Nejlepší a nejlevnější cestovní pojištění

Adéla Ozomová

Publikováno 08. Března 2022

Obsah

V současné době se dá na českém trhu nalézt mnoho nabídek nejlevnějšího cestovního pojištění. Kromě pojišťoven jej nabízí i různé další bankovní společnosti. Jak se v tak velkém množství nabídek zorientovat a vybrat to nejlepší cestovní pojištění, které bude přesně vyhovovat potřebám klienta? Nejlepší cestovní pojištění recenze stejně jako nejlepší cestovní pojištění diskuze skvěle poslouží k obeznámení s některými zajímavými produkty.

Nejlepší cestovní pojištění diskuze

Které cestovní pojištění je nejlepší, záleží především na individuálních potřebách klienta. Pokud vyjíždí do zahraničí opakovaně, vybere si roční cestovní pojištění. V případě, že má v plánu provádět některý z adrenalinových sportů, si vybere cestovní pojištění kryjící daný sport. Velmi důležitá bývá i cílová destinace. Podstatou tohoto pojištění je vždy pojištění léčebných výloh a asistenční služby při pobytu v zahraničí. Při sjednání cestovního pojištění je důležité dbát na:

Účastníci cesty

Účel cesty

Cílová destinace

Plánované aktivity

COVID-19 a další rizika

Pojistné limity se doporučuje nastavit dle výše zmíněných bodů. Při cestě mimo Evropskou unii odborníci radí nastavit limity co možná nejvyšší, aby se předešlo nepříjemným komplikacím. Naopak v případě, že destinací je jakákoli země patřící do Evropské unie, postačí mnohokrát i Evropský průkaz zdravotního pojištění. Jedná se především o cesty do velkých měst a na dobu kratší, nežli je prodloužený víkend. I když se to zdá být lákavé, vybírat si nejlevnější cestovní pojištění se nemusí vyplatit.

Nejlepší cestovní pojištění recenze

Porovnání nejvýhodnějších nabídek cestovního pojištění nabízí mnoho internetových srovnávčů. Ve většině případů stačí zadat údaje, jako je věk, doba a místo pobytu, typ cesty a počet osob, které je třeba pojistit. Srovnávače pak samy najdou nabídky, které zadaným podmínkám nejlépe vyhovují. Mezi nejoblíbenější cestovní pojištění na trhu patří například:

1 AXA cestovní pojištění

AXA cestovní pojištění nabízí jednorázové pojištění od 1 dne až do 1 roku a roční cestovní pojištění s opakovanými výjezdy s maximální délkou pobytu v zahraničí až 90 dnů. Cestovní pojištění od AXA Assistance je dostupné ve třech variantách s různou výší limitů léčebných výloh:

 • Reference (pojištění léčebných výloh do výše 2 500 000 Kč a pojištění asistenčních služeb)
 • Komfort (pojištění léčebných výloh do výše 5 000 000 Kč, pojištění asistenčních služeb, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění právní ochrany, úrazové pojištění a pojištění zavazadel)
 • Excelent (pojištění léčebných výloh do výše 500 000 000 Kč, pojištění asistenčních služeb, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění právní ochrany, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, pojištění cestování letadlem a pojištění domácích mazlíčků)

Všechny tři varianty cestovního pojištění chrání i při událostech spojených s COVID-19. Pro jakékoli cesty se však doporučuje sjednat variantu Excelent, která má nejvyšší limity krytí a ochrání všude na světě. AXA nabízí i různá připojištění jako pojištění rizikových sportů, autoasistence na cestách, pojištění chronických onemocnění nebo třeba pojištění předčasného návratu.

2 Cestovní pojištění Generali Česká pojišťovna

Cestovní pojištění Generali Česká pojišťovna nabízí jednorázové pojištění s maximální délkou pobytu v zahraničí 3 měsíce od data odjezdu. Cestovní pojištění Generali Česká pojišťovna je dostupné ve třech variantách s různou výší limitů léčebných výloh:

 • Start (pojištění léčebných výloh do výše 5 000 000 Kč, asistenční služby, repatriace, zásah horské služby, akutní zubní ošetření, terorismus a onemocnění COVID-19)
 • Standard (pojištění léčebných výloh do výše 25 000 000 Kč, asistenční služby, repatriace, zásah horské služby, akutní zubní ošetření, terorismus, onemocnění COVID-19, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti a pojištění osobních věcí a zavazadel)
 • Exclusive (pojištění léčebných výloh do výše 25 000 000 Kč, asistenční služby, repatriace, zásah horské služby, akutní zubní ošetření, terorismus, onemocnění COVID-19, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti a pojištění osobních věcí a zavazadel)

Základní typ cesty zahrnutý v cestovním pojištění je turistika, práce a rekreační sport. Tento typ cesty je možno rozšířit o organizovaný sport nebo rizikovou cestu. U všech variant lze vybírat z dalších připojištění. Varianta Exclusive nabízí například pojištění spoluúčasti na věci půjčené či veterinární léčbu pro domácí mazlíčky.

3 Cestovní pojištění Česká spořitelna

Česká spořitelna nabízí kromě finančních produktů i jednorázové nebo dlouhodobé cestovní pojištění od Kooperativy. Cestovní pojištění Česká spořitelna se dá sjednat přímo v mobilní aplikaci George. Limity plnění v jednorázovém pojištění na osobu Evropa / svět jsou následující:

 • Léčebné výlohy i na COVID-19 nebo zásah horské služby (5 000 000 Kč / 15 000 000 Kč)
 • Odpovědnost vč. právní ochrany (2 000 000 Kč / 5 000 000 Kč)
 • Úraz trvalé následky / úmrtí úrazem (200 000 Kč / 100 000 Kč)
 • Zavazadla (20 000 Kč)
 • Sporty rekreační vč. lyžování (zdarma)
 • Travel asistent (zdarma)
 • Dokoupitelné služby: storno – náhrada při zrušení cesty i kvůli pozitivnímu covid testu, zpoždění zavazadel a letu o 6 hodin a více

Dlouhodobé pojištění platí po celém světě a to buď pro jednotlivce nebo pro celou rodinu ve dvou variantách Klasik nebo Maxi. Kryje náklady na léčbu COVID-19 v zemích s oranžovým nebo zeleným semaforem. Zaplatí náklady při zrušení cesty z vážných důvodů i při pozitivním covid testu na letišti. Zahrnuje např. lyžování na sjezdovkách, vysokohorskou turistiku, potápění, via ferratu a další.

4 ČPZP cestovní pojištění

ČPZP cestovní pojištění nabízí jednorázové pojištění s maximální délkou pobytu v zahraničí 90 dní od data odjezdu. Toto pojištění si mohou sjednat i osoby, které nejsou klienty této zdravotní pojišťovny. U ČPZP si lze navíc vybírat mezi turistickou a pracovní cestou. Pojišťovna nabízí na výběr celkem ze čtyř balíčků cestovního pojištění:

 • Základ (léčebné výlohy do výše 10 000 000 Kč)
 • Standard (léčebné výlohy do výše 10 000 000 Kč, pojištění odpovědnosti)
 • Komplet (léčebné výlohy do výše 10 000 000 Kč, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění zavazadel)
 • Zima/Léto (ideální pro zimní nebo letní dovolené)

Všechny čtyři varianty cestovního pojištění chrání i při událostech spojených s COVID-19 do výše 1 000 000 Kč. Mezi nabízené připojištění patří i COVID-19 Plus nebo pojištění storna zájezdu (cesty).

5 OZP cestovní pojištění

OZP cestovní pojištění lze sjednat prostřednictvím pojišťovny Vitalitas. OZP přispívá svým klientům na cestovní pojištění v rámci benefitů a ti tak mohou získat až 100% slevu na léčebné výlohy. Tato sleva platí pro cesty trvající do 30 dní do všech států Evropy a může být rozšířena i na neevropské státy na pobřeží Středozemního moře.

 • Baťůžkář (léčebné výlohy do 10 000 000 Kč, terorismus, o
 • Pohodář (léčebné výlohy do 10 000 000 Kč, terorismus, o
 • Světoběžník (léčebné výlohy do 10 000 000 Kč, terorismus, o
 • Sportovec (léčebné výlohy do 10 000 000 Kč, terorismus, o
 • Patriot (úrazové pojištění na cesty a odpovědnost za způsobené škody)
 • Na míru

Ke všem balíčkům lze připojistit další rizika.

Nejlevnější cestovní pojištění

Pro zjištění, které cestovní pojištění je nejlepší a především nejlevnější z pěti výše uvedených pojištění, byla vybrána vždy stejná kritéria cesty. Pro jednu osobu ve věku 27-59 let sháníme základní jednorázové cestovní pojištění po Evropě na týden v měsíci červenec bez jakýchkoli dalších připojištění. Nejnižší cenu pojištění nabízí ČPZP v balíčku Základ.

Cestovní pojištění nejlepšíCena pojištění
AXA Assistance140 Kč
Generali Česká spořitelna185 Kč
Česká spořitelna / Kooperativa144 Kč
ČPZP112 Kč
OZP256 Kč (cena pro pojištěnce jiné zdravotní pojišťovny než OZP)

Nejlepší roční cestovní pojištění

Pro srovnání, které je nejlepší roční cestovní pojištění, byla opět použita ta stejná kritéria. Cenově vychází nejlépe pojištění od Generali České spořitelny. Nicméně každý klient má individuální potřeby, cestuje do různých destinací a mnohdy se nevyplácí spolehat se na nejlevnější pojištění s nižšími léčebnými limity a bez vhodných připojištění. K usnadnění hledání slouží kalkulačka nejvýhodnějšího cestovní pojištění.

Cestovní pojištění nejlepšíMaximální délka výjezduCena pojištění
AXA Assistance90 dní1 289 Kč / 1 858 Kč / 2 691 Kč
Generali Česká spořitelna90 dní1 052 Kč / 1 754 Kč / 2 655 Kč
Česká spořitelna / Kooperativa45 dní1 080 Kč / 1 440 Kč
ČPZPnenabízínenabízí
OZP30 dní1 720 Kč

Nejlepší cestovní pojištění do USA a nejlepší cestovní pojištění do Asie

Ať už se cestovatelé vydávají kamkoli mimo Evropskou unii, je cestovní pojištění naprostou nutností, a to bez vyjímek. V případě, že hledají to nejlepší cestovní pojištění do USA nebo nejlepší cestovní pojištění do Asie, opět pomůže kalkulačka cestovního pojištění. Stačí zadat všechny informace o plánované cestě, o účastnících a zaškrtnout všechna připojištění, o která mají dané osoby zájem. Kalkulačka by měla srovnat nabídky pojišťoven a navrhnout ty nejvýhodnější.

Nejlepší cestovní pojištění ke karte

Cestovní pojištění k platebním kartám nabízejí snad všechny velké bankovní společnosti. Jde o doplňkový produkt, za který se častokrát platí jen nízké poplatky nebo jej lze získat i zcela zdarma. Takovéto pojištění si lze sjednat buď na pobočce banky nebo online většinou přes internetové či mobilní bakovnictví. Poskytovatelem těchto cestovních pojištění bývají většinou partnerské pojišťovny daných bank.

Nejlepší cestovní pojištění ke kartěČSČSOBKBMONETAFIO
Léčebné limity3 mil. Kč5 mil. Kč2,5 mil. Kčaž 15 mil. Kč3 mil. Kč
Pojištění odpovědnosti2 mil. Kč2 mil. Kč1 mil. Kč1 mil. Kč1 mil. Kč
Územní rozsah SvětSvětZahraničíSvětSvět
Max. délka pobytu v zahraničí90 dní120 dní90 dní90 dní90 dní

V tabulce uvedené výše je vidět srovnání pěti největších bank, které ke svým platebním kartám poskytují i dlouhodobé cestovní pojištění. Většina těchto bank nabízí na výběr ze dvou balíčků, kde se liší výše léčebných výloh a dalších krytí. Právě léčebné limity bývají v těchto případech poměrně nízké. Takovéto cestovní pojištění se nehodí na daleké cesty mimo Evropskou unii a aktivní dovolenou.