Česká podnikatelská pojišťovna – povinné ručení, infolinka, pobočky

Adéla Ozomová

Publikováno 24. Listopadu 2021

Obsah

Česká podnikatelská pojišťovna se řadí do TOP 5 mezi pojišťovnami. Na trhu je od roku 1995 a získala mnohá ocenění. Mezi produkty, jež Česká podnikatelská pojišťovna nabízí, patří pojištění vozidel, životní pojištění, úrazové pojištění, cestovní pojistění, pojištění majetku a odpovědnosti osob a pojištění podnikatelů.

Historie společnosti Česká podnikatelská pojišťovna

Podnikatelská pojišťovna a její vznik sahá do června roku 1995. Od 21. 6. 2021 je jediný akcionář a celý název pojišťovny je Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group. Podnikatelská pojišťovna nabízí jak zákonné pojištění, tak dobrovolné. Mezi produkty najdeme pojištění vozidel, pojištění osob, životní pojištění, úrazové pojištění, cestovní pojištění, pojištění majetku, pojištění odpovědnosti osob a pojištění podnikatelů.

Česká podnikatelská pojišťovna pojistila 1,3 milionu vozidel, má více než 1,2 milionu pojištěných klientů a sjednala přes 2 miliony pojistných smluv. Mezi lidmi je velmi oblíbená, což dokazují získaná ocenění:

 • Nejlepší pojišťovna 2021: Ve 13. ročníku soutěže, vyhlašované deníkem Hospodářské noviny, získala pojišťovna 3. místo v kategorii ,,Nejlepší neživotní pojišťovna“.
 • Zlatá koruna: Za rok 2021 si pojišťovna odnesla 4 medaile a řadí se díky tomu k nejúspěšnějším účastníkům ročníku. 1. místo získala v ,,Pojištění podnikatelů a průmyslu“, 2. místo v kategorii ,,Povinné ručení“ s produktem autopojištění COMBI PLUS IV a za stejný produkt získala také 3. místo v kategorii ,,Neživotní pojištění“. Poslední medaile byla udělena za 3. místo v kategorii ,,Pojištění pro podnikatele“ s produktem Pojištění pro podnikatele SIMPLEX.
 • Pojišťovna roku: Jubilejní 20. ročník ankety Pojišťovna roku 2019–20 přinesl pojišťovně 4 ocenění. 2. místo v kategorii ,,Pojištění občanů“ a tři 3. místa v kategoriích ,,Pojištění průmyslu a podnikatelů“, ,,Autopojištění“ a ,,Životní pojištění“.
 • Ocenění firemního dobrovolnictví: Aliance Byznys pro společnost, jež oceňuje nejzajímavější aktivity v oblasti trvalého a odpovědného podnikání, vyhodnotila v roce 2020 Českou podnikatelskou pojišťovnu jako nejlepší v kategorii „Největší podíl zapojených zaměstnanců“.

Pojišťovna se řídí pravidly etického chování, které slouží jako prevence před společensky i právně závadným jednáním ze strany zaměstnanců, členů orgánů společnosti a ostatních osob jednajících v zájmu pojišťovny. Pro klienty je připravená Česká podnikatelská pojišťovna infolinka na telefonním čísle 957 444 555. Česká podnikatelská pojišťovna kontakt je k nalezení v závěru článku spolu s informacemi o pobočkách a jejich adresách.

Česká podnikatelská pojišťovna povinné ručení

Zákonné pojištění vozidel je povinné pro každý vůz. To znamená, že každý provozovatel vozidla musí mít sjednané povinné ručení, celým názvem pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla. Pojištění slouží řidičům pro případy nehody, kterou by způsobili jiným osobám svým vozidlem (újmu na zdraví nebo majetku). Česká podnikatelská pojišťovna povinné ručení nabízí limity plnění 200 milionů Kč, řadu připojištění a poskytuje non stop asistenční službu. Pro klienty je připraveno několik slev a bonus za bezeškodní průběh z předchozího povinného ručení.

Mezi další poskytovatele povinného ručení patří kupříkladu Slavia pojišťovna.

K povinnému ručení je možné výhodně sjednat také havarijní pojištění, kdy řidič získá pomoc, pokud způsobí svou chybou škodu na vlastním vozidle (škrábanec při parkování apod.). Kalkulačka havarijní pojištění je k dispozici přímo na webových stránkách podnikatelské pojišťovny. Pro klienty, kteří si chtějí přečíst podmínky k pojištění vozidel, je připravený Česká podnikatelská pojišťovna formulář ke stažení, který je na webu k nalezení v sekci Dokumenty.

Tip: Kalkulačka havarijního pojištění a srovnání povinného ručení je skvělým pomocníkem pro klienty, kteří se nemohou rozhodnout pro konkrétní produkt. Online kalkulačka porovná několik produktů a ukáže výsledky. Příkladem srovnání povinného ručení je například Top pojištění.

Pojištění osob

Česká podnikatelská pojišťovna poskytuje pojištění osob, jež je dále rozdělené na následující typy pojištění:

Pojištění NEON pro celou rodinu

Nabízeno ve 3 variantách, kdy si klient nastaví pojistnou ochranu pro případ úrazu či nemoci s pojistným krytím smrti a dožití. K dispozici jsou i volitelná připojištění zahrnující například invaliditu, pobyt v nemocnici z důvodu nemoci aj.

Investiční životní pojištění

Investování v rámci produktů investičního životního pojištění od ČPP.

Skupinové úrazové pojištění s Filipem Plus

Vstupní věk dětí je 0–17 let a dospělých 18–64 let. Pojištění je možné sjednat krátkodobě (na hodiny i dny) či dlouhodobě (na měsíce a roky). S větší skupinou pojištěných osob se zvyšuje i sleva na pojistném.

Pojištění Maximum

Exkluzivní pojištění ve 3 variantách si klient sjedná u Partners Financial Services. Pojištění se přizpůsobí všem životním situacím.

Pojištění OK One

Exkluzivní pojištění nabízené ve 3 variantách. Sjednání probírá u specialistů Broker Consulting.

Klientům, jež si přejí prostudovat podmínky k jednotlivým pojistným produktům, je připravený Česká podnikatelská pojišťovna formulář ke stažení. Formuláře jsou ke stažení na webu pojišťovny v dolní části stránky v sekci Nejčastěji řešíte a hledáte a dále v Dokumenty.

Pojištění majetku a odpovědnosti občanů

Toto pojištění se vztahuje na více událostí od ochrany klientova domova po domácího mazlíčka. Pojištění majetku a odpovědnosti občanů se dále dělí na 3 druhy:

DOMEX+

Komplexní ochrana domova je nabízená ve verzi MINI, OPTI a MAXI. Limity plnění proti odcizení věci krádeží nebo loupeží jsou do výše 500.000 Kč. Pojištění chrání stavbu (chatu i chalupu) a její vybavení včetně elektroniky.

BYTEX+

Ušetří klientům starosti i náklady s bytovým domem. Pojištění bytového domu je včetně odpovědnosti spojené s funkcí ve statutárním orgánu nebo s provozem domu. Nabízí se ve variantách MINI, OPTI a MAXI.

HAFAN

Postará se o zdraví domácího mazlíčka. V případě úrazu nebo nemoci může klient dopřát svému psovi odbornou péči a pojišťovna se postará o účty (léky, lékařské zákroky i hospitalizaci). Cena pojistného začíná na částce 940 Kč ročně.

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění od podnikatelské pojišťovny poskytuje komplexní krytí rizik, speciální připojištění na letní nebo zimní dovolené, klient si určí rozsah a územní platnost pojištění. Samozřejmostí je asistenční služba. Česká podnikatelská pojišťovna nabízí svým klientům pojištění proti:

 • Nákladům na zdravotní péči v případě nemoci nebo úrazu v zahraničí
 • Zahraničním bezpečnostním hrozbám a terorismu
 • kladům na veterinární péči v případě potřeby při zahraniční cestě
 • Únosu letadla, zpoždění letu a výdajům, když zavazadla dorazí později než klient
 • Stornu cesty a nevyužití dovolené
 • Škodám způsobeným jiným lidem
 • Nákladům spojeným se ztrátou nebo zničením zavazadel

I cestovní pojištění je nabízené ve 3 variantách, MINI, OPTI a MAXI. Poskytuje pojištění pro těhotné do 24. týdne, také konkurenční cestovní pojištění UNIQA nabízí pojištění těhotným. Cestovní pojištění UNIQA nabízí 15% slevu při sjednání online na budoucí cestovní pojištění.

Pojištění podnikatelů

Pro podnikatele a společnosti je připravené pojištění podnikatelů, které sestavili specialisté na pojištění firem. Pojištění nabídne pojištění majetku, odpovědnosti i ušlého zisku v obvyklých i výjimečných situacích. Zisk je pro společnosti jedním z hlavních důvodů, proč začaly podnikat. Typy pojištění jsou:

SIMPLEX

Je určený pro malé podnikatele ve 3 variantách. Ochrání majetek používaný při podnikání i majetek dalších osob.

KOMPLEX III

Nabízí komplexní krytí rizik pro střední firmy až do výše 100.000.000 Kč při ochraně majetku. Odpovědnosti za škody a újmy způsobené jiným osobám jsou kryty do výše 30.000.000 Kč.

Pojištění podnikatelů a průmyslu na míru

Individuálně sestavené pojištění pro velké podnikání, které chrání majetek, materiál a zboží podnikatele. Při nečekaném přerušení provozu bude uhrazený ušlý zisk a fixní náklady. Specifika pojištění si určí sám podnikatel.

Finanční způsobilost dopravce

Finanční způsobilost je uložená zákonem, dopravci mají povinnost doložit schopnost řádného podnikání v oboru. Pojištění je nabízené v rozsahu, jaký dopravce potřebuje. Nabízí se i vyhotovení potřebného dokumentu pro dopravní úřad.

Pojištění úpadku cestovní kanceláře

Toto pojištění využívá například CZECH SPORT TRAVEL s.r.o., Good Mood Travels s.r.o., LÁZNĚ LEDNICE, s.r.o. aj. Pro nezávaznou kalkulaci je k dispozici e-mailová adresa pojisteni.upadkuck@cpp.cz

Pojištění finanční ztráty MaxiON

Ochrání klienty v situacích, kdy nestačí povinné ručení, třeba v případě hromadné dopravní nehody služebním vozem. Produkt nabízí limit pojistného plnění 900 milionů Kč. Společně s limitem povinného ručení ve výši 100 milionů Kč představuje pojistnou ochranu ve výši až 1 miliardy Kč pro škodu na věci způsobenou provozem vozidla.

Pojištění proti terorismu pro podnikatele a subjekty veřejné správy

Pojištění nabízí klientům pojištění proti teroristickému činu či sabotáži, proti nepokojům, proti stávce a s ní spojenému zastavení práce aj.

Česká podnikatelská pojišťovna pobočky

Pojišťovna má v České republice regionální ředitelství, pojišťovací kanceláře a pobočky. Regionální ředitelství jsou v Praze, Plzni, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Brně a Ostravě. Pojišťovací kanceláře se nacházejí v Praze, Kladně, Rakovníku, Českém Krumlově, Třeboni, Jihlavě, České Třebové a mnoha dalších městech. Česká podnikatelská pojišťovna pobočky jsou rozmístěné na území celé republiky od Chebu až po Třinec. Česká podnikatelská pojišťovna adresa všech poboček, ředitelství a kanceláří je k nalezení na webových stránkách pojišťovny. Vypíšeme pouze některé pobočky z dlouhého seznamu:

1

Česká podnikatelská pojišťovna Olomouc

V Olomouci jsou 2 pobočky, jedna je na adrese Litovelská 17 (otevírací doba od pondělí do pátku od 8 do 16:30) a druhá pobočka je na adrese Tovární 1197/42a (otevírací doba od pondělí do pátku od 7:30 do 11:30 s hodinovou přestávkou a poté od 12:30 do 16:00).

2

Česká podnikatelská pojišťovna Pardubice

V Pardubicích jsou také 2 pobočky. První z nich se nachází v ulici 17. listopadu 408 (otevírací doba od pondělí do pátku od 8 do 17:00). Druhá z poboček je na adrese Smilova 420 se stejnou otevírací dobou jako první pobočka.

3

Česká podnikatelská pojišťovna České Budějovice

Klienti v Českých Budějovicích mohou navštívit 2 pobočky. První najdou v IGY centru na adrese Pražská třída 1247/24. Otevírací doba je od pondělí do pátku od 8:30 do 12:00 a dále od 12:30 do 17:00. Druhou pobočku lze navštívit v Průmyslové ulici číslo 1656. Otevírací doba je od pondělí do pátku od 8 do 17 hodin.

Podnikatelská pojišťovna kontakt

Česká podnikatelská pojišťovna kontakt nabízí klientskou linku na telefonním čísle 957 444 555 a e-mailovou adresu info@cpp.cz. Klienti mohou využít kontaktního formuláře přímo na stránkách pojišťovny www.cpp.cz. Česká podnikatelská pojišťovna infolinka je v provozu v pracovních dnech od 8 do 17 hodin. S předvolbou +420 je možné volat i ze zahraničí. Kontakt pro dříve zmíněné pobočky je následující:

1

Česká podnikatelská pojišťovna Olomouc

 • První z poboček na ulici Litovelská má telefony 585 700 940, 585 700 941, 585 700 939, 585 700 942 a e-mailovou adresu olomouc@cpp.cz.
 • Druhá z poboček v Tovární ulici má k použití čísla 731 135 674, 585 203 251, 585 203 252 a e-maily olomouc@cpp.cz; miluse.sklenarova@cpp.cz.
2

Česká podnikatelská pojišťovna Pardubice

 • Pobočka v ulici 17.listopadu 408 disponuje telefonními čísly 466 610 168, 466 610 169, 734 522 849 a e-mailovými adresami pavel.henneberg@cpp.cz; katerina.richtrova@cpp.cz.
 • Pobočka v ulici Smilova 429 má telefonní čísla 466 068 305, 734 522 849 a e-mailové adresy pavel.henneberg@cpp.cz; katerina.richtrova@cpp.cz.
3

Česká podnikatelská pojišťovna České Budějovice

 • První pobočka v IGY centru má tyto kontakty 957 548 130, 731 135 386 a ceske.budejovice@cpp.cz.
 • Pobočku, jež se nachází na ulici Průmyslová 1656, je možné kontaktovat prostřednictvím 957 554 606, 957 554 607, 957 554 603, 957 554 617, 731 135 386 a ceske.budejovice@cpp.cz.

Česká podnikatelská pojišťovna adresa je dvojí verze:

 • Sídlo pojišťovny: Pobřežní 665/23, 186 00 Praha 8
 • Kontaktní adresa: P.O. BOX 28, 664 42 Modřice

Pojišťovna má dvě různé adresy, kdy první adresa je sídlem společnosti v Praze a druhá adresa je určená pro korespondenci.