodnocení. Student, který se s učitelem ještě neviděl osobně, se může dopředu lépe připravit na hodinu a snížit tím míru stresu.

Jestliže student doporučí web Primát svému kamarádovi, získá tím 10 banánů. Uživatelé tímto způsobem získávají v průměru okolo 200 banánů. Kvalita Primáta se zlepšuje tím víc, čím větší je komunita studentů. Banány se dají standardně získat jako odměna za sdílení nějakého učiva nebo online nákupem platební kartou. K dispozici jsou 3 balíčky rozdělené podle ceny a počtu banánů.

Uživatelé si mohou na Primátu vytvořit vlastní test a připravit se lépe ke studiu a ke zkouškám. Za schválený test získávají opět banány, díky kterým se dostanou k dalšímu novému učení a tak dále. Čím více aktivity prokáže uživatel, tím více získá banánů.

Přestože je Primát online škola, umí svým uživatelům dát i jiné výhody, než zábavné učení a kvalitnější studium. Banány neslouží jen k nákupu materiálů, dají se vyměnit za dárky. Některé dárky získá pouze uživatel s vyšším levelem Karmy. V nabídce dárků jsou vouchery, slevy na knihy, e-knihy a časopisy, předplatné časopisů, kurzy a doučování, vstupenky do kina nebo lekce cizích jazyků. Ne všechny e-knihy jsou za poplatek, existují i e-knihy zdarma ke stažení. E-knihy zdarma je možné stáhnout například na webových stránkách eknihyzdarma.cz nebo kosmas.cz