Equa bank: Kontakt, produkty a pobočky

Adéla Ozomová

Publikováno 25. Října 2022

Obsah

Equa bank je česká banka působící pod názvem Equa bank od roku 2011. Equa bank CZ má přes 500 000 klientů, působí po celé České republice a je známá i svými Equa bank reklamami. V polovině listopadu roku 2022 se Equa bank CZ spojí s Raiffeisenbank. Klienti Equa bank Raiffeisen získají to nejlepší z obou bank. Následující článek poradí, kde navštívit Equa bank pobočky, sdělí, jak probíhá Equa bank přihlášení na účet a jak využít Equa bank kontakt.

Historie Equa bank

Equa bank CZ funguje v České republice pod tímto názvem od roku 2011. Předchůdce Equa bank byla IC banka založená v lednu 1993 a následně italská Banco Popolare, jež koupila IC Banku v roce 2007. Později britská skupina odkoupila ztrátovou banku a přejmenovala ji na Equa bank. V únoru 2021 oznámila skupina Raiffeisenbank nákup 100 % akcií Equa bank. Dokončení této transakce se plánuje na 14. listopad 2022, kdy dojde ke spojení Raiffeisenbank a Equa bank.

Nově vzniklá Equa bank Raiffeisen poskytne klientům to nejlepší z obou bank. Raiffeisenbank kontakt je uvedený v závěru článku společně s Equa bank kontakty. Oblíbená česká banka je známá i svými vtipnými televizními reklamami, které spojují realitu s pohádkami. První Equa bank reklama byla vysílána v únoru 2020. Tváří banky je Roman Vojtek, který také hraje v Equa bank reklamách.

Equa bank přihlášení na účet je snadné a rychlé. Probíhá přes webovou stránku equabanking.cz a klienti si mohou přihlášení ulehčit za pomoci mobilní aplikace Equa bank. Equa bank CZ má půl milionu klientů, získala 73 ocenění, provozuje 16 Equa bank vkladomatů a po České republice je k dispozici přes 50 obchodních míst. Swift/BIC kód je EQBKCZPP a Equa bank IBAN se skládá z 24 znaků podle čísla bankovního účtu. Klienti si mohou přečíst na společnost Equa bank recenze zahrnující hodnocení produktů i samotné banky.

Produkty Equa bank

Equa bank CZ má širokou nabídku finančních produktů pro soukromé osoby, pro firmy, podnikatele, instituce či profesní skupiny. V produktech oblíbené české banky nechybí mobilní aplikace Equa bank. Mobilní aplikace je zdarma ke stažení v Google Play nebo App Store. Equa bank má v nabídce produktů běžný účet, Chytrý účet od Raiffeisenbank, investice, čtyři Equa bank spořící účty, několik druhů pojištění, hypoték a čtyři typy půjček.

Firemní Equa bank internetové bankovnictví nabízí běžné účty, úvěry a depozita. Dříve si klienti mohli sjednávat Equa bank kontokorent, kvůli spojení s Raiffeisenbank však Equa bank kontokorent mizí z nabídky pro nové klienty. Stávající klienti Equa bank si však mohou otevřít kontokorent ve svém Equa bank internetovém bankovnictví.

1

Běžný účet u Equa bank

Stávající klienti mají sjednaný běžný účet u Equa bank. Novým klientům je po spojení Equa bank s Raiffeisenbank nabízen Chytrý účet od Raiffeisenbank. Běžný účet stojí 0 Kč, klienti neplatí za vedení účtu, ani za běžné služby. Klienti mají s běžným účtem zdarma výběry ze všech bankomatů doma i ve světě. V případě nutnosti může klient využít bankomaty s možností vkladu, tzv. Equa bank vkladomaty. Bezkontaktní multiměnová platební karta Mastercard je samozřejmostí k běžnému účtu.

2

Chytrý účet od Raiffeisenbank

Chytrý účet od Raiffeisenbank je určený novým klientům a je zdarma bez podmínek. Vedení účtu a výběry z bankomatů po celém světě jsou zdarma. Klienti dostanou k Chytrému účtu automaticky embosovanou debetní kartu MasterCard a také kreditní kartu EASY. Po rozšíření služeb je možné získat zlatou kartu MasterCard GOLD. Klienti zařídí, díky mobilnímu bankovnictví od Raiffeisenbank, za pár minut založení účtu, pojištění a všechny standardní transakce.

3

Equa bank Minutová půjčka

Equa bank Minutová půjčka s předčasným splacením zdarma nabízí klientům úrok od 6,7 % p. a. Equa bank Minutová půjčka je klientům k dispozici od 5.000 Kč do 800.000 Kč. Splátky si klienti volí sami a mohou je rozložit od 3 měsíců do 10 let. Sjednání Equa bank půjčky může být provedeno vyplněním online žádosti, při návštěvě Equa bank pobočky či v mobilní aplikaci / Equa bank internetovém bankovnictvím (pouze pro klienty banky).

4

RePůjčka

RePůjčka klientům ušetří v průměru 20.000 Kč ročně tím, že svou stávající půjčku převedou k Equa bank. Refinancování s RePůjčkou je možné využít na jakékoliv půjčky bank i nebankovních společností. Úroková sazba je u RePůjčky neměnná po celou dobu trvání úvěru. Délka splácení je 6 až 120 měsíců. Výše RePůjčky je od 5.000 Kč do 800.000 Kč bez ručení. S RePůjčkou si klient může výhodně půjčit další peníze až do výše 800.000 Kč.

5

RePůjčka – Equa bank konsolidace

Klienti mohou díky Equa bank konsolidaci splácet třeba o 50 % méně než doposud. Equa bank konsolidace je sloučení všech půjček do jedné výhodné půjčky. Konsolidovat je možné půjčky, kreditní karty, leasing, kontokorent, půjčky na auto a další. Equa bank konsolidace je zdarma a bez poplatků. Ke konsolidace půjček si může klient půjčit peníze navíc do celkové výše 800.000 Kč bez ručení nemovitosti a ručitele. Celková výše RePůjčky zahrnuje převedené půjčky.

6

AutoPůjčka

Půjčka Equa bank na auto je bez akontace a skrytých poplatků. AutoPůjčka poskytuje roční úrok od 6,7 %, klientům půjčí klidně celou částku na nové auto. Půjčka Equa bank na auto po svých klientech nevyžaduje technický průkaz jako zástavu. Od okamžiku sjednání AutoPůjčky je vozidlo ve vlastnictví klienta, nejedná se tedy o financování auta formou leasingu. Klient si sám zvolí měsíční výši splátky a termín, kdy bude platit. Splatnost je od 3 měsíců do 10 let.

7

Hypotéka na dům nebo byt

Hypotéka na bydlení od Equa bank je s úrokem od 6,09 % p. a. Hypotéka na dům nebo byt je vyřízená do 3 dnů od převzetí kompletních dokumentů. Klient může využít až 20 % z hypotéky na cokoliv. Účel hypotéky je různý, může se jednat o koupi bytu, domu, rekreační chalupy, o výstavbu nebo rekonstrukci nemovitosti, o koupi podílu v bytovém družstvu a další. Hypotéka je poskytovaná do 90 % z hodnoty nemovitosti, kterou klient ručí.

8

Hypotéka na cokoliv

Hypotéka na cokoliv je poskytována s úrokem od 6,99 % p. a. Jedná se o tzv. americkou hypotéku, která je bez účelu, nabízí nižší úroky než běžné spotřebitelské úvěry. Neúčelová hypotéka od Equa bank nabízí klientům možnost získat od 500.000 Kč až do 70 % hodnoty nemovitosti. Vedení a správa hypotéky je zdarma, podobně i první čerpání hypotéky. Čerpat hypotéku je možné až 6 měsíců po jejím schválení, úroková sazba má pevnou dobu splatnosti 1 až7 let, 10 a 15 let. Délka splácení je 5 až 20 let.

9

Refinancování hypotéky

Klientům Equa bank je k dispozici refinancování hypotéky s ročním úrokem od 6,09 %. Refinancování hypotéky je hypotéka se zápočtem úspor, tedy kombinace klasické hypotéky a speciálního spořicího účtu. Klient může jednoduše získat další finance nad rámec stávající hypotéky. Poskytnutí hypotéky je zdarma, vedení a správa hypotečního úvěru je zdarma, první čerpání úvěru je taktéž zdarma.

10

Investice

Investice již nejsou v nabídce Equa bank. V případě zájmu o investování je nutné navštívit některou z poboček Raiffeisenbank. RB má v nabídce investic například pravidelné investice, udržitelné investice, podílové fondy, investiční certifikáty a další.

11

Equa bank spořící účet HIT

Jednou z možností spoření je Equa bank spořící účet HIT s úrokem až 3 % p. a. Equa bank spořící účet HIT je zdarma a je určený pouze stávajícím klientům banky. Spořicí úrok 3 % platí pro vklady do výše 200.000 Kč. Peníze ze všech spořicích účtů u Equa bank je možné použít kdykoliv a bez poplatků.

12

Equa bank spořící účet MAX

Spořicí účet MAX je výhradně pro stávající klienty Equa bank, kteří chtějí spořit vyšší částky než u spoření HIT. Equa bank spořící účet MAX nevyžaduje minimální vklad nebo zůstatek na účtu. Do výše vkladu 500.000 Kč je úrok 0,1 % a nad 500.000 Kč se úrok mění na 1 % ročně. Založení spoření je zdarma a bez poplatků.

13

Equa bank spořící účet EXTRA

4% roční úrok nabízí Equa bank spořící účet EXTRA. Založení spořicího účtu je zdarma a je určený pro stávající klienty Equa bank s běžným účtem. Vklady do výše 3 milionů Kč jsou úročené základní úrokovou sazbou 0,1 % p. a. + EXTRA úrokem 3,9 % p. a. EXTRA úrok se připisuje automaticky, pokud klient v daném měsíci neprovede žádnou odchozí úhradu ze spořicího účtu.

14

Equa bank spořící účet EXTRA EUR

Pro stávající klienty banky Equa bank je určený i poslední spořicí účet EXTRA EUR. Equa bank spořící účet EXTRA EUR je zdarma a bez poplatků. Pro vklady do 200.000 EUR je úrok 0,01 % p. a. + EXTRA úrok 0,01 % p.a. Spoření v eurech nepožaduje minimální vklad, úročí se každý cent.

15

Pojištění karty a osobních věcí

Klienti si mohou pojistit náklady vzniklé ztrátou, odcizením nebo zneužitím platební karty. Pojištění nabízí ochranu při zneužití elektronických plateb a hradí náklady za pořízení nových ztracených nebo odcizených osobních věcí. K dispozici jsou dva balíčky pojištění; základní krytí do 35.000 Kč a komplexní krytí s limitem do 50.000 Kč.

16

Celoroční cestovní pojištění

Cestovní pojištění pro jednotlivce nebo celou rodinu je možné sjednat v Equa bank internetovém bankovnictví nebo na pobočce. Celoroční cestovní pojištění platí v Evropě, USA a na dalších kontinentech.

17

Pojištění výdajů

Pojištění výdajů je nabízeno ve dvou variantách. V závislosti na zvoleném balíčku pojištění je klient chráněn v případě ztráty zaměstnání, v případě pracovní neschopnosti či trvalé invalidity.

Equa bank internetové bankovnictví: Equa bank přihlášení

Vstup do Equa bank internetového bankovnictví probíhá přes webovou stránku equabanking.cz. Equa bank přihlášení na účet je zvlášť pro osobní a zvlášť pro firemní bankovnictví. Equa bank internetové bankovnictví zvýšilo bezpečnost a klient po zadání přihlašovacího čísla a hesla zadává ještě autorizační SMS kód. Aby klienti nemuseli zadávat pokaždé heslo a SMS kód, Equa bank přihlášení na účet se dá zjednodušit přes mobilní aplikaci.

Klient si nastaví v mobilní aplikaci svůj autorizační telefon pro ověřování a následně bude na webu equabanking.cz zadávat pouze přihlašovací číslo a v mobilní aplikaci potvrdí notifikaci. Vstup do Equa bank internetového bankovnictví probíhá v několika krocích. V prvním kroku si klient otevře stránku equabanking.cz, kam zadá přihlašovací číslo a klikne na tlačítko pokračovat. Ve druhém kroku zadá heslo pro Equa bank přihlášení a SMS kód, který přijde na mobilní telefon. Stačí jen kliknout na tlačítko přihlásit.

Equa bank kontakt

Equa bank kontakt je pro každou Equa bank pobočku zvlášť. Klientské centrum Equa bank CZ je dostupné na telefonním čísle 222 010 222 a na e-mailové adrese klientske.centrum@equabank.cz. Pokud banka volá klientům, tak výhradně z telefonních čísel 222 010 222 nebo 724 010 222. Provozní doba je od pondělí do neděle od 8 do 20 hodin. Sídlo společnosti se nachází na adrese Hvězdova 1716/2b,140 78 Praha.

Equa bank kontakt je také na telefonu 222 010 111 či na e-mailu info@equabank.cz. Equa bank IBAN je 24místné číslo podle konkrétního čísla bankovního účtu. Datová schránka Equa bank CZ je skzfs6u a SWIFT kód je EQBKCZPP. Na internetových diskuzích jsou snadno dohledatelné Equa bank recenze, kde mohou klienti najít hodnocení a zkušenosti klientů. K oficiálnímu spojení Equa bank Raiffeisen zatím nedošlo a Raiffeisenbank kontakt je jiný. Klientská linka RB je na čísle 412 440 000. Pro obecné dotazy k bance a produktům RB je k dispozici e-mailová adresa info@rb.cz.

Equa bank pobočky

Equa bank pobočky a bankomaty jsou rozmístěné po celé České republice. K dispozici jsou i firemní Equa bank pobočky nabízející firemní běžné a spořicí účty a firemní úvěry. V ČR je 16 Equa bank vkladomatů. Každá Equa bank pobočka je uvedená na mapě ČR na webových stránkách equabank.cz. Klient může vyfiltrovat pobočky s možností sjednání půjček, investic či bankomaty s možností vkladu. Jednotlivé pobočky mají své vlastní Equa bank kontakty, všechny jsou uvedené na webových stránkách equabank.cz.