Kalkulačka podnikatelského úvěru nejen pro rozjezd podnikání

Adéla Ozomová

Publikováno 08. Října 2021

Obsah

Začínáte přímo vy (nebo váš známý, rodinný příslušník, přítel) s podnikáním, potřebujete finančně podpořit, abyste to mohli rozjet naplno a výsledkem podnikání byl zisk? Na trhu je hodně vyhledávaný podnikatelský úvěr pro začínající podnikatele, podnikatelský úvěr, podnikatelská půjčka, obchodní úvěr nebo půjčka pro OSVČ. Názvů má několik, účel je však jen jeden – pomoci podnikateli v nesnadných začátcích. V následujícím článku si přiblížíme podnikatelský úvěr jako takový, jaké jsou podmínky pro získání podnikatelské půjčky a v závěru článku bude tip na srovnání úvěrů na podnikání, jinak nazývané také podnikatelský úvěr kalkulačka.

Úvěr na rozjezd podnikání

Podnikatelský úvěr pro začínající podnikatele je to, co zajímá každého podnikatele především v obtížných začátcích. Začínající podnikatel má nápad, vizi, ale aby mohl své sny převést na skutečnost a měl zisk, potřebuje peníze. Zavedená společnost předloží svá daňová přiznání a půjčku získá poměrně jednoduchým způsobem. Pro nováčka může být nesnadné získat obchodní úvěr. Podnikatelský úvěr podmínky – právě ty jsou někdy těžko dosažitelné. Podnikatelská půjčka je obecně nabízena ve dvou hlavních variantách:

  1. Bankovní podnikatelský úvěr
  2. Nebankovní podnikatelský úvěr
1

Úvěr na podnikání od bankovní společnosti

Bankovní podnikatelský úvěr s sebou nese povinnost předložit bance dokumenty nutné k posouzení žádosti o podnikatelský úvěr, tedy schválení či zamítnutí. Bankovní instituce potřebují mít jistotu, že začínající podnikatel dokáže splácet své závazky podle stanovené domluvy (smlouvy). Klient tím ověří svou bonitu, schopnost řádně splácet své závazky. U obchodního úvěru banka požaduje:

  • Požadavek na bezdlužnost
  • Čistý trestní rejstřík
  • Ručitele/zajištění
  • Podnikatelský záměr

Banka neposkytuje úvěry osobám, které mají negativní záznam/y v registrech dlužníků. Zákon navíc nařizuje povinnost nahlédnout do registru dlužníků. Podnikatelský úvěr pro začínající podnikatele může být poskytnut osobám s čistým rejstříkem trestů. Podnikatel v začátcích nedokáže předložit žádné daňové přiznání, banka tedy požaduje závazek ručitele nebo ručení nemovitostí. Banka chce znát předmět podnikání, výši počátečních nákladů, podrobný plán doložený fakty a čísly atd. Čím podrobnější bude podnikatelský plán, tím se zvyšuje šance na schválení žádosti o půjčku. Úvěr na rozjezd podnikání od banky nabízí tyto výhody a nevýhody:

Bezpečnost podnikatelské půjčky

Transparentnost

Předem dané podmínky úvěru

Záznam v rejstříku trestů může vést k zamítnutí obchodního úvěru

Záznam v registru dlužníků může vést k zamítnutí obchodního úvěru

Vyhotovení podrobného plánu podnikání

2

Úvěr na podnikání od nebankovní společnosti

Nebankovní podnikatelský úvěr má benevolentnější podmínky oproti půjčce od banky. Příkladem je například společnost VITACREDIT poskytující výhradně půjčky podnikatele a firmy. VITACREDIT půjčí až 3 miliony korun. Samozřejmě záleží na tom, jaká společnost poskytuje úvěr na rozjezd podnikání. Nahlížení do registrů není nutné. Není problémem ani půjčka pro OSVČ, půjčka pro živnostníky a firmy, kteří nejsou schopni ručit nemovitostí. U některých obchodních úvěrů si sám žadatel může určit, zda bude ručit nemovitostí (domem, bytem, pozemkem), anebo movitou věcí (dopravní technikou, výrobními prostředky aj.). Podnikatelský úvěr pro začínající podnikatele od nebankovní společnosti přináší tyto výhody a nevýhody:

Bez nahlížení do registru trestů

Bez nahlížení do registru dlužníků

Nutnost ručení nemovitostí

Nutnost ručení movitých věcí

Podnikatelský úvěr bez daňového příznání

Již jsme uvedli výše v článku, že podnikatelský úvěr bez daňového přiznání je právě úvěr na rozjezd podnikání. Začínající podnikatel nemůže doložit ani jedno daňové přiznání, záměnou tohoto dokumentu často bývá ručení nemovitosti / movité věci nebo ručení bonitní osobou. Bonitní osoba je taková, která není riziková a dokáže splatit závazky řádně. Podnikatelský úvěr bez daňového přiznání nabízí některé instituce i bez ručení nemovitosti – stačí podnikat 12 měsíců. Obchodní úvěr bývá poskytován na cokoliv bez plánu podnikání. Důležité je dohledat si ,,podnikatelský úvěr podmínky“ – každý poskytovatel a každý produkt má jiné požadavky.

Podnikatelský úvěr podmínky

Úvěr na podnikání a jeho žádost musí splňovat určité požadavky, aby byl schválen. Záleží na tom, zda je obchodní úvěr poskytován bankou či nebankovní institucí. Podnikatelský úvěr podmínky, to je základ, kterým se řídí hlavně banky při schvalovacím procesu (nejen) obchodního úvěru. Mezi nejčastější podmínky patří doložení dokladu totožnosti, poskytnutí osobních údajů, uchování osobních údajů, doložení dokumentů a informací atd. V podmínkách si žadatel dohledá, zda je splňuje či nikoliv, jestli mu samotnému vyhovují, anebo ne.

Na základě podmínek se rozhodne pro konkrétní produkt. Dalším významným faktorem ovlivňujícím výběr konkrétní půjčky je samozřejmě výsledná cena. Skvělým pomocníkem při výběru je také ,,podnikatelský úvěr kalkulačka“. Při zadání tohoto slovního spojení do vyhledávače vyjde jistě několik výsledků. Jde o jakýsi srovnávač, takže do vyhledávacího okna v internetovém prohlížeči je možné zadat i ,,podnikatelský úvěr srovnání“.

Podnikatelský úvěr kalkulačka, podnikatelský úvěr srovnání

Podnikatelský úvěr kalkulačka (podnikatelský úvěr srovnání) je výborným pomocníkem při výběru podnikatelského úvěru pro začínající podnikatele. Kalkulačku úvěrů nabízí buď jednotlivé banky přímo na svých webových stránkách, anebo obecné srovnávače nabízející produkty různých společností. Všechno je k dispozici online a na jednom místě, to jsou hlavní výhody kalkulačky podnikatelského úvěru. Klient si může v pohodlí svého domova srovnat a projít podmínky úvěrů, jejich požadavky, výhody i nevýhody a podle toho se rozhodnout pro ten nejvhodnější úvěr na podnikání.