Equa Bank

Michal Hardyn

Publikováno 05. Dubna 2021

Obsah

Equa Bank je relativně novou značkou na českém bankovním trhu. Pod obchodním jménem Equa Bank a.s. začala podnikat v roce 2011, do té doby však byla známá jako Banco Popolare. Ke změně názvu došlo po převzetí bývalé Banco Popolare společností Equa Group Limited. Jaké finanční produkty Equa Bank poskytuje?

Equa Bank je moderní univerzální banka, která se snaží poskytovat jednoduché, srozumitelné a transparentní bankovní produkty, určené jednak pro jednotlivce, ale i pro firemní klienty.

V nabídce banky se nacházejí zejména běžné účty, spořící účty, platební karty, hypoteční úvěry, půjčky pro jednotlivce, podnikatelské úvěry a pojištění.

Díky příznivým cenám bankovních produktů a jejich jednoduchosti se stala Equa bank třetí nejdynamičtější bankou roku 2012. V současnosti má Equa Bank více než 25 000 klientů, které obsluhuje prostřednictvím 13 poboček strategicky rozmístěných po celé České republice.

Nabídka produktů Equa Bank

Equa Bank nabízí klientům zajímavý běžný účet, který poskytuje za určitých podmínek zcela bez poplatků. Nic si neúčtuje za zřízení účtu a měsíční poplatek za vedení účtu odpouští, pokud si na něj necháte posílat výplatu ve výši více než 10 000 Kč.

Výhodou je i skutečnost, že hotovost můžete vybírat z bankomatu kterékoli banky v rámci ČR zdarma. V zahraničí je výběr hotovosti z kteréhokoliv bankomatu zpoplatněn částkou pouze 9 Kč.

K účtu v domácí měně získáte automaticky i multiměnovou embosovanou platební kartu MasterCard. Následně můžete prostřednictvím internet bankingu přidat i účty v cizích měnách — v USD nebo v EUR. Kartu tak můžete využívat jako multiměnovou, takže při cestě do zahraničí ušetříte na směnných kurzech.

Pokud například budete v zemi, kde se platí eury, tak při platbě kartou nebo při výběru hotovosti z bankomatu se prostředky čerpají z účtu ve stejné měně a nedochází tak k převodu měn směnným kurzem.